Мечтание за градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от darina1960 »

Здравей Shami,
Преди два месеца с ММ решихме да се подложим на "някаква" диета поради здравословни проблеми. И двамата сме с тегло, което не отговаря на ръста ни, но такива сме си. И аз като Клокче трябва да определя на кое цвете приличам, но за ММ ще ми е трудно. :lol: Та на въпроса: от тук от там, малко четене в интернет, малко разговори с приятели и колеги, решихме да се спрем на диетата на Ваня Червенкова. Може на някои да им е омръзнало да слушат за нея, но на мен ми хареса. При тази диета хубавото е, че не търпиш глад. А лошото е, че не пиеш алкохол :lol: /поне за нас, защото всяка вечер имаме задължителна програма с ракийка и после винце, или бира - кой каквото иска/. Ядеш количество колкото и когато си поискаш. Резултатът е с по 9-10 кг надолу и на двамата, после намалихме малко порциите и така вече трети месец си хапваме, но задържахме новото тегло.
И така с риск да си навлека негативни коментари - пробвай горенаписаното. Не е трудно.
.....................................................
ПП Беше ми труден само рибения период - ...събуждаш се в събота и за закуска - печена риба :o .
Последно промяна от darina1960 на Авг 5, '18, 13:31, променено общо 1 път.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Либре,сега те прочетох,съгласна съм и с двамата.Ми то аз си хапвах направо без мярка нито на час ,нито ограничавах,нервна ли съм ям,ако не съм пък си угаждам с какво ли не.Ако съм умна ще извлека най-доброто от тези написани материали ,защото те може да си пишат всичко,от мен зависи вече ,ако държа на здравето си ще се информирам повече ,няма да се хвърлям слепешката дето се вика.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Дарче,чувала съм за тази диета,ще я погледна. :daaa:
Много е хубаво,че и твоя ММ се е включил,моя диета не може да пази,вика ми ,че е на пържолена диета и си мечтае за пръжки. :lol:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Breda »

libra написа: Авг 5, '18, 12:49 Категорично не съм съгласна ,че 8 часово плюскане на какво да е на корем,ще доведе до отслабване.Е ,може би ,в случаите ,когато някой е плюскал 24 часа и сега се ограничава само до 8 часа.
Когато четете нещо важно,бъдете критични. Конкретно в случая-статията е написана от някоя журналистка,която се чуди как да си запълни страниците.Медиите са бизнес,преди всичко.
Всъшност фастингът е доста популярен навсякъде по света и журналистката не открива топлата вода,ето например тези доктори я прилагат,че и обясняват медицински
https://www.dietdoctor.com/about/team-diet-doctor
https://www.dietdoctor.com/intermittent-fasting
Съвсем друг е въпросът доколко е ефикасна

Шами,извинявай за включването,ама тя темата ти се е превърнала в тема за отслабване :lol: Успех ти желая!
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от darina1960 »

Breda написа: Авг 5, '18, 13:59 Шами,извинявай за включването,ама тя темата ти се е превърнала в тема за отслабване :lol: Успех ти желая!
Нещо такова се получи... :lol:
gospodinov

Re: Мечтание за градина

Мнение от gospodinov »

libra написа: Авг 5, '18, 12:49 Категорично не съм съгласна ,че 8 часово плюскане на какво да е на корем,ще доведе до отслабване.Е ,може би ,в случаите ,когато някой е плюскал 24 часа и сега се ограничава само до 8 часа.
Когато четете нещо важно,бъдете критични. Конкретно в случая-статията е написана от някоя журналистка,която се чуди как да си запълни страниците.Медиите са бизнес,преди всичко.
Либра, това е метод, който е съпътствал човека от зората на неговото съществуване.
Има го заложено в нашите гени, прадедите ни са живели по този начин, периоди без храна, периоди с храна.
Фастингът е съвременна трактовка на този метод.

Проблемът се състои в това, че човек рядко изпада в истински глад, а глада е повече приятел отколкото враг.
Той е като умело дозираната отрова-мощно лекарство очистващо организма от всички шлаки и отрови.
Когато човек се храни по час 3-5-7 пъти дневно организма работи само на глюкоза, защото е по лесното гориво.
Когато преминете на интервално хранене, организма започва да ползва мазнините за гориво.

Има много писано по темата(достатъчно е да напишете в Гугъл -фастинг), аз лично карам повече от година на този метод, само че- 20-4, 20 часа без храна, 4 часа през които приемам такава(от18 до 22.00).
През тези 4 часа приемам храна два пъти- вечеря и някакъв плод по-късно(сега диня, пъпеш).
Извода, който правя за себе си - енергията ми се увеличи двойно и тройно, спряха да ме болят краката, отслабнах повече от 20 кг, през деня не чувствам глад изобщо, вечерта се храня със семейството си и заспивам доволен, намаля количеството храна което приемам - засищам се с по-малко храна. Преминах почти само на растителна храна + моя си хляб които правя.
Пробвал съм болшинството от диетите, които съществуват -всичко води до временни успехи, защото после се връщаш,към стария начин на хранене.
С Фастинга нямам този проблем, защото за себе си го превърнах в начин на живот.
Горещо препоръчвам книгите на Емилия Ковачева, ето линк към тях
http://www.spiralata.net/s.php?SearchTy ... 7%E5%E2%E0
Въпреки, че нейния метод е друг, дават различен поглед, върху храненето и начина на живот.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Мария Николова »

Мише, твоя глад съм го изживявала през двете си бременности и те разбирам за какво говориш. :sdaaa:
Голямо мъчение беше! :cry:
Час след храненото, вече усещах лек глад и до 2 и 1/2 часа вече беше нетърпимо, сякаш 5 дена са ме държали вързана без храна. Събуждах се, за да ям. :oops: Ядях като не видяла, докато ми се затрудни дишането и тогава целия свят ми е крив, че никой не ме е спрял. :srofl: :srofl: :srofl: И... на втория час пак умирам от глад. След раждането няма и помен от този неистов глад.
Сега имам чувството, че бих могла без насилие над себе си да вечерям през вечер.
Що пък да не опитам? :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от libra »

Мерко,недей,тогава ще се превърнеш в онзи мезон,дето го търсят в Церн.Тогава си получила инсулинова резистентност,която за щастие вероятно е изчезнала след раждането.
wenche

Re: Мечтание за градина

Мнение от wenche »

Shami написа: Авг 5, '18, 13:44
..... ММ диета не може да пази,вика ми ,че е на пържолена диета и си мечтае за пръжки. :lol:
Всъщност това е една много смислена диета. Потърси за НВ-ВМ хранене (ниско въглехидратно-високо мазнинно хранене), имат си и група във Фейсбук.
Шарена тема се получава :dovolen:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Бреда,Дарче и всички останали момичета и момчета,няма нужда да ми се извинявате,пишете си,всеки си има мнение по въпроса,всички сме различни.Едни са пробвали една диета,други друга,всеки е намерил своята зона на комфорт.Поздравявам ви всички,че се грижите за себе си,за здравето си,това е много важно.По късно ще пиша повече,че сега се разправям с майстори и седнах тук само за две минути.
Венче,мисля,че някъде в твоята тема видях една слабичка мацка с количка и гумени ботуши,това е моята цел :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”