Пред блока на Боги :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от boggy »

Студ, не студ Боги в градината :lol: :lol: :lol:

Благодаря най- сърдечно на Хоста127 за чудните Ириси и тревичка, кято ми даде : ) Почти всичко е насадено :) Трябва да прекопая останалата част от триъгълника, за да сложа и другата част от ирисите :) Но скоро и това ще стане :)

Да докладвам :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от maranta »

Браво, Боги :daaa:
Бързо действаш, а и ти се получава повече от добре :tzeluvka:
При нас е още много кално и все вали нещо :hmmmmmm: Ще ти пиша какво имам, когато се позатопли и мога да ровя в градината :)
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2577
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 695 пъти

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от Lalel4e »

Ама това е много зарибяващо!!! :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Като излизам вече очите ми са само в градинката пред блока!
Наистина придобива съвсем друг вид прекопаното - направо си е красиво! :tzvetentze:
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от hitolq »

Коренна промяна само с едно прекопване и почистване!Много красиво ще стане.С удоволствие ще следя темата :dovolen:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 385 пъти
Обратна връзка:

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от nadin »

Боги от последната снимка вземи изкопай туфите с иглики дето са между розите за да не пречат и ги засади от вътрешната страна на предните лехи дето са ти кестените. Там е сянка лятото а на пролет ще си цъфтят. след време сами ще се размножат ти и сега може да разделиш големите туфи и да ги засадиш разпръснати.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от boggy »

Да, добра идея , тамън си мислих на къде да ги запращам, че там ще обръщам около розите.То там до пейките под кестена мн трудно вирее квото и да било, но ще обърнем и там и ще пробвам да ги преместя.А там мислих вътрешните вс бордюри да им слагам спирея японика по проекта, а външните с лигустриум.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 385 пъти
Обратна връзка:

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от nadin »

Аз лично харесвам повече ето тази спиреа за жив плет Spiraea x cinerea. Разраства се много бързо и търпи подрязване след цъфтежа за оформяне на плета а и на есен добива една красива жълтеникаво чевеникава окраска. Мисля че без проблем ще я вземеш по проекта. Също не се отказвай от японските дюли. Може да ги редуваш със спиреята. Аз по си ги представям от пред към тротоара на последното каре. средното каре си го довърши с лигуструм там нали и без това има вече някакъв жив плет. И спиреята и дюлата растат и на шарена сянка, но стават височки и не знам дали ще са удачни за вътрешната страна, защото няма да може да се вижда нищо във вътрешността на карето. Според мен от вътре помисли за някакъв много нисък бордюр или някаква оградка ако не искаш да се влиза а пък искаш да се виждат цветята във вътрешността.
Последно промяна от nadin на Фев 22, '18, 14:02, променено общо 1 път.
лалесъм

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от лалесъм »

за някаква конкретна спирея ли говорите, защото ниски спиреи бол като видове?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от Гео, граф »

Боги, виждам, че нямаш търпение и садиш преди застудяването и те разбирам, тоя филм съм го минала 8-) :nod: . Ама не бързай толкова много бе, момиче, застудяване идва, да не измръзнат растенията! Не е ли по-добре, щом те сърбят ръцете, да разчистиш и разкопаеш колкото можеш, а след 2-3 седмици да садиш, а :hmmm: ? Прати ми на лични еконтски адрес, ще ти спретна и аз нещичко, дето ми се е разрастнало, та да си имаш и от мен някоя китка :D ! И още нещо - размисли хубаво дали не е по-добре да правиш масиви (петна) от определен вид, вместо редички? И това съм го минала. Имам някои неща, дет съм ги местила по няколко пъти, докато ги натамъня така, че да ми харесват. Ето примери:

Изображение

Това долу на снимките е сенчесто място под липа. Като се разлисти дървото, сянката става плътна и малко растения вървят. Но луковичните (лалета, зюмбюли, нарциси) цъфтят преди разлистването и съм ги сложила там. Когато те започнат да прецъфтяват, излизат хостите, хойхерите, брунерите, медуниците и други сенколюбиви. По този начин в различните сезони изгледа е различен, а листата на луковичните се вписват и си пожълтяват в цялата зеления, без да дразнят (много) :nod:

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 385 пъти
Обратна връзка:

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от nadin »

Аз също си мисля че например ирисите ще стоят много по-добре в две три големи туфи вместо като бордюр, ама тя Боги сама ще се убеди и след две три години като стане време да разделя и подмладява перуниките ще ги засади на туфи :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”