Ливада , градина и бетон

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
dodo74
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Юни 6, '17, 20:48
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 1 път

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от dodo74 »

Di_Va написа:Здравей и от мен, Додо!
Много хубаво е при теб! И градината, и оградите, и къщата!
Виждам, че не залиташ ( като мен напр. :ufff: ) да пълниш градината с всичко, което ти хареса, а разумно засаждаш! Дано продържиш в този дух, че другото май не е много добрър вариант. Чудя се дали по някое време няма да се изкушиш сам да отгледаш екологичен и вкусен зеленчук :hmmm: ?
Иначе дворът ти изглежда напълно завършен, само да му се радваш, е, след като окосиш, полееш, поизрежеш нещо тук-там :nod: .
:D Оооо , как ме изкушава да знаеш :daaa: Зад оградата с рогозките имам още едно място със същата площ, което засега пустее . Живот и здраве , когато се пренеса/пренесем/ да живеем там , осен овощна градина ще има и зеленчукова . Въпреки , че бях решил зарзавати да не отглеждам :lol:
:tzvetentze:
Може и да може .
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4885
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 337 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от Di_Va »

Ха, ха, аз казвам това от собствен опит :) , когато купихме двора, аз (също ато теб), твърдо заявих, че плодове и зелечуци няма да гледам, освен няколкото заварени плодни дръвчета. Но нещата не се случиха така ;) . Сега отглеждаме домати, краставици и тиквички, и да ти кажа удоволствието е голямо да откъснеш нещо, което сам си отгледал и е вкусно и чисто!
Аватар
dodo74
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Юни 6, '17, 20:48
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 1 път

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от dodo74 »

Lilly написа:
Lois написа:Относно ливадата:
Ами, като е окосено и полято, е прекрасно.

Подкрепям те с три ръце :D
И полянката е супер!
Освен Яра Мила нищо друго не й трябва - е , и косачка , разбира се.

Какво е Яра Мила ? :oops:
Може и да може .
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от rosi-m »

Яра мила е вид тор подхранваща
и дава обилен цъфтеж
:tzvetentze:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5046
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 1303 пъти

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от Lilly »

Е, ще се надяваме тревата да не цъфне, де :lol:
Супер тор е това - тая година за първи път торих цялата градина пролетта и растенията никога не са изглеждали така .
Е, то няма пълно щастие :lol: - защото и бурена вече 3-4 пъти плевя
Аватар
dodo74
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Юни 6, '17, 20:48
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 1 път

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от dodo74 »

Ще я пробвам тази Яра Мила :D
Искам мнение и препоръка евентуално . Имам желания да кача роза на около 6 метра височина от земята . Идеята е да има живо цвете на втората тераса от къщата . Има ли сорт с такъв лимит на височина и как се прави . На една от снимките е отбелязано мястото с червена стрелка .Изображение

Дали се качиха :?:
Може и да може .
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5046
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 1303 пъти

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от Lilly »

толкова ти е хубава полянката - що ти трябват рози :hmmm:
В тоя точно форум моето отношение към розите е крайно неподходящо :sdevil: /меко казано /, но розарките да не четат :lol:
Въпреки всички грижи като за принцеси , вкл обеззаразяване на почвата при саденето есента и бордомикс през декември, едно почти превантивно пръскане април/май, към днешна дата 2/3 са с черни петна и започват да им капят листата, 3/4 са с въшки, всичките прецъфтяват и цялата градина е мърлява с тия окапали листа, чистя прецъфтелите цветчета едно по едно, защото целият храст е грозен, бодат, дерат , какво ли не ги яде ...а бе накратко - бягай далечеееее от розите :lol: и изобщо не поглеждай градината на Калико :D
Lois

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от Lois »

dodo, през зимата си направихме една поръчка за едни гигантски рози, които се предполага, че трябва да стигнат повече от 8 метра. Ще пробвам да намеря темата, че в момента дори не си спомням името на тая роза. При мен е засадена в сянката на дувар, и е вече към метър висока, доста буйно расте - може би нещо такова ти трябва.
eто темата: http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=40&t=6952" onclick="window.open(this.href);return false;
розата е Scarman's himalayan musk
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от rosi-m »

Аз препоръчвам PAUL TRANSON .В енциклопедията я дават 200-300 см.но според мен е по голяма.Не си спомням
кои я имаше и беше показал много хубави снимки.Аз я имам от пролетта много е малка,но показа цвят.
Scarman's himalayan musk и тя е от пролетта и при мен е на сянка да се качва по дърво и е около метър
Аватар
dodo74
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Юни 6, '17, 20:48
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 1 път

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от dodo74 »

Искам рози , Лили . Трябва ми нещо цветно за постоянно :lol: Торене , рязане , пръскане и т.н. не са ми тежест . Бързам да я осъществя тази идея, защото след време МЖ може да я хване манията/засега реди пъзели/ за нещо различно и градината утиде :lol:

Лоис , изчетох 16 страници , човек ! Изглежда , че тази роза ще свърши работа . Ако има друга поръчка , информираите ме да се включа, моля .

Роси-м , от къде да я търся тази марка :ieeee:
Може и да може .
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”