Моята градина- късчета любов

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от маргото »

Лeлeee...тука е голяма красота! Изображение :potekoha: Мечтице, има ли мераклии да помагат, че това си е огромен труд само за две ръце?
Поздравления, :sclap: градината ти е повече от прекрасна :tzvetentze: !

Изображение Изображение
Коя е розата и лилавкото какво е!
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 709 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от Lalel4e »

В такива градини се изгубвам! Колко декара е това чудо?? :shock:

Алеи, композиции, кътчета... То няма обхождане!
Къде се намира тази градина? Трябва да я обявиш за природна забележителност и да късаш билетчета! :lol:

А плоската остригана ливада на съседите не знам защо я наричаш градина ;)
Прекрасно е всичко, което видях! Не знам дали може да е по-хубаво от това.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от clock »

Оленка, винаги ме изумяват мащабите на твоята градина! Кажи ми, как на такава голяма площ никъде не видях едно плевелче! :shock: Всичко е прекопано, загърлено, обгрижено, пътеките все едно с метла са преметени. На човек му става хубаво само като гледа такава образцова, подредена зеленчукова градина. А цветната...... :potekoha: Стени от рози, фонтани от рози, планини от рози :potekoha: И кътчета, скрити и явни. Детайли, които уж се сливат в общата картина и в същото време привличат погледа като красива брошка. Новото ти кътче е изумително, Оленка! Дори и сега е красиво. Стената от иглолистни, пред нея мечовете на ирисите, а като се развихрят и розите...... Цялата ти градина е простор, красота и любов, Оленка :liubov:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4939
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 751 пъти
Получил благодарност: 1202 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

Момичета,благодаря! :sheart:
Направо се разтопих от добрите ви думи,няма да крия много ми е приятна оценката ви,
именно от вас,феички с прекрасни градини. :liubov2:
Справям се сама,макар че има моменти когато искам да зарежа всичко и да се прибера във Варна.
Лили,приятелчето ми наистина съкровище,толкова чаровно и любвеобилно куче не съм виждала.
Още съм замаяна след розените водопади на Клоки,какви чудеса творите всичките във форума. :liubov:
Това ме зарежда с енергия .Без вас градината нямаше да бъде същата. :daaa:
Знаете,първа година когато купих къща в това село,комшиите садяха домати отпред домовете.
Елате да видите сега,какъв напредък,доматът вече в задния двор,отпред само цветя , храсти и дори малки ливадки.
Отпред имота окосено,спретнато.
Дори вече ме молят да им поръчам я магнолия,я нещо друго.
Това ме радва ,че повечето съседи почват да мислят и за душевната храна и че моите цветя усмихват все повече хора.
Лалелче,усмихна ме това с билетчета,понеже последно време през ден,два при мене все идва някой и веднага почва да прави снимки.
Комшийката гледа,гледа и един ден казва,:-''Абе що се мъчиш с тез зарзавати,я вземи сложи такса за вход и късай билетчета'' :lol:
Марго,лилавкото - (Buddleja alternifolia)от Пландорекс
Под нея безимен,късноцъфтящ божур(подарък от сестра ми)
Розата-Westerland
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1666 пъти
Получил благодарност: 1828 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от Тутти »

Мечтица, умееш да създаваш мечти. В тази огромна градина всичко да изглежда така е резултат на огромен труд. Розите и будлеята са невероятни. :tzeluvka:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4939
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 751 пъти
Получил благодарност: 1202 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

Да не ходя по различните теми,тук да ви покажа моята шаренийка.
Гипсофила,това са само две храстчета,скриха ми 2 рози,сега кое да жертвам? :hmmm:
Когато садих рози,гипсофили бяха напълно прецъфтели и не се виждаха,сега чакам още малко да позасъхнат и да ги орежа
На есен пак разместване :glupav:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Дегизирана гума :hihihi:
Изображение

Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4939
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 751 пъти
Получил благодарност: 1202 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

Пенстемон от семена,още бебе
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Някой не успява са завъди калдаръмче,пак аз се чудя как да се отърва от него :lol:
Изображение

Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7654
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2135 пъти
Получил благодарност: 1207 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от pepelqshka71 »

Оля, поседнах малко на бялата пейчица, да се надладя на съвършенството при теб. Наслада за окото е твоята градина.
Аз съм от тези дето не успяват да отгледат калдаръмче :oops:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4939
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 751 пъти
Получил благодарност: 1202 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

pepelqshka71 написа: Юли 3, '19, 22:22 Оля, поседнах малко на бялата пейчица, да се надладя на съвършенството при теб. Наслада за окото е твоята градина.
Аз съм от тези дето не успяват да отгледат калдаръмче :oops:
Вили,сигурно вече късно да те пратя цял кашон от него,пак и една част вчера го напръсках с раундъп.
Ей,аз не се шегувам като казвам че не мога да се отърва,расте дори в чакъла. :hihihi:
Пиши на лични,ако искаш от него,утре съм в града,веднага изпращам :daaa:
Но да знаеш,обикновен,не кичест.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от katina »

Изумителна красота, обеми, голямо разнообразие на растения, красиви кътчета :shock: :potekoha: Мечтице, поклон за труда, който полагаш сама да поддържаш такива големи градини - цветна, зеленчукова, овощна... :sbow: :sbow: :sbow: :sbow: :sbow: Това си е една ботаническа градина, наистина е за посещения с билетчета :daaa:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”