Двора на един начинаещ цветар

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от dar »

Чери, браво на вас! Нека повече хора се връщат в селата за да им върнем живот! С труд и желание всичко се постига! :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от shoshy »

Добре дошла и от мен, Чери! Къщата ви е чудесна. Успех с възстановяването й и с градината!
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от ins »

Добре дошла и от мен! :tzvetentze:
Имате страхотно местенце! Успех с облагородяването на двора и реставрацията на къщата!
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от cherry_23 »

Благодаря на всички за топлото посрещане :tzvetentze: :tzvetentze:
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от boggy »

Добре дошла и от мен.Страхотна къща.Камъните са същите като в наше село: ) Много ми приличат някои снимки на мои от началото.Аз съм далеч от хубавите градини, които ще еидиш тук, но много съм научила от момичетата: )
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4956
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 770 пъти
Получил благодарност: 1273 пъти

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от мечтица »

Добре дошла Чери! :tzvetentze:
Имате много хубаво място със страхотна панорама,харесвам такива стари къщи,а вие вече сте ей вдъхнали живот и любов.
Градината лека полека ще стане,всичките сме започвали от нула и всяка година още дооформяме и поправяме грешки в градините си.
Мога да те пратя някои коренчета цветя от градината си,само нека да се затопли малко времето.
Ще пиша на лични. :sbear:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
wenche

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от wenche »

cherry_23 написа: Мар 25, '18, 14:41 Изображение
Добре дошла и от мен, Чери. Голямо приключение ти предстои. Трудоемко и бавно нещо е реставрацията на стара къща, но пък ще имаш истинско автентично бижу.
Изолацията е важно нещо. Мисля си обаче дали технологично е възможно красивите греди на втория етаж да си останат видими.
В такива случаи ММ веднага отсича НЕ, но после като помисли се оказва, че все пак възможност имало. ;)
И да ни държиш постоянно в течение на случващото се :dovolen:
По отношение на Дарби работата е ясна - ако нямаш, ще заимаш. А хляб месиш ли ;)
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от clock »

Добре дошла и от мен, Чери!
Впечатляваща къща и завладяваща гледка в една магична планина! Придобили сте вече не само нов дом, но и късче безвремие! Завиждам ви, съвсем благородно, и за двете!
Чудесно е, че правите всичко сами! Вярно е, че е тежко, но колко вдъхновяващо, заразяващо и удовлетворяващо действа! И колко мило ще ви е всичко. Ще знаете историята на всяко камъче, на всяка тревичка, на всяко цветенце. Върнали сте живота в изоставената къща. Старушата пак слуша весел смях и детски крачета да тупуркат покрай нея. Представям си как тихичко въздиша и благо ви се усмихва всеки път щом си тръгвате и когато се връщате отново.
Всяко начало е трудно. И е стъпка по стъпка. Като порастването на човек. Тръгнали сте вече, нататък ще става по- лесно.
Хареса ми дворът, има наклон и някъде, в някоя част може да си изградите тераса. Харесаха ми дънерите, всъщност не, страшно много ми харесаха дънерите! Харесаха ми и камъните и тях ги обожавам! Вече си представям и градинката под ската на къщата. Там е сенчесто, нали? Зелено, зелено, пищно зелено! Така си го представям. Хости, папрати, бръшлян! Всъщност, моля те, разкажи ни. Разкажи ни какво ти се иска да има в градината ти. Как ти си я представяш. Нарисувай ни мечтите си. Тук всички сме влюбени в градината, в цветята и земята. Кой по- добре от нас би те разбрал! А и всички обичаме да слушаме истории за надеждата. :liubov:
Още веднъж, Чери, добре дошла! :gush: И разказвай! Показвай!
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от cherry_23 »

Момичета страхотин сте :tzeluvka: Колко е хубаво човек да го разбират без много думи и да не го гледат като луд затова че говори само за градината си и старата къща.

Клокче, мечтите ми са скромни. Малко рози, малко декоративни храстчета, многогодишни цветя, сукуленти, хости, хойхери, хризантеми, закъде без пролетните луковични-минзухари, кокичета, лалета, нарциси, зюмбюли. Права си, под ската е сянка, засега има седуми, хости, две малки кълбовидни туи и една папрат, която незнам дали ще оцелее. От другата страна на къщата също е сянкалТам ивичката е тясна -една пътечка и малко разстояние за цветя. Майка ми беше посяла семена невен миналата година като за начало. През есента ги изкорених и засях три хортензии- две паникулати и една дъболистна. Към края, от по светлата страна боднах една увивна роза-Крайслер империал. Ще стане чудесна арка там на входа на малката бъдеща пътечка.
Досега имам засяти от миналата година из двора две спиреи японика, филаделфус, текома, лоницера американа, дива лоза, калифорнийски люляк, индийски люляк, обикновен люляк, бъз-черна дантела, вайгела-червена и розова. Розите ми вече не са безименни - два броя еден, елина, елф, Линкълн катидрал, Ориент експрес, боника, греъм томас, юбиле селебрейшън, шведската кралица, лейди Хамилтън и още една две на които не се сещам за имената в момента а записките ми са в къщи. Ягоди малко, няколко корена малини, американска боровинка.
Поръчах си и ще сея две будлеи и още един люляк-красавицата на Москва. Харесвам си разни нещица от вашите градини и поръчвам. Всичко обаче е още малко. За пълнеж имам няколко корена лавандула, една перовския, равнец.....миналата есен засях около 70 луковици -лалета, няколко зюмбюла, кокичета и минзухари, преди месец сях иглики/много ги исках/ и така. Иска ми се с магическа пръчка да пораснат ама няма как. И от Миша съм си поръчала разни разсадчена. Искам още камъни и керамика- делвички, саксии, буренца. Сакъзите и мушкатата са на грижите на майка ми. Никак не се разбирам със саксийните цветя :ufff: признавам си.
Имам някакъв план в главата си как искам да изглежда, но какво ще стане......ще поживеем и ще видим.
Не една и две грешки ще направя сигурно, без местене едва ли ще се размина, но разчитам на вашия опит и напътствия.
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от cherry_23 »

Венче трудно изпълнимо е това с гредите. Висш пилотаж, ние с тате не сме чак толкова добри в санирането :D. Хляб не мога да меся но се пробвам с питките все по-успешно.
Мечтица благодаря за предложението за цветенцата, няма да откажа. Само да се стопли. :tzvetentze:
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”