Ливада , градина и бетон

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
dodo74
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Юни 6, '17, 20:48
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 1 път

Ливада , градина и бетон

Мнение от dodo74 »

Привет на всички влезли в темата .
Няколко дни разглеждам цветните теми във форума . Прочетох за страстите на музите :D , както и за някой , който липсва :shock: .Също разбрах , че има задруга , състрадание и взаимопомощ.
Преди няколко години , случайно си купихме къща на село с огромен двор . Борбата с храстите , бъза , шипките , старото лозе , издънки бодливи всякакви продължи почти две лета :ufff: Още в началото си бях решил , че зеленчуци и плодове няма да отглеждам . Харесват ми иглолистни , РОЗИ и зелена окосена трева . Исках да имам бреза и албиция - посях си . В стремежа си бързо да създам подобие на градина , засаждах хаотично всякакви растения . По-късно нещата започнаха да се подреждат и идеята как ще изглежда градината се избистри .
Сега искам рози , много рози , които да цъвтят цяло лято :oops:
Началото :hmmmmmm: Изображение
Сега :tzvetoman: Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Понасям критики , препоръки и най-вече съвети как да поддържам розите , че има някакви бъбълечки , които ядат цветовете още в пъпката :evil:

Опсс .. май качих една снимка два пъти .
Може и да може .
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от libra »

Dodo,кацнал си на правилното място! Всичко ще ти се каже и покаже,но от това няма да ти стане по-лесно.Ще стане като в приказката "Най-много пролети сълзи има от сбъднати мечти".Не се пояснява ,обаче,че не са от радост.И тъй,Додо,все още ли предпочиташ да имаш много рози пред едно SLK? Защото ,толкова горе-долу ще ти струва мечтата.Ако -да,оставаш в тоя проклет форум/това впоследствие ти е изяснява/ и се сдобиваш с най-прекрасните рози .
Бъбълечките най-добре ги напръскай с нещо,дето трепе такива нежелателни посетители.
Дворът ти е направен с вкус, има излъчване и още по -добре ще става.Поздравления!
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от Margaritenia »

Здрасти, Додо, добре дошъл!:)
От представянето ти стана ясно, че с най-„интересната” тема си се запознал, ама нейсе, случват се и такива недоразумения.
Този, който липсваше, вече не липсва...завърна се след няколко часа засрамен :lol:
А сега по същество да кажа, че трансформацията в градината и къщата е уникална!!!!
За розите, веднага ще те посъветват много хора...за иглолистните разчитаме на Мугофродо8, който лекува всякакви гадории по тях:))))
Това, което ти яде цветовете сигурно е пъпкопробивач по розите, виж в темата за розите и проблемите с тях, скоро го бяха снимали... може би ще го разпознаеш врага:))))
Още веднъж добре дошъл!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
kkk
Кафе с мляко
Мнения: 289
Регистриран на: Мар 18, '13, 21:32
Местоположение: с.Равадиново
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от kkk »

Здравей.....и аз минах по този път с бързото правене на градина...има доста труд но си е кеф да гледаш как нещата се променят всеки сезон......от снимките ти мисля че много добре се е получило(райграса с иглолистните и аз ги харесвам)......тук във форума има много хора които наистина разбират и ще ти помогнат...особено с розите
Аватар
dodo74
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Юни 6, '17, 20:48
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 1 път

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от dodo74 »

Благодаря за посрещането . Трима отговорили но и тримата с перфектни и красиви градини :o . Надъхвам се 8-) .
Обаче , колкто повече чета в темите , все повече разбирам , че нищо не разбирам от градина :shock:
Мисля , че е правилно първата инвестиция да бъде за автоматизирана поливна инсталация . Няма ме по 4 или 5 дни от седмицата и в топлите месеци всичко изсъхва .
Може и да може .
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от libra »

Ами,ти си се справил,само 200-300 рози ти липсват,но за 3 години ще наваксаш.
Иначе,поливна си трябва.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от elmaz »

Уауу, трябва да се учим от теб :dovolen:
а място за рози имаш мноого.
Въпросът е "колко много"
Красиво е при теб.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от tili »

Здравей и добре дошъл :) Виждам, че добре се справяш засега, карай напред :stiskam: Всичко си идва на мястото постепенно, иска само време и план.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от calico »

Опааа, още една красива градина от нищото :ieeee:
И то от мъж, и пише Рози с главни букви :ieeemyzh:

Добре си дошъл, Додо :tzvetoman:

Обичаш ли големите рози? Тия, дето ще са по-високи от теб, няма да гледаш снизходително отгоре надолу, ами с респект, и с вдигната нагоре глава? Гледам, имаш простор и фон за такива рози :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
dodo74
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Юни 6, '17, 20:48
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 1 път

Re: Ливада , градина и бетон

Мнение от dodo74 »

calico написа:Опааа, още една красива градина от нищото :ieeee:
И то от мъж, и пише Рози с главни букви :ieeemyzh:

Добре си дошъл, Додо :tzvetoman:

Обичаш ли големите рози? Тия, дето ще са по-високи от теб, няма да гледаш снизходително отгоре надолу, ами с респект, и с вдигната нагоре глава? Гледам, имаш простор и фон за такива рози :potekoha:
Точно :!: . С високо стъбло и в короната да пълзят навсякъде :tzvetoman:

Трябват ми още 26 броя по първоначални сметки . Сега имам 19 , различни височини . Харесвам си иглолистните / 96 броя / и не искам да ги мешам с рози .
Целта е да ги разселя около оградите и пред къщичката за инструменти .

Има ли някакви видове растения в България с които розите не се понасят ?
Може и да може .
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”