Сбъдната мечта!

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Vall
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Фев 15, '17, 13:57
Местоположение: Пловдив

Сбъдната мечта!

Мнение от Vall »

От малка съм си мечтател голям :)) мечтаех за къща с двор и то в града, но скъпо удоволствие се оказа това! Дойде деня, в която купихме един порутен вмирисан от котки апартамент на първия етаж. Поглеждам през прозореца разруха и тъга...., но тогава пред погледа ми изникна онази стара забравена мечта за малък китен двор в центъра на града и ето ме сега творя ли творя... :) Това е моя двор момичета " onclick="window.open(this.href);return false;. Но за жалост няма пълно щастие на света и се оказа ,че в този двор липсва слънчева светлина, въпреки че е с източно изложение, пече слънце само в пролетно летния период и то от ранни зори до 10-11 часа, като едната стена е северна и абсолютно сенчеста. Мечтая за пергола окичена с рози и много саксийни цветя храсти, висящи, изкачващи, стелещи и каквито се сетиш, за предпочитане многогодишни и зимоустойчиви. Знам, че условията са много трудни и избора е ограничен. Ще съм благодарна за всякакви съвети на опитните градинари от форума :) За сега съм се насочила от набор от рози за северни фасади http://www.davidaustinroses.co.uk/speci ... cing-walls" onclick="window.open(this.href);return false;. Моля и за други предложения за китни влачещи рози, които да покрият тази пергола :) Предварително благодаря!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от calico »

аблума през Фейсбук ли е? иска регистрация във Фейса, пък някои нямаме (и аз няма и да имам) Фейсбук. :angelche:

има начин да се качат снимките направо тук, дори и директно от компютъра http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 0%BA%D0%B8

добре си дошла Вал :tzvetentze:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Vall
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Фев 15, '17, 13:57
Местоположение: Пловдив

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от Vall »

Извинете ме! Това не е фасебоок, а един световен форум за идеи и творчество... :) Когато намеря време тези дни ще пробвам да кача снимки директно тук.
Vall
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Фев 15, '17, 13:57
Местоположение: Пловдив

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от Vall »

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Мисля че успях да кача снимки. Все още не е съвсем готова настилката, и ме чака много труд, но се надявам скоро да приключа :) И се заемам с озеленяването с трайни и красиви цветя и храсти :)
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от Daniela Pargu »

Уникално става, :sclap: :sclap:
А ще заливаш ли това творение с някаква смола? :hmmm:
Vall
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Фев 15, '17, 13:57
Местоположение: Пловдив

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от Vall »

Благодаря :) Да, ще го заливам с лепило за плочки, за външна употреба, някой участъци вече са фугирани, но понеже имам да правя мотиви от камъни, още си стоят така... но скоро и това ще стане...
Аватар
divna78
Двойно кафе
Мнения: 172
Регистриран на: Фев 14, '17, 14:55
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от divna78 »

Vall, много хубаво се получава! Успех желая!
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от sofy »

Браво Vall, страхотно става!
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от Daniela Pargu »

Vall,страхотно ще стане!Ще следя темата с удоволствие! :daaa:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от calico »

Благодаря за снимките, така виждам всичко
много е красиво, прекрасна каменна настилка, поздравления :daaa:
при това положение озеленяването и зацветяването вероятно ще трябва да е в големи кашпи и саксии. Но става прекрасно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”