Градинка под бор- мисията (не)възможна

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Didoni_3
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Окт 3, '17, 08:36

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от Didoni_3 »

Много благодаря на всички включили се за съветите. Nadin, ще те послушам и ще прекопая и изчистя мястото, до колкото е възможно, защото корените наистина са повърхностни и това затруднява копаенето, отделно там имам засадени доста луковици на лалета, ще се оптам и тях да извадя и да ги преместя на друго място. Ще махна розите и здравеца, абе изобщо ще лахна всичко. Това което ми се върти като идея е да засадя, най-отзад, до стената, някакви обемисти храси, мисля си за нещо като самбукос негра, хортензия бяла, или някаква спирея и вайгела, дали ще виреят там?
Това за отзад ,до стената, а пред тях някакви по- ниски храстчета, като котонеастър или лоницера нитида. И до тук съм го измислила, ама дали ще е добре така?
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 393 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от nadin »

Не знам колко слънце огрява там . За самбукуса , спиреите и вайгелите трябва да има все пак повечко слънце. Хортензията ако е hydrangea arborescens ( бабешаката ето тази ): Изображение

няма да има проблем но ще и се нaкланят клоните и ще полягат като почне да цъфти, демек няма да има изправен компактен вид. За паникулатите мисля че им трябва повече слънце за да цъфтят хубаво а за макрофилите е прекалено сухо под смърча и ще се мъчат. Те искат повече вода от рододендроните. Пробвай наистина с някой рододендрон или пиерис. Правят много красиви вечнозелени храсти през цялата година и дори да не цъфтят пак са хубав акцент.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от маргото »

Какво слънце ти огрява стената и колко време? А от къщата пада ли сянка?
Евентуално, ако подрежеш смърча още малко, може и рози да има до стената...
Вейгелата и спиреята цъфтят добре на повечко слънце, до лека полусянка, а
рози има и за сянка.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Градинка под бор- мисията (не)възможна

Мнение от iv.tarlen »

Бъзът също иска слънце и вода.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”