Пред блока на Боги :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Пред блока на Боги :)

Мнение от boggy »

Здравейте, ще отворя тема тук, за да не се разпилявам :)

От днес започна подготовката пред блока :) Първите три рози са засадени :)

Има няколко стари рози , което ще ми додйе добре :)

Ще търся някой да ми разкопае само ,за да мога да се развихря, че всичкото ми е много , пък и нямам време много :(

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Давайте идеи докато още е празно :) Кое, къде, как.....?
Аз имам някои идейки:
1/ например под боровете ще направя кът с китки за сянка - хортензия, хости, хойхери, някое иглолистно почвопокивно.

2/ Този квадрат от последната снимка ми се иска да го оградя с ириси, хемораклиси, юки.... за да не влизат кучета например.Вътре незнам какво?От всичко по малко :) Имам и излишнни мушкати и тях може да боцна :)

3/ Дългата алея ,която е с розите - орязох днес бая, порчала см още 10 рози / Tequila, Queen of Sweeden, Nuit Orient, Novalis, Leonardo, Lady Sharlott, Gream Thomas и double delight. И всичко свободно с едногодишни летни цъфтящи, може и многогодишни китки :)


Като Гр. Томас мисля посредата на квадарата да го сложа ,за да стане голям храст, заедно с Хайди хол и Розариума :) Малко незнам дали няма да им е сянка :(

Ще ми се интересна композиция да имам някъде, но хич ме няма по композициите :(

До пейките ми се иска нещо да направя също, но там доста тегаво се развива всичко, заради кестените от горе!

Приемам всякакви идейки :) :idea1: :idea1: :idea1:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 393 пъти
Обратна връзка:

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от nadin »

Не слагай хоретнзии под смъчовете, нищо няма да се получи няма д аим стига водата и корените на смъчовете ще им пречат. Хостите и хойхерите стават но хойхерите ще са бледи. Подготви мястото и ми кажи като си готова ще ти изкопая растения точно за такова място от при мен: хепатики, саксифртаги ( те са почвопокривни и с много красиви листа ), кукуряци.
Аз ти предлагам да огрардиш цялото място от вън с разни храсти за жив плет. То като гледам вече една част си има вече. Нито ирисите нито хемерокалисите ще спрат кучетата да влизат особено зимата, но пък японската дюла и глога са с такива бодли че като се сгъстят на плет нищо не може да мине през тях. Не искат и специално глеане освен подстригване от време на време за да се сгъстят. В основата на живия плет може да бучнеш от обикновените иглики те след време се разпръскват наоколо и пролет е много красиво.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от boggy »

Супер Надин, мерси.Утре ще е готово там за садене.А астибле, будлея...добрре ли ще са там?Каквото прецениш ми дай ще го сложа.
Японската дюля ми харесва, а дали ще стане и с рози?За да има цвят цяло лято, но пък зимста нвма да има ограда: (
Това ще го мислиме.А за ирисите мисля на този квадрат не от към пътя,а отвътре от.към градинката вде пак също да е оградено малко от малко поне.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 393 пъти
Обратна връзка:

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от nadin »

Нищо влаго любиво няма да вирее там, защото смърчовете изпиват всичката влага от почвата. Освен това корените им са повърхностни и правят много гъста мрежа и другите растения трудно си пробиват път. Хепатиките се справят чудесно там защото имат мноого дълбоки коренища които успяват да достигнат влагата в дълбочина, други които ще виреят са всичките сенколюбиви луковични или грудкови защото складират влагата в коренищата и могат да издържат на суша - като анемонетата немороса, и циклами. Също и някой сухолюбиви папрати.
Асилбетата няма да станат заради влагата, но пък с различни хости могат да се постигнат страхотни комбинации, За будлеята не знам не съм гледала но няма ли да и е сянка под смърчовете? Нея не може ли да я сложиш с разни други цъфтящи храсти по края на каретата ? Японската дюла с течение на времето се разраства от издънки и няма да е добре сред розите но за жив плет е идеална. Аз ще ти изкопая само да се поразмръзне още малко че при мен си е още зима.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от boggy »

Разбрах ! Да ! Мерси много :)
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от Ава_и_мама »

Боги, сетих се, че едногодишните освен садене, поливане и обгрижване есента се и изкореняват, защото останат ли за през зимата са и грозна гледка. Имам предвид тагетиси, цинии, ибириси и други.
Не че за другите не се полагат грижи... :tzeluvka: :P
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от calico »

Боги, ама нали щеше проект и план да правиш, сега ли ще садиш?

да ти извадя малко стелария, розова енотера, прости оранжеви хемерокалиси, диви теменужки, обикновени ириси, ажуга, медуница, и още каквото намеря из двора?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от boggy »

Така като гледам колко сте отзивчиви всички ще ми направите Вие проекта :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Немога да чакам до Отомври за проект хахахха
почнах вече :)))))))))))))) до проект ще видим дали ще стигна, просто нямам търпение да си го направя още сега :)))
Лъвицаааааа съм :)
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от boggy »

За днес толкова :( Много работа,много нещоооо :( Бавно, но ще стане :)

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
mim
Кафевар/ка/
Мнения: 927
Регистриран на: Авг 26, '15, 21:53
Дал благодарност: 72 пъти
Получил благодарност: 10 пъти

Re: Пред блока на Боги :)

Мнение от mim »

Браво, boggy! Вярвам, че ще стане много красиво, щом влагаш толкова труд и желание! :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”