Мечтание за градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Мария Николова »

А, неееее! Цигарите не оставям! :sneee: :sneee: :sneee: :sneee: Намалих ги от 2.5 -3 пакета първо 6-7 години на 10 цигарки дневно. После му изтървах края, но никога не повече от 1 пакет. Сега са към 13 до 17 дневно.
Майката му е само едно - фитнес! :swait:
Вече много се уморявам. :snif: Днес за пръв път спрях на половината път към уличния контейнер. Бях преуморена от събирането на повече цветоноси ехенацеи във ваната и тръгнах без да си поема дъх, с пот в очите.
Другата купчина стои и чака утре - никой няма да ги вземе. :lol:
За хляба. Рядко ходя до края на града в Билла. Надали повече от 3-4 пъти в годината. Всичко ми е под носа. :lol: Но като ида, ако с опакото на ръката усетя, че лъха топло от малките топчести хлебченца, си вземам едно. Ако не са топли, подминавам. (Без семки отгоре, мразя семки. :evil: ) Не стига, че не са бели, ами и студени да ги взема - не! :lol: В къщи половинката вадя от найлоновата му торбичка (останалото завивам пак) и си го изяждам като парче тортичка. :lol: На другия ден останалото влиза в ролята на тортичка. :lol:
Оставаш с един и същи вкус, и след половинка топче, и след 5. ;)
Това ме подсеща да ти кажа, Шами, че можеш хапка по хапка, бавно и постепенно да намалиш количеството храна. Стомахът постепенно ще се свие и съответно количеството стомашен сок, който ти крещи, че умираш от глад, също ще намалее. Ще стане поносимо и с времето ще можеш да го пренебрегваш по продължително време.
Е, без да компенсираш после. ;) :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от libra »

Моята версия е следната-апетитът се отваря след повечко инсулин,а той обикновено пристига след въглехидратите.И тук кръгът се затваря.За това ,на инсулина му отнемаш въглехидратите и той си свива перките.
Щитовидната също много бърка картите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Мерко,не знаех,че пушиш.И ММ пуши,но не ми пречи дима.Не се преуморявай,пази се :tzeluvka:
Ходенето до уличния контейнер и при мен понякога е проблем,преди даже не можех да отида до там.Сега,ако знаеш с какъв кеф ходя сама да си хвърлям боклука,въпреки,че мине не мине пак ми става зле,но не е като преди.
Да,трябва да опитвам всичко и да намеря пак моя си начин за справяне с проблема.Ако уважавам себе си,трябва да се постарая повече.
Вярно е,че си досипвам,тоест компенсирам,но така пък ми светва пред очите .Пууу,като каза тортичка,така пък ми се прияде тортичка :scake:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Либре,разбирам за какво говориш,трябва пак да погледна тези въглехидрати ,но хич не ща месо,не съм фен и на рибата :hmmm:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от libra »

Toгава е по-сложно ,но се търсят други протеинови храни.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Излизам сутринта да нахраня животните и да поогледам цветенцата,сутрешна визитация и какво да видя.Розата Гирляндите на любовта,цъфти за трети път :shock: ,вярно е ,че цъфтежа е малък на отделни клончета и като,че по върховете,но съм изумена,нали беше еднократна или бъркам нещо.Като я видях втория път преди две седмици,пак се зачудих,но викам си ,нещо е изостанало явно и сега е решило да се покаже,но сега така ме зарадва.Усмихна денят ми :ieeemyzh: Довечера ще видя да снимам,че сега няма с какво,пък и нямам хич време.Там е и Александрин,пак за трети път цъфти. :shock:Въпреки,че розичките са мънички,така ме радват :sheart: ,заподскачала съм от сутринта :lol:
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1782
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от dung »

Брех, Шами!!! Направила си тема, че и си напълнила и 5 страници, а аз чак сега виждам!!!
Хризантемката ти е по-хубава от моята. :daaa:
Ако позволиш да те цитирам: "...прекалено алчнея и има опасност да превърна всичко в тотална шарения." И аз съм така, обаче съм те изпреварила - отдавна съм превърнала всичко в тотална шарения. :lol:
Гледам, че отглеждаш в саксии много градински цветя. Всички ли ги ядат охлювите? В саксии не е ли по-трудоемко - искат по-често поливане, местене...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Дани, пет страници приказки,надявам се сладки,дано не съм досадила на всички ви :hihihi: ,ама то нали казах в началото,че моята тема ще е различна,та накрая я видите градина, я не :lol: ,то години ще минават,петилетки :lol: дорде се оправя някак,надявам се през това време ,аз да слабея и хубавея :lol: пък градината да старее и пълнее. :hihihi:Момент,че съм запекла една скумрия на скарата,щото нали диета,та си реших,два дена от седмицата ще е риба,ще я мъча някак,че не ми е любима.Няма да се оставям,вече трети ден не закусвам нищо,само вода пия,вече стана 2 часа следобед,а още не съм яла,чакам рибата.Обмислям си и менюто за останалите дни,ходих да търся пълнозърнест хляб.
Мисля и един ден да ми е разтоварващ,само на хляб и вода,купих си ябълки и орехи,изготвям план,при това на гладно :lol:
Относно саксиите,да :daaa: , повечето цветя са там,едно заради охлювите,друго заради неоправената градина.Трудно се мъкнат ,хамалогия е,доста са,но засега ще съм така. :D
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Пу, да му се не види,къде ми отиде волята :ufff: Рибата остана за вечеря,Свеки домъкна една огромна чиния със каша от пилешко месце,така ухаеше :potekoha: и се поддадох,хапнах ,не много ,но прибавих и няколко пържени картофа.Сипах си и чашка бира и да живеят диетите.Ужасна съм. :oops: Тука гледам и един кекс се мота,ще взема да го скрия от погледа си,че не се знае. :shock:
Поне една снимка да взема да пусна от градината,че темата ми от мечтание за градина се превръща в мечтание за храна :lol:
В това кътче са наблъскани доста рози,има не цъфнала в момента там,че и един божур :hihihi:
Изображение
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2526
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 969 пъти
Получил благодарност: 1368 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от gevkati »

ти пиши,пиши: градината, рибата, диетата, кашата...това си е твоята тема - пишеш си , както го чувстваш.
На мен ми е много увлектелно да чета! Забавно и усмихващо :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”