Сбъдната мечта!

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от Tanet »

Привет Вал, роза на такава сянка едва ли ще е нещо забележително. Въпреки това може да опиташ, препоръчвам ти да е някоя с малко бодли понеже често ще се минава край нея. Аз имам Еден, който е на сенчесто място, но трябва да подчертая, че лятото все пак го пече от 6-10 и от 15-18 ч и цъфти доста добре с повтаряне. По стените може да пуснеш влачеща хортензия и изобщо хортензии в саксии ще ти освежат мястото те обичат сянка. Лизимахията както се ти писали също е подходяща и с лимонения си цвят ще огрее сянката. От хостите има много видове и с лимонени и с шарени листа, може би ще е по-добре да не правиш настилката плътно до стената, а да оставиш ивичка място където да засадиш хости-да не се налага отмък-примък за зимата, че почва да тежи в един момент. Мога да ти пратя волски език-папрат която идеално вирее на сянка. Мое да пробваш и някоя азалия или рододендрон.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от calico »

При мен хостите зимуват навън в саксии, не мръзнат.
има доста неща за сянка, по повечето от тях не са сред най-цъфтящите, просто разни зеленини. Обаче и със тонове на зеленото и етажи нагоре можеш да освежиш стените. Не бих препоръчала рози на това място, може би само мадам Алфред Карие, но тя пък ще се вдигне нагоре към светлината и някак трябва да се прикрепя за стените. Но не в саксия, тя не може в саксия.
Хортензиите също могат да зимуват навън в саксии, глинени и големички ще свършат идеална работа.
Ако навиеш някой да ти направи една две лавици по стената една над друга, с парапетче за саксиите, можеш и влечащи неща да пуснеш, и доста още да побереш.
според мен остави настилката да е акцента, тя е просто прекрасна.
виж хойхерите колко са прекрасни и каква палитра има,и те могат да не се прибират, хостите също
Изображение

Изображение

Изображение

астилбе
Изображение

Изображение

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Lois

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от Lois »

Тук сега Калико ще ме овика, но и момини сълзи виреят на сянка :)
Много ти е амбициозен проектът, аз разгледах целия пинтрест :)
Естествено, всеки мечтае за онова, което няма. Но и в малък сенчест градски двор може да стане чудна красота.
А може и някое кленче да пробваш, от тези, на които на сянка им е по-добре? Чемшир също? Винка, тя вирее на сянка, покрива големи площи, цъфти красиво, може и да я сложиш на стената нависоко и да я пуснеш да се стеле надолу? Здравецът също расте на сянка и си пее :)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от calico »

Ааа, момината сълза я уважавам, тя е неунищожима. При мен изби на циментираните плочи :mrgreen:

Маестра, при нея всичко трябва да е в саксии, картината на плочите не бива да се разваля с почва. Долу е тъмно и може би само ред здравец би оцелял и би стоял добре.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от маргото »

Добре замислено и чудно за начало! :daaa: Добре дошла, Вал! :tzvetentze:
Наистина в саксии много растения могат да виреят, в по-големи, в по-малки,
по еденично или в групи...А в дъното на снимките, пред ниската сграда,
няма ли слънчева част или е обща площ? Там ли е улицата и входа?
Vall
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Фев 15, '17, 13:57
Местоположение: Пловдив

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от Vall »

Леле момичета, златни сте, толкова много идеи сте ми дали!!!! А аз да се похваля вече си купих коренище на хоста и вече си го засяга в саксийка. Иначе имам хортензия и Камелия и Рододендрон, който чакам да, цъфне, дано скоро ме зарадва. Ще разгледам в нета всички растения, които сте ми написали! Благодаря и на тези които са готови да ми пратят от своите цветенца. Чудесни хора сте тук! Чест е за мен да съм сред вас! Весели празници на всичките и нека винаги ви е слънчево! Аз се губя защото бързам да напредна с мозайките, скоро ще ви покажа новите творения :)
Vall
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Фев 15, '17, 13:57
Местоположение: Пловдив

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от Vall »

маргото написа:Добре замислено и чудно за начало! :daaa: Добре дошла, Вал! :tzvetentze:
Наистина в саксии много растения могат да виреят, в по-големи, в по-малки,
по еденично или в групи...А в дъното на снимките, пред ниската сграда,
няма ли слънчева част или е обща площ? Там ли е улицата и входа?
Да, слънчева част е и е обща част. Сенчесто място пак е обща част, за щастие имам прекрасни комшии и нямат против, както и аз нямам против те да сядат под навеса в тежките Пловдивски жеги, ще е прохладно и приятно. Слънчевата част е облагородена от добър градинар / бабата на моята комшийка/.Тя е засяла стотици луковици и всякакви цветенца и тревички цветни, които всеки ден ме изненадват. За сега съм насочила сили и емоция за сенчестия кът. Като се изчерпам някой ден може би ще насоча фантазията си и към слънчевия общ двор, който никой не поддържа вече, бабата която се е грижела, явно е починала, но сега аз гледам да и поливам и почиствам цветенцата, едва спасих една роза и пак не е сигурно дали съм успяла...
Vall
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Фев 15, '17, 13:57
Местоположение: Пловдив

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от Vall »

Гео, граф написа:Намерих я :swhew: ! Розата е New Dawn. Виждала съм я на живо, затова си позволявам да я представям толкова настоятелно :angel2:
Страхотна роза, гледам, че е сенколюбива, ще я потърся! Благодаря за съвета. А относно магнолията, те обичат много слънце и няма как...
Vall
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Фев 15, '17, 13:57
Местоположение: Пловдив

Re: Сбъдната мечта!

Мнение от Vall »

calico написа:При мен хостите зимуват навън в саксии, не мръзнат.
има доста неща за сянка, по повечето от тях не са сред най-цъфтящите, просто разни зеленини. Обаче и със тонове на зеленото и етажи нагоре можеш да освежиш стените. Не бих препоръчала рози на това място, може би само мадам Алфред Карие, но тя пък ще се вдигне нагоре към светлината и някак трябва да се прикрепя за стените. Но не в саксия, тя не може в саксия.
Хортензиите също могат да зимуват навън в саксии, глинени и големички ще свършат идеална работа.
Ако навиеш някой да ти направи една две лавици по стената една над друга, с парапетче за саксиите, можеш и влечащи неща да пуснеш, и доста още да побереш.
според мен остави настилката да е акцента, тя е просто прекрасна.
виж хойхерите колко са прекрасни и каква палитра има,и те могат да не се прибират, хостите също
Изображение

Изображение

Изображение

астилбе
Изображение

Изображение

Изображение
От дни чета из форума и вече тотално се обърках, такива красоти, такова многообразие....И не мога да се примеря, че само мадам Алфред Карие, която е бяла и ще се слива с бялата ми стена може да вирее при мен.... Иначе, ще имам рафтове, ще имам декоративни капаци от прозорец, на който ще закачам висящи растения и т.н Но мечтата ми е розава кичеста с многократен цъфтеж английска роза, може да е бледорозава да отива към сьомга, нещо което да контрастира на бялото. Ако трябва с огледала ще докарам слънце :))) Няма невъзможни неща! :)
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”