Мечтание за градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Мария Николова »

libra написа: Авг 5, '18, 20:40 Мерко, имах предвид ,че ако спреш и да вечеряш ,ще се смалиш до мезон-твърде дребна частичка https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 0%BE%D0%BD ,която е много важна и за това я търсят от https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0 ... 0%B8%D1%8F
Бе, кажи "ще станеш точка", да те разбира! :srofl: Чакай, Либре, те и от мезона по-ситна частица ще открият, само гледай! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Прибрах се вече,много се изморих ,а и се притесних за баща ми,видях една линейка пред нас,или по точно тях,нали бащиният дом все го смятаме за наш си,първо докато вървях по улицата си помислих дали не е за съседите,че и там са трима болни,но като приближих и видях,че портата ни се отваря излизат две докторки и племенницата ми ги изпраща и бърше сълзи,направо щях да получа ифаркт там на вратата.
Така се уплаших,ръцете ми,краката ми се разтрепераха,чиниите дето носех с храна се разтракаха,докторките се опулиха,а аз само успях да попитам,за баща ми ли са дошли и какво е станало.Оказа се,че не за него,а на племенницата ми и е прилошало,скарала се с приятеля и и така.
Е успокоих момичето,успокоих баща ми,развеселих ги доколкото е възможно,гледам да лъха от мене добро,ведро настроение и да говорим за весели позитивни неща.Баща ми го усеща и все ме кара да стоя повече време при него,а днес пък съвсем не искаше да си тръгвам.
Ето прибрах си се вкъщи,но някак още ми трепери отвътре.Даже не ми се вечеря.Прекалено приемам нещата вътрешно ,а външно се сдържам,не изпускам парата.
Но да говорим за хубави неща.Гледам тук колко много сте писали и се радвам.Радвам се когато така хубаво си общуваме във форума,
разказваме си разни неща,даваме си съвети,кураж.
Тути,как издържаш на толкова дни глад :hmmm: идея си нямам :angel2: Но е много поучително това което казваш,че при спазването на една диета,човек трябва да изглежда добре,да е жизнен,а не да изглежда като болен.Не се бях замислила за това.За Лидия Ковачева съм чувала,ще погледна и останалите диети,благодаря ти за съветите :tzeluvka:
Мерко,ти много добре си караш на сладолед,сега се замислих,че една хубава мелбичка, така добре, би ми дошла нощес :daaa:
Либрето ми чете щуротиите сигурно и се чуди какви ги върша изобщо. :hihihi:
Бреда пък много хубаво заразпитва за подробности Господинов и на мен ми беше интересно повече да разбера :daaa:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Докато четях диетата на Господинов,това гладуване ми се стори много познато.Точно така се хранех на младини,само едно хранене вечер,десерт я има, я не,а можеше и само един шоколад да изям за цял ден или една кифла с боза,това беше.Изобщо не съм пазила диета,така си съществувах.Месо не помирисвах даже,салам също.Бях много слаба,плашещо даже.Тогава,едва ли ще повярвате,но мечтаех да съм пълничко момиче.Еми внимавайте какво си пожелавате ,защото може и да се сбъдне :hihihi:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Иначе,както написа Мерка,при бременност много се хапва и пълнее съответно.И при двете ми бременности бях като мечка стръвница и ги прекарвах почти целите в болницата за задържане.Отначало влизах с рев ,нормално е,в стаята почти винаги бяхме по шест момичета мисля и всички бършем сълзи,но по неволя се опознахме и стаята ни всяка вечер се тресеше от смях.Успявах да ги развеселя,стигна се до там,че и сестрите се зачудиха,какви ги вършим нощем,щото през деня кротки,нали визитация,прегледи,тревожни неща за всяка една от нас.Но вечер почвахме да си разказваме разни неща и от стаята ни се носеше такъв смях,още си спомням.
Все ни викаха да се спрем,че ще вземем да родим от смях,а всички се държат за коремите с бебета и бършат сълзи от смях.
Чак сега си давам сметка колко ми е помогнало това чувство за хумор и продължава да ми помага :angel2:
gospodinov

Re: Мечтание за градина

Мнение от gospodinov »

Shami написа: Авг 6, '18, 00:44 Докато четях диетата на Господинов,това гладуване ми се стори много познато.Точно така се хранех на младини,само едно хранене вечер,десерт я има, я не,а можеше и само един шоколад да изям за цял ден или една кифла с боза,това беше.Изобщо не съм пазила диета,така си съществувах.Месо не помирисвах даже,салам също.Бях много слаба,плашещо даже.Тогава,едва ли ще повярвате,но мечтаех да съм пълничко момиче.Еми внимавайте какво си пожелавате ,защото може и да се сбъдне :hihihi:
:daaa: , ти знаеш отговора, просто си го забравила.
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 106 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от desi_slava »

Привет, Шами! :tzvetentze:
Честита ти нова темичка, различна и зареждаща с настроение!
Изчетох я на един дъх и ще съм ти редовен посетител. :tzeluvka:
п.п. За диетите не мога да съм полезна :angel2: , но нищо не се знае , за това ви чета с интерес .
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Господинов,прав си :daaa: знам го :daaa:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Десинка,добре си дошла,радвам се ,че тук ти е интересно и забавно :tzeluvka:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

След известен размисъл и изчетено доста по темата,реших,след като имам проблем с триглицеридите да обърна главно вниманието си в тази посока.Изготвих си самостоятелна диета,според моя си вкус и предвид наличието на гастрит .Още има да допълвам,но главно мисля,сутрин без закуска,два дена риба мазна трябва да е ,мисля скумрията става :hmmm: ,един ден пиле без кожата,запечено,един ден боб ,грах или леща,,един ден на зеленчуци на плоча или броколи,абе зеленчуков ще е,обаче ми остават два дни още да измисля :lol:
Незнам дали да не си оставя един разтоварващ ден,примерно само на попара и последният ден да ми е ден за награда,да си похапна ,я тортичка,я пица,сладолед,такива неща.Обаче пък дали не ми е рано все още за такъв ден награда :lol: Вечерята ще е повторение на обяда,количеството храна няма да е много,примерно половин парче риба,половин чаша боб, и така.Гарнитурата,домати,няколко резенчета,може две, три резенчета картоф или две лъжици ориз,ще гледам да ги избягвам по принцип и да ги заменям например с тиквички.
Ще използвам зехтин и лимон.Следобед ще хапвам или ябълки с орехи или кисело мляко обезмаслено, купих си и мюсли ,по две лъжици може да слагам.Ще редувам и малини,банан,сливи диня.Това е засега.Ще видя как ще вървят нещата и ще преценявам,струва ли си или да поемам в друга посока :lol: Забравих напитките,не пия от доста време нищо подсладено,нито сокове и други газирани,само вода и айранче,може и по няколко глътки бира,това ще е.Ми като гледам това си е доста храна. :hmmm:Забравих хляба,само пълнозърнест .За спорта вече отделно ще мисля :lol:
Дано ми се получат нещата :stiskam: Благодаря ви за търпението и подкрепата,благодаря за съветите. :liubov: :liubov: :liubov:
gospodinov

Re: Мечтание за градина

Мнение от gospodinov »

Успех в начинанието Шами :stiskam: .
Ако ти е от помощ, ето един онлайн калкулатор
http://калкулатор.blogspot.com/2011/07/blog-post.html
Можеш да въведеш, години, кг, ръст и автоматично изчислява нужните калории за отслабване, поддържане или напълняване.
Другото е изчислиш примерното си дневно меню, колко калории ще ти носи и на база стойностите от калкулатора да го намалиш, ако надвишава посочените такива за отслабване.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”