sasha

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: sasha

Мнение от tili »

ЧНГ и почти баба Марта, Саше :gush: Като каза, че ще възпитаваш зокумите си представих ония огромни храсти из Гърция и Италия. Защо не - климатът се променя :) И нямам нито една от твоите екзотики, та пускай ги да се наслаждаваме през сезоните. А ябълката Стройно вретено е :potekoha: Браво на Сръчко!
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: sasha

Мнение от dar »

Саше, бъдете живи и здрави! Удоволствие беше за мен да си изпия кафето във вашата градина :gush: Прекрасно, прекрасно ......! Вече имам две гардении от страх да не ги загубя. Ние сме в софийско и сега са покрити с бутилки. Твоята открита ли я гледаш?
sasha

Re: sasha

Мнение от sasha »

Време е Ида, и двете ще се обясняваме.
Dar, тази последната до сега не съм я завивала. Прогнозите за -7 мисля, че не бива да я повреждат.
Сега малко снимки от днес
Изображение
Това е Melia azedarach. Прекрасно дърво, бързо нараства. Тази височина достигна за 3-4 години, а е засадена "клечка" висока 50см.Това са плодчетата през зимата. А в края на май цъфти така
Изображение
Изображение
това е Poncirus trifoliata - див лимон. През зимата, когато опадат листата е с много красиви клонки - зелени и преплетени. Понася резитба, затова така е оформена короната.Може да се ползва за жив плет и няма същество, което е в състояние да премине през острите, твърди и дълги бодли. Цветовете са дребни,плодчетата също, но през есента, когато узреят, греят като слънца. Студоустойчив е до -30. Ето иплодчетата
Изображение
Изображение
Това дребничкото е Cryptomeria japonica 'Dinger'. Голяма драма. Получих я от Пландорекс, може би през 2016г и тогава беше с 4 клончета. След това МЦ е окоси 2 пъти. Благодарение на това, тя започна да се разклонява. Това МЦ не знае, за да се чувства виновен/важен принцип в работата с тези хора/.Понеже имам Cryptomeria Japonica globosa nana и от опит разбрах/този опит добих след много предислокации/, че предпочита сянка, този опит прехвърлих и върху Динджера и я засадих на сянка. Май е грешка и ще я местя на сутрешно слънце. Но трябва да си взема кисела почва, а сега не ми се ходи по гората, по-късно.
За сега толкова, после пак.
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: sasha

Мнение от Оля »

Саше, много интересен този див лимон! При какви условия го гледаш( слънце, сянка, вода) и плодчетата стават ли за ядене?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: sasha

Мнение от Мария Николова »

Ето какво означавало От пиле мляко!!! :potekoha: :ssvirka: :potekoha: :ssvirka: :potekoha:
Саше, зашеметяващо и вдъхновяващо е всичко! :slove:
Тези фотки от градината ти ме пращат в непознат свят. И аха-аха ченето ми да падне... :sooo: :sooo: :sooo: съвсем буквално. :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
sasha

Re: sasha

Мнение от sasha »

Оля, на пълно слънце, все пак е лимон,макар и див.
Мерко, не така, все пак ще ти трябва ченето за туй онуй.
Изображение
Това е Skimia. Още не е разцъфтяла, макар, че цветоносите се показват още през август. Очаквам тържеството през март. Интересното е, че много силно ухае на....момина сълза.
Ето цветоноса
Изображение
Ето и другата ми Скимия/вляво на снимката/
Изображение
Изображение Това е Camellia, не знам сорта, защото съм я купувала във времето, когато си мислех, че е достатъчно да знам първото име на растението - грешка на растежа.Скоро ще ме дари с цветове, ето така
Изображение
Следва CHAENOMELES speciosa Geisha girl . Имам я от 2 години, купена е от Екзотикплантс. Цъфти двукратно, връзва плодчета, но ги абортира,не знам защо. Трябва да питам Гошо.
Изображение
А това е Callistemon
Изображение Миналата зима се опитах да го защитя с агривело, но беше ужасна буря, издуха агривелото и като сложих на кантара моя живот и този на Калистемона, избрах себе си. Какво се случи? Измръзнаха вдървените клонки, но останаха тънки от основата, нарастнаха през лятото, но не цъфнаха.
А това на клечката е Choisya ternata Aztec Pearl
Изображение
Миналата пролет цъфтя ето така
Изображение
ИзображениеТова е Daphne.От миналата пролет е.
Изображение А това е Дафинов лист.
Много силно се надявам, да съм полезна в отглеждането на тези растения. Може би ще възникнат въпроси, на разположение съм.
Май много се засилих, ще поспра.
лалесъм

Re: sasha

Мнение от лалесъм »

дървото е фантастично :potekoha: за това става въпрос, нали https://medpedia.framar.bg/%D0%B1%D0%BE ... 0%B9%D0%BC" onclick="window.open(this.href);return false;

а това много ме интересува :daaa:
sasha написа: Poncirus trifoliata - див лимон. През зимата, когато опадат листата е с много красиви клонки - зелени и преплетени. Понася резитба, затова така е оформена короната.Може да се ползва за жив плет и няма същество, което е в състояние да премине през острите, твърди и дълги бодли.
Саше, ако имаш време и желание не спирай :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: sasha

Мнение от calico »

Саше, пак ми се заприхожда при тебе :lol:

Дивото лимонче, дето ми даде преди три години, тъй и не прокара нищо от него. при тебе никнат ли, да ми заровиш нейде едно топче :angel2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: sasha

Мнение от Мария Николова »

Саше, дребните цветчета на дивия лимон имат ли аромата на цветовете на културния лимон?
Обожавам аромата на всички цитрусови! :sheart:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
sasha

Re: sasha

Мнение от sasha »

Лаленце, май не е точно тази мелия, тази https://translate.google.bg/translate?h ... rev=search" onclick="window.open(this.href);return false;
Калико, аз си ги събирам плодчетата и не остава да се замозасадят, но познавам една жена, която ги изхвърля на торището и там излизат. Ще поискам през лятото.
Мерко, няма този аромат и плодът е горчиво-кисел, не става за ядене. Е, пълно щастие няма :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”