Градинката на Нели

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

marillia, душуце мила

много благодаря за предложението , но вече тука започна сухия период , от два месеца не е капвало капка дъжд , земята се е нацепила и нищо не става за сеене ,а от тук нататъка е тъжна картинка ,като почнат и горещините ....ми иде да забума няколко палми че да не го мисля ще вали ли или няма да вали .... нека да дойде пак есента ,и с най голямо удоволствие ще се възползвам от предложението ви за цветенца ,то честно казано вече не остана и място не засадено ,но нали знаеш като стане въпрос за цветя- никога не са достатъчни и насита нямам :mrgreen: , особенно за рози ,щото като ги засадя и само ще късат от време на време по някое цвете но корена ще си остане, а има и такива рози които е трудно даже да скъсаш, клончето е жилавао и не се чупят лесно - не могат го взема :D :D :D аз имам доста резници заложени от есента , с нетърпение чакам да цъфнат за да разбера какво имам , скоро ще снимам и ще питам тая коя е ,щото не можах да сваря да ги надписвам, а и за първа година пускам един еден да се катери и него ще снимам да питам как да го оформям , вече има доста пъпки но още не са се разтворили , имам и една арка на която от едната страна съм сяла вистерия а от другата не знам какво да сложа , и за това ще питам но да цъфнат розите пък може и вистерията ми да цъфне тази година ,че да я снимам :D :D :D ох, за много неща имам да питам Знам,че е ненормално и смешно да питам ,не ми се смейте моля ви , но изгарям от мерак да знам каква е розата която се кани за цъфне , разбира се че като се отвори пъпката пак ще питам

ето например тази може ли да се познае коя е :lol:

Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Градинката на Нели

Мнение от zeleno »

боец си ти , момиче
боец :tzeluvka:
това което аз садя , последното ми решение де , е обикновена драка / чалия му викат по нашия край
Изображение
трудно се прихваща , щото само лятото имам достъп до терен с много семеначета , но не спирам да опитвам
и семена събрах , но нищо не поникна
това което се е хванало обаче - върши чудесна работа
имах идея да наредя бербериси , Иса ми донесе сноп семеначета , но съобразих , че ще ги крадат и ги наредих на друго място
после наслагах купени пираканти - ми откраднаха едната веднагически
след последното незаконно оране , наредих перуники
да виждат до къде им е новоизлюпения паркинг
ам"чи тъпчат та се не знае
дори там където все пак има цвят / не е своевременно откраднат / и там търпчат
вървят , спъват се , но тъпчат
това е то
пп и юка слагам непрекъснато
тя , като порастне , е връхта , боде непреодолимо
но трябва да има време да порастне , щото като слагам голяма крадат , като е малка - тъпчат
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градинката на Нели

Мнение от libra »

Eden първите поне 2 -3годни няма какво да му режеш,освен санитарно.Той е катерач и трябва да си направи височината .Ако има нужда да го направляваш на някъде,пускаш клоните на там.
За заграждане много добра работа би свършило някакви простоцветни рози,които да режеш ,ако искаш като жив плет.Също-облепиха ,но тя е много инвазивна и няма да можеш да я контролираш.Пък и нали се води върбалак,без вода не знам как ще е .
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Градинката на Нели

Мнение от zeleno »

да , рози простоцветни :daaa:
и облепиха слагах - направо пречупиха дръвчетата , че им пречат на паркирането :mrgreen:
но аз пък точно на инвазивността и заложих
тя , разбира се , изби под счупеното , ще избият и издънки
та така - ще вадя и сгъстявам
и една роза , старинна някаква , еднократна , сложих
дето пуска вреж под плочките и избива на три метра от майчиното растение
ако даде Бог да порастне и укрепне , направо като магистрален плет ще стане :lol:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

аз за сега трупам клони от орязани дървета нещо като селсски плет ,но небрежен -върху тях трупам орязани клони от розите като изсъхнат бодат още повече,не можещ ти пипна с голи ръце , за да прикрия под тях това което съм сяла докато стане неизкоренимо ,и въпреки че е до казанаите за боклука тия от чистотата не ми събират клоните вече 2 години и тях ги мързи през това време се надявам под тях безпрепятственно да поникнат разни драки , за ограда, не само че тъпчат но като си чистят апартаментите хвърлят мебели и какво ли не още отгоре им и така унищожават каквото и да е :twisted: :twisted: :twisted:наистина с човешката простотия не можеш се пребори :potekoha:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

Изображение

Изображение

Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

Jasminum beesianum

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”