Градинка под бор- мисията (не)възможна

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от Ава_и_мама »

Привет, Didoni_3! Добре дошла!
Разкажи повече за себе си. Градината в кой край на България се намира? Какви цветя харесваш? Ще ни бъде интересно. Обичаме да гледаме снимки. :gush: :tzeluvka:
wenche

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от wenche »

Didoni_3 написа: Изображение

Общо взето това е въпросната "градинка"
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5263
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 97 пъти

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от Daniela Pargu »

Ако е смърч- може да пие водата и корените му да пречат :hmmm:
Didoni_3
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Окт 3, '17, 08:36

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от Didoni_3 »

http://prikachi.com/images/882/9192882u.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето го дървото, може и да е сребрист смърч, ама да кажат по-компетентните от мен.
И още нещо да питам -как да качвам снимките, че да се вижда направо изображението, а не линк към него
Didoni_3
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Окт 3, '17, 08:36

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от Didoni_3 »

Да разкажа малко за мен. Къщата се намира в едно село до гр.Елин Пелин, тук сме от близо четири години, до преди това съм живяла само в апартамент и като доидохме тук нищо не разбирах от градинарство. Сега вече определено знам повече, но въпреки това, не успявам да превърна двора в градина.
Като купихме къщата дворът беше много запуснат имаше само трънки от малини и мн бурени. Постепенно засадих някое и друго цветно петно, даже успявам и зеленчуци да си отгледам(много съм доволна от това), като цяло обаче не съм доволна от това как изглежда дворът. Постоянно купувам растения, обаче като си го представям е едно, а като го засадя изглежда съвсем друго и все не ми харесва.
Довечера като се прибера ще направя снимки на целия двор и ще ги кача тук, приемам всякакви идеи, мнения, препоръки и т.н.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от dar »

Добре дошла, комшийке :tzvetentze:
И наше село е до Елин Пелин.
Чакам снимки и разкази. С каквото мога ще помогна :gush:
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от maiakt »

Добре дошла и от мен! Не мога да помогна със съвет,защото имам 2 бора,ама още не съм садила нищо около тях освен хости-не се получи. Единствените растения,които виреят там,останали от предишните собственици са винка и на около 2м от бора- юка.
лалесъм

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от лалесъм »

Здравей и добре дошла :tzvetentze:
Бъди доволна от всеки успешен и неуспешен градинарски опит, защото са си е твоето дело, твоят опит, преживяване и твоят напредък :daaa:
Подобна заплетена на пръв поглед ситуация съм виждала във витошкия двор на наша съфорумка. Решението е повдигната леха около бора, при теб примерно до нивото на дървената опора. Можеш да повдигнеш бордюра на плочника и да насипеш пръст или да сложиш камъни около бора, а между тях пръст, в която да засадиш споменатите вече растения :nod:
Успех :liubov:
Deleted User 5091

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от Deleted User 5091 »

Добре дошла!
Включвам се, защото си имам същите 2 огромни бора- много централно.
Та от 2 години си садя и отглеждам под боровете най-хубавите ми растения.
Най-добре ми върви рододендрона, ацер/той е засаден абсолютно до ствола на бора/, ерика, азалия, мини елхичка Дейзи уайт, сини фестуки, хойхери.
Под другия бор огромен 30-годишен божур, хортензия паникулата, лилиуми и му готвя още един ацер.
Рододендрона си показва кога да го поливаш- листата му стават надолу. Вечнозелени са и пролет са много красиви, а през останалото време е хубав храст.
Умирали са ми само хойхери и то светло зелените, всички останали си се развиват.
Първата година поливах май всеки ден, сега- след 2 години- през лятото през ден, сега есента веднъж седмично.
Ще ти снимам отблизо какви съм ги вършила и ще видиш, че мисията е възможна :tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от Гео, граф »

Здравей, Didoni_3, и добре дошла :tzvetentze: !

Като гледам колко високо са орязани клоните на иглолистното, би трябвало под него да оцеляват споменатите по-горе сенколюбиви китки. Аз бих предложила махония, макар че не съм изпитала все още възможностите ѝ на сянка при мен. Ако сложиш няколко корена по на гъстичко, за 2-3 години ще ''облече'' голото място. Или лоницера нитида, лигуструм, симфорикарпус... въобще някакви обемни храсти в основата на ствола, а по периферията дребняци - мускари, лалета, нарциси, зюмбюли за пролетни цветове, почвопокривен флокс, алиум, иглики... сто неща могат да се сложат, пък което оцелее :arrow: ...
Но щом емпиричен път си достигнала до невъзможност да зацветиш петното, трябва да се включи тежката артилерия - Надин е спеца за такива случаи. Дано погледне тук :nod:

ПП. Междувременно Мия е предложила изпитани растения, пий вода от извора дет се вика :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”