sasha

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: sasha

Мнение от Daniela Pargu »

Това е снимката за визитка на форума :daaa:
Саше, :tzvetentze: :tzeluvka:
sasha

Re: sasha

Мнение от sasha »

Ооо много ти благодаря Даниела!
Мим, това е Cedrus atlantica glauca pendula. Купих го преди 11 год. и не помня от къде, но вече го виждам в много градински центрове. Е, може да не е atlantica, например deodara мисля е по-добре, по-гъста завеса от клонки прави. Това е снимка от преди 11 години, интересно е при засаждането да се предвиди място за развитие
Изображение
Аватар
mim
Кафевар/ка/
Мнения: 926
Регистриран на: Авг 26, '15, 21:53
Дал благодарност: 66 пъти
Получил благодарност: 10 пъти

Re: sasha

Мнение от mim »

Благодаря! :dovolen:
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: sasha

Мнение от elmaz »

Всеки път се възхищавам на този кедър
и все се чудя как намира сили в поддържане в такъв наклон на рамото.
Великолепна композиция! :angelche: :angelche:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
mama_li

Re: sasha

Мнение от mama_li »

elmaz написа: Мар 27, '18, 12:47 Всеки път се възхищавам на този кедър
и все се чудя как намира сили в поддържане в такъв наклон на рамото.
Великолепна композиция! :angelche: :angelche:
Все си мисля, че има подпора, която му помага. Нека Сашето да каже.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: sasha

Мнение от Shami »

Аз пък съм останала с впечатление,че това е Секвоя и даже исках да си взимам такава. :shock:
А то било кедър.Но не съм се отказала от Секвоята,много я харесвам.
sasha

Re: sasha

Мнение от sasha »

Разбира се, че има подпора. Тя се мести напред с растежа на кедъра. В определен момент решавате, че не искате повече да се разпростира и го режете - отпред. Тогава той започва да сгъстява по останалото стъбло. Ако нашият не беше отрязан, щеше да е стигнал 2-3 метра напред, но ние нямаме толкова място за кедър. Така стоят нещата и с хоризонталния златен кедър отдолу. Ако не беше рязан, щеше да се разпростира до диаметър около 5метра. Каквито и мечталки да имате, не забравяйте, че те растат като "гъбки" - неусетно. Големи дървета трудно се местят, в някои случаи е невъзможно.
Шами, не е Секвоя, но тя също е много красива.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: sasha

Мнение от Еличка »

:tzvetentze:
Саша,
Имаш най-красивия кедър на света! Толкова ги обичам, а мъжът ми не... Как да го убедя, че и той ги харесва :hmmm:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: sasha

Мнение от elmaz »

sasha написа: Мар 27, '18, 19:23 Разбира се, че има подпора. Тя се мести напред с растежа на кедъра. В определен момент решавате, че не искате повече да се разпростира и го режете - отпред. Тогава той започва да сгъстява по останалото стъбло. Ако нашият не беше отрязан, щеше да е стигнал 2-3 метра напред, но ние нямаме толкова място за кедър. Така стоят нещата и с хоризонталния златен кедър отдолу. Ако не беше рязан, щеше да се разпростира до диаметър около 5метра. Каквито и мечталки да имате, не забравяйте, че те растат като "гъбки" - неусетно. Големи дървета трудно се местят, в някои случаи е невъзможно.
Шами, не е Секвоя, но тя също е много красива.
Aхааааа, каква била работата :dovolen:
Абе в градината ти всичко е в идеални пропорции.
Който си го може, си го може. :nod: Имаме мнооого да се учим.
Респект :tzvetentze:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
sasha

Re: sasha

Мнение от sasha »

Еличка, ето сега започна да ме сърби гърбът и май ще ми никнат крила/дано не стана една голяма бяла птица :hihihi: /. Как да го убедиш ли? Една лопата зад врата и е готов :mrgreen:
Елмаз, много ти благодаря! Както стана ясно, за корекция на неизбежните грешки, най-важният инструмент на градинаря е ножицата. Когато вече не помага - лопатата!
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”