sasha

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
sasha

Re: sasha

Мнение от sasha »

Оля, на пълно слънце, все пак е лимон,макар и див.
Мерко, не така, все пак ще ти трябва ченето за туй онуй.
Изображение
Това е Skimia. Още не е разцъфтяла, макар, че цветоносите се показват още през август. Очаквам тържеството през март. Интересното е, че много силно ухае на....момина сълза.
Ето цветоноса
Изображение
Ето и другата ми Скимия/вляво на снимката/
Изображение
Изображение Това е Camellia, не знам сорта, защото съм я купувала във времето, когато си мислех, че е достатъчно да знам първото име на растението - грешка на растежа.Скоро ще ме дари с цветове, ето така
Изображение
Следва CHAENOMELES speciosa Geisha girl . Имам я от 2 години, купена е от Екзотикплантс. Цъфти двукратно, връзва плодчета, но ги абортира,не знам защо. Трябва да питам Гошо.
Изображение
А това е Callistemon
Изображение Миналата зима се опитах да го защитя с агривело, но беше ужасна буря, издуха агривелото и като сложих на кантара моя живот и този на Калистемона, избрах себе си. Какво се случи? Измръзнаха вдървените клонки, но останаха тънки от основата, нарастнаха през лятото, но не цъфнаха.
А това на клечката е Choisya ternata Aztec Pearl
Изображение
Миналата пролет цъфтя ето така
Изображение
ИзображениеТова е Daphne.От миналата пролет е.
Изображение А това е Дафинов лист.
Много силно се надявам, да съм полезна в отглеждането на тези растения. Може би ще възникнат въпроси, на разположение съм.
Май много се засилих, ще поспра.
лалесъм

Re: sasha

Мнение от лалесъм »

дървото е фантастично :potekoha: за това става въпрос, нали https://medpedia.framar.bg/%D0%B1%D0%BE ... 0%B9%D0%BC" onclick="window.open(this.href);return false;

а това много ме интересува :daaa:
sasha написа: Poncirus trifoliata - див лимон. През зимата, когато опадат листата е с много красиви клонки - зелени и преплетени. Понася резитба, затова така е оформена короната.Може да се ползва за жив плет и няма същество, което е в състояние да премине през острите, твърди и дълги бодли.
Саше, ако имаш време и желание не спирай :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: sasha

Мнение от calico »

Саше, пак ми се заприхожда при тебе :lol:

Дивото лимонче, дето ми даде преди три години, тъй и не прокара нищо от него. при тебе никнат ли, да ми заровиш нейде едно топче :angel2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31680
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1023 пъти
Получил благодарност: 2356 пъти

Re: sasha

Мнение от Мария Николова »

Саше, дребните цветчета на дивия лимон имат ли аромата на цветовете на културния лимон?
Обожавам аромата на всички цитрусови! :sheart:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
sasha

Re: sasha

Мнение от sasha »

Лаленце, май не е точно тази мелия, тази https://translate.google.bg/translate?h ... rev=search" onclick="window.open(this.href);return false;
Калико, аз си ги събирам плодчетата и не остава да се замозасадят, но познавам една жена, която ги изхвърля на торището и там излизат. Ще поискам през лятото.
Мерко, няма този аромат и плодът е горчиво-кисел, не става за ядене. Е, пълно щастие няма :hihihi:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: sasha

Мнение от сюзан »

Саше, толкова екзотични и непознати за мен растения показваш! Досега не съм вярвала, че могат да растат някои от тях навън без укритие. А и при вас, на Тъжа е по-студено все пак.
В двора на един блок на нашата улица оставиха един зокум навън, бяха го овили целия с някакви найлони и си мислех, че няма да го бъде, горкия. Той оживя, но май не цъфна това лято. А миналата зима имаше доста студени дни с температура под -10 градуса. Ще ми е любопитно твоят дали ще издържи, но тя тая зима се очертава като мека. :stiskam:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: sasha

Мнение от ins »

Саше, уникално е всичко! Не спирай :vsichkovizhdam:
Аз се прехласнах по дивия лимон. Имаш ли идея от къде мога да си го купя?
sasha

Re: sasha

Мнение от sasha »

Не знам ins, но една жена в наше село си изхвърля плодчетата, както писах по-рано, ако изникнат и тази година, ще е добре. Подсещайте ме, за да проверявам.
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: sasha

Мнение от jenni »

Тук екзотика, до екзотика :shock:
sasha

Re: sasha

Мнение от sasha »

Feijoa /фейхоа/.Пролетта на 2016г. купих 2 храста.Трябвало да са 2, за да се опрашват/мъжко и женско растение/.Когато ги купувах, не знаех нито дали са разнополови, нито от какъв сорт са.Ето храстите
Изображение
Лятото на 2016г. цъфтяха ето така
Изображение
После вързаха плодчета, но ги абортираха.
Зимата на 2016/2017, както си спомняте, беше свирепа и аз ги завих с агривело 2 пласта. Листата измръзнаха и пролетта окапаха. После избиха нови, но не цъфнаха. Тази зима не съм ги завивала, но то зима имаше ли :hmmm:
Обаче, в предната поръчка на Пландорекс си поръчах мъжко и женско растение. Още не съм ги засадила, като се постопли.
А това трябва да са плодовете
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”