На desi_slava на вилата ....

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: На desi_slava на вилата ....

Мнение от desi_slava »

Да си побутна малко темата и да се разпиша :D
При мен пролетно нищо няма, след загубената битка с подземния ми приятел.Единствените луковички са подарени ми от Албенка нарциси :tzeluvka: , незнайно как оцелели.Но колкото-толкова....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
И не на посмедно място, един постоянно хленчещ мързелан :D

Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10036
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 622 пъти
Получил благодарност: 1114 пъти

Re: На desi_slava на вилата ....

Мнение от greeneyed »

Деси, казват, че където има котки, няма сляпо куче. ;) Аз търпя 5-6 котака да вършеят и се...т из градината, и пак има сляпо куче. Скоро открих огромна дупка , натъпках я с най-бодливите клони от рози, да се издере дано! :angel2: Ама твоят верно е мързеланко, освен това никога не е гладен, защо да се трепе! 8-)

Чудни снимки ! :liubov2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4957
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 786 пъти
Получил благодарност: 1297 пъти

Re: На desi_slava на вилата ....

Мнение от мечтица »

[quote=desi_slava post_id=886921 time=1552846908 user_id=193]
Изображение

Деси ,чудесни снимки,а ериката-красотааа :daaa:
Котанчето,колко е важен, май обича да позира :lol:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: На desi_slava на вилата ....

Мнение от iv.tarlen »

Този мързелан, гледа много страшно.Аз си мислех, че имаш само петунии, пък то и друго имало бе :hihihi: !Подготвяй се, тази година няма да те подминем, имаме уговорка с целувки.Снимките са много професионално направени, да не си викала фотограф :lol: !
Деси, много е шик твоята градина, харесвам я, теб също :sflower: :sflower: :sflower:!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 737 пъти
Получил благодарност: 1307 пъти

Re: На desi_slava на вилата ....

Мнение от ljuboznatelna »

Слагай луковиците в нещо, аз използвам рабицова мрежа, поцинкована. Изкопавам си дупката, намествам вътре мрежата, слагам луковиците и засипвам. Неудобството е, че трябва да са накуп.
Котките не успяват да се справят, но две-три години откакто слагам в мрежи, сляпото куче май умря от глад, останала ми е само къртица :D
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: На desi_slava на вилата ....

Мнение от jenni »

и без цвят е :daaa:
аз слагам луковичките в кошнички за щипки :lol:
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: На desi_slava на вилата ....

Мнение от desi_slava »

Благодарско, момичета :gush:
Грийни, котараците и сляпото куче си живеят безпроблемно заедно :lol: , но то с такива мързели - това е положението.
Люб, Жени, слагах преди години, но изгниха и се натрошиха, пък и това упражнение не ми се нрави :oops: Радвам се на Вашата пролет и толкоз :liubov2:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 737 пъти
Получил благодарност: 1307 пъти

Re: На desi_slava на вилата ....

Мнение от ljuboznatelna »

О, и аз го мразя, много боде докато режа. Затова и нямам много луковични. Слагам поцинкована, четири-пет години издържа гарантирано. През това време сляпото куче трябва да си потърси друга манджа! :)
Първата година ми отмъкна 300 луковици. Няма да го храня повече.
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: На desi_slava на вилата ....

Мнение от desi_slava »

Чудех се къде да ви постна няколко снимки, и реших да е тук .Нищо че не са от моята градина :lol:
За всички които ме познават не е тайна,че съседна Турция ми е слабост. От години почивам там,не само заради съотношението цена-качество, но и заради многото места които могат да се посетят.Много история има в тази държава :daaa: Принципно пътувам самостоятелно с кола, но в Истанбул с коля не бих посмяла.Миналата година бях на организирана екскурзия, на която видях основните забележителности , но голямата ми мечта за Фестивала на лалето сбъднах преди дни.Януари чрез тур. агенция запазих транспорта и нощувките,без да се възползвам от останалите им екскурзии с изключение на парка Емирган. Направих си сам. програма за 2-та дни, но няма да ви отегчавам с тях, защото не знам колко от вас се интересуват , за това ще наблегна на цветята.
По това време Истанбул е ........ не знам как да го опиша - цветен. Невероятни фигури от лалета, нарциси ,иглики,зюмбюли, виоли.
Не съм добър разказвач, за това ще ви кача снимки - приятно гледане :tzeluvka:
Едно от местата, които посетихме беше парка Гюлхане. Той е бил част от двореца Топ Капъ, но сега е самостоятелен парк за отдих . Мрежите загрозяват общата картинка, но ....:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Голямо впечатление ми направи вертикалното озеленяване - навсякъде е . Почти няма празна стена покрай пътя , която да е гола.Не са хубави снимките от автобуса, но колкото толкова . Абе всичко е уредено.


Изображение
Изображение
Изображение
Част от градината на летния дворец Бейлербей , не е кой знае колко озеленено, но все пак ..
Изображение

Изображение

Изображение
Черешката на тортата беше парка Емирган. Огромна територия с уникални композиции. Не съм спец по лалетата, но мисля че не са кой знае какви завъртяни сортове каквито съм виждала във вашите градини, но самите масиви са уникални.Парка е огромен,без входна такса, с места за пикник и отдих в гористите местности,ресторантчета, кафенета...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

По последни данни населението на Истанбул е около 20 милиона души и в града има поне по минимум едно лале на човек :tzvetoman:
За мен тоз град е уникален и бих се върнала отново и отново .( дано :angelche: ) . И въпреки изнервящото висене по границите , всяка минута прекарана там си заслужаваше. Поздрави от мен и дано не съм досадила много :angel2:

Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: На desi_slava на вилата ....

Мнение от dar »

Деси, много красиво на снимки, представям си на живо! Благодаря, че сподели :gush: Всяка година ли организират този фестивал? Струва си и на живо да се усети атмосферата!
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”