Моята градина- късчета любов

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от dar »

Мечтице, много добре си маскирала гумата. Ако не беше казала нямаше да разбера. Страхотни умения имаш. Цветето, което е цъфнало в бяло, мисля, че е първата снимка, дъбовидна хортензия ли е?
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 613 пъти
Получил благодарност: 818 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

dar написа: Май 9, '18, 06:53 Мечтице, много добре си маскирала гумата. Ако не беше казала нямаше да разбера. Страхотни умения имаш. Цветето, което е цъфнало в бяло, мисля, че е първата снимка, дъбовидна хортензия ли е?

Даре,храстчето от първата снимка- Калина-Viburnum plicatum,за дъбовидната хортензия още рано да цъфти,при мен сега се съживява след късния мартенския лед,но ще я има. :ieeee:
Снимката на калината в по близък план съм я качила в темата за декоративни храсти.
Благодаря ти за мнението за гумата, скалъпих всичко набързо,още не съм я озеленила. :tzvetoman:
Еличко,Грийни,благодаря за гостуване,приятно ми е да ви видя :dovolen:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от Noel »

Мечтице,това е като корица на книга с приказки.Красиво,красиво....
Изображение
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 613 пъти
Получил благодарност: 818 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

Ноелка,благодаря те феичка! :tzeluvka:
Може да не съвершена градина,но си е моя,създанена от мен,обичам я такава каквато е.Утре ми се налага да замина за две седмици надалеч,рядко се разделям с градината си и сега ме боли че няма мога да видя цъфнали нови ириси от Мерка,божури,да не говорим за първия цъфтеж на розите :eeeh:
Като се вгледам добре,намирам много кусури в направените неща,,тъй не се научих да изпипвам нещата до край,все бързам. :oops:
Всичко направено с подръчни материали и с две''леви ръце'' :lol:
Ами да се поФаля какво съкровище намерих вчера до контейнера с боклука,
лелее цял чувал с дебело канапено въже,че това е цяло съкровище :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Веднага измислих къде да му намеря място,само че никак не ми стига времето,тъй че идеята ще се отложи до есента.
Още малко от кътчетата.

.Изображение
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 613 пъти
Получил благодарност: 818 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

Преди да тръгна,за последно влязох в градината и опа,изненада! :o
Мери,цъфна още един от твоите ириси :ieeee:
Благодаря те мила за красота която ни дари,да си жива и здрава,обичам те! :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Изображение
А това е обикновен ирис,който имах преди,разликата е страхотна!
Изображение
Сигурно вече ви досаждам,но ще сложа още две панорамни снимки.
Изображение
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от Noel »

Не може да е досаждане,наслада е това.Красива душа имаш,момиче :tzeluvka:
Пътеводна звезда пред теб и успешен път!Градината ще стои и ще те чака.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от Еличка »

Скъпа, Мечтице!
Вчера без причина цял ден пърхам с крила. Беше ми много радостно. И какво намирам в градинката вечерта - твоята енотера от Calico е цъфнала вече и при мен. :ieeee: Ето ти я мъничката Оля - кална от дъжда, но наперена и пъла с пъпчици. Благодаря ти!
Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от calico »

Олечка, толкова е красиво при теб
а тази калина е безумно прекрасна, съвършена :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 613 пъти
Получил благодарност: 818 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

Първо да благодаря на Ноел за пожелание,пътя беше добър с благополучно завръщане :gush:
Мила Еличка радвам се че енотерата от Калико мина през моята градина,а сега прекрасно се чувства и при теб! :tzeluvka:
Ани благодаря,къде си,липсваш напоследък,вече жадуваме да видим твоите рози :tzeluvka:
Преди няколко дена се прибрах от Русия.От Западна Сибир съм,понякога там зимите са много люти,а лятото топло, но за съжаление кратко.Хората с голям,много голям,упорит труд и любов отглеждат цветя в градините си. Дори в оранжериите вече отглеждат и грозде,а поръчаното от Пландорекс грозде Лакмонт отиде в Сибир,догодина по това време ще ви докладвам дали ще изкара сибирска зима. Подарих на сестра ми няколко корена рози,малее как ги съхранявах до началото на май, вече не ги ласкаех и не им казвах какви са красавици,за да могат да покажат красотата си.Само ги молих,почакайте още съвсем малко.Хванаха се. :ieeee: :ieeee: :ieeee: А сестра ми в първия момент дори не погледна другите подаръци,сияяше гледайки рози.Но пак почва боже,ако аз в градината имах такава земя плюс топлото българско слънце,щеше да бъде перфектно.Моята добруджанска земя е тежка,да извадя морков задължително трябва лопата,там омесена с много торф(преди много години там имаше блата),лека, пръхкава,кеф ти е да копаеш.Освен това лятото почти не се стъмнява,дори през май беше светло почти до 23-00,аз все се шегувах:''блазе ви може до късно да работите,на мен все не ми стига времето вечер'' :lol:
Уфф :ufff: ,увлякох се,след темата за делфиниуми,исках да ви кажа,как навсякъде из градината на сестра ми като плевел наникнали делфиниуми,ходих,гледах и цъках с езика.Сестра ми ги скуби и хвърля,ужас,получих сърцетуп,ние с такъв труд и баяне ги отглеждаме.Съжалявам че забравих да направя снимки.Взех си няколко коренища,идеше ми всичките да ги извадя,цветарска душа ненаситна, :svekurva:
ами има ограничен багаж,освен това представих изражение на митничари,въх добре че нямаше проверка,че покрай делфуниуми имаше още половин куфар други зелении.
Ходих и на цветарско изложение,там загубих ума и дума,вообще не се сетих да снимам.Накупих няколко броя тлъсти,почти цъфнали астилби,е наложи се да им поизрежа цветове,но вече са в градината ми,ококорени.А папрати,хости,лигуларии няколко вида.И най важното най накрая намерих коренище новозеландски делфиниум,сега не смея да дишам върху него,готова съм да му пея и танцувам,само и само да цъфне :lol:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от Tanet »

Това е то цветарската душа, и на северния полюс да иде, все ще намери някое изложение за китки и ще го изкупи пък ако ще и в спален чувал да го придвижи до градината :hihihi: . Мнго хубава ти става цветната градина Оленка, всичко си направила не с две леви ръце, а със сърце. Аз ще почакам да цъфне новозенландския делфиниум и тогава ще ти дойда на гости-тъй де то си за туристическо посещение такъв рядък вид. Тази година успях да опазя моето коренище делфиниум от теб, но направо го бях засипала с Вениш та никакви пълзящи де не могат го достигна, че всичко опасват гадовете. Аз охлювите само на крем за лице ги уважавам /е и за хемороиди стават ама слава Богу не ми се налага за сега/. Понеже съм разглеждала много руски градини - абе имате друг почерк вие, отдават ви се цветните градини.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”