Поли

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Поли

Мнение от polyabs »

Здравейте и За много години на всички познати и непознати съфорумци! :tzvetentze:
Много хора са ме питали защо си нямам тема като имам толкова много цветя.... ами защото си нямам собствена градина, защото не мога да покажа преди и след, стъпка по стъпка и т.н Защото мога да ви показвам само ... картички, но не и пейзажи. Или както казваше Тобо някои имат градини други си имат ... колекции :lol: Е, аз май имам второто.
Започнах да зацветявам 2 лехи в селската къща на мъжа ми, при свекър и свекърва, така и попаднах във форума. Като за начало започнах с рози, които след 2 години станаха към 50 броя като освен 2те лехи нахално взех да настъпвам и към лозето на свекъра с още 2 реда рози на шахмат :hmmm: И след като сметнах че разстоянието от 1 метър между тях е доста голямо започнах да садя многогодишни и между тях .... така се сдобих с много ехинацеи, клематиси, рудбекии и др. но моята страст не стигна до тук започнах да обикалям лозето на свекъра от двете му страни и така посадих към 50 сорта лилиуми, около 20 сорта хризантеми, още толкова ириси, хости, хойхери, хемерокалиси, около 100 ина луковици лалета, зюмбюли, нарциси и други пролетни цветя, а между лозето се навъдиха и иглолистни в очакване след години да го изкореня и да обрасне с райграс и едно езерце в средата с водни лилии. Ами това е в общи линии до миналото лято когато след работа в градината получих травма на крака която и до днес не минава и трябва да се пазя. Сега ще я карам по кротко и ще обгрижвам това което имам а понеже зимата е по скучна и дълга и имам време, искам да споделя снимките на моите красоти да им се порадвате и вие в студените месеци зажаднели за цвят :)
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Поли

Мнение от Asarina »

Здравей Поли,
Чакаме в тези сиви дни снимки на твоите красоти! :liubov:
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Поли

Мнение от polyabs »

Преди да вляза тук бях насадила малко лалета, селски цветя: невен, парички, шибой, керия, ириси, кавказка незабравка, лалета някои от тях все още са живи след 5-6 години ....
Тук все още се вижда че има пръст и празни местенца, както и лозето на свекъра ....
Изображение
Сега тази дълга редица е запълнена с 2 реда рози и още много други цветя :)
Изображение
едно пролетно Анемоне което се размножи и сега цъфти навсякъде където му скимне.
Изображение
Едно лаленце с много цветове на една дръжка ... моля лалеените феи ако познаят някое име да си кажат :)
Изображение
това лаленце все още цъфти в моята градина :)
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Поли

Мнение от polyabs »

Здравей Азаринка, добре дошла тук :) сигурно доста време ще ми трябва за да покажа всичко, аз много снимам, но всеки свободен ден ще слагам по малко :) наминавай пак :) :liubov:
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Поли

Мнение от darina1960 »

Добре дошла, Поли! Картички, панорами - каквото имаш. Давай. :tzvetentze: В този леден вятър, който е навън - всеки цвят е ...витамин против грип. И носи настроение. Поне за мен. :tzeluvka:
Много ти е добър свекърът :hihihi:
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Поли

Мнение от polyabs »

Изображение
още едно божуресто лале което много харесвам :)
Изображение
А това е едно Анемоне, което беше с грудки и не бе много зимоустойчиво и не можа да се запази за следващата пролет.
Изображение
много харесвам тези ресничести лалета, но защо са толкова нетрайни и ми изчезват :)
А сега ще споделя и как направих мината есен лалеената си градинка. изкопах една широка плитка траншея, поставиш пластмасова мрежа за строителни замазки и отгоре пак малко пръст и след това наредих луковиците и върху тях пак пръст. Така цъфнаха миналата пролет и се надявам да не потънат и да не ги разнасят къртици с тази ми идея ... ще проверим съвсем скоро дали всичко си е на място :)
Изображение
получи се нещо такова .....което може да .... няма ред и дисциплина както казва свекъра ми но поне са на едно място и ще ги обработвам лесно :)
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Поли

Мнение от polyabs »

darina1960 :liubov: Дари дано не ви доскучее че започнах много отначало :) От "Преди"
Но за това ще сложа и малко "След" :daaa:
Изображение
Доктор Масад - много красив храст стана и много цвят, не спира, не боледува и ухае.
Изображение
Едни Очички за теб :tzvetentze:
Изображение
Първата ми любимка - Абракадабра
Изображение
Последната ми любимка - Нимет на Масад
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Поли

Мнение от Di_Va »

Ей, здравей, Поли! Хубава са ти цветята, давай още снимки, дано това с лалетата проработи :stiskam: ! Аз с лалетата приключих, че ваденето не ми допадаше, а сега кучето пък ще ми приключи зюмбюлите, че се е научил да ги вади :). Ти май отглеждаше и много дръвчета - орехи различни, да пишеш и за тях.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Поли

Мнение от polyabs »

Изображение
Една ниска но при мен не много ниска Шокенборг - неспирно цъфтяща
Изображение
Изображение
Изображение
Ив Пиаж ароматна и много едра, но в дъждовно време цвета загнива и не се разпуква
Изображение
една красавица на която не знам името, купена е от български разсадник, ако някой я познае.
Да си призная слабост са ми двуцветните и имам доста от тях :)
Изображение
Ред Интуишън :)
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Поли

Мнение от polyabs »

Ди-ва привет :liubov: Не очаквах толкова гости посред нощ :))) и си мислех че сама ще си пиша цяла нощ и ще ви изненадам на сутринта :) Да, имам много дръвчета към 120 броя, вече и толкова десертни лозички, много малини, къпини, касиси, всякакви щуротии на 5 дка площ ... но това е защото мястото за цветята свърши и това стана новата ми страст :)
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”