Моята Градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: Моята Градина

Мнение от Diadolin1975 »

ЗДРАВЕЙ, INS приказна градина имаш със голям потенциал за развитие.И моята градина като твоята е на нива и поради тази причина на единият скат съм оформила овощна градина, а на другият съм засадила логуструм които спря свличане то на почвата.А иначе има много идеи за терасиране на двора.От пръв поглед при теб най удачно и в хармония с целият облик на градината е изграждането на подпорни стенички с наличните ви камани.Или габион-между две мрежи се на сипват дребни или едри камъни използва се за спиране и на свлачища.Могат да се заселят и различни видове храсти като логустром,чемшир,източни и западни туи дървовиден хибискус има различни сортове с кичести или прости цветове .Аз имам три розов, лилав и бял оформени ката дръвче и храст растат доста бързо поне при мен е така и аз ги подрязвам след цъфтеж и напролет и от август до октомври са отрупани с цвят.Също има и доста почвопокривна цъфтящи и вечно зелени разтения. Има и почвопокривна рози които се стелят по земята виж в разсадник Незабравка Варна много коректни са.Има и бетонни плочи с кръгли или квадратни отвори -за покриване на паркинги се използват.Можеш да ги поставиш перпендикулярно и в отворите да засееш билки,скуленти или други цветя.
Подкрепям Lois и Calico относно чамшира ако са здрави не ги махаи много бавно растат.Нашата къща я наследихми с едно малко чамширче едва показващо се от земята и за 10 години е вече около 60см. Топка, но си иска поливане, торене и подрязване.На твоята каменна градина много ще и утиват чамширче, лъже кипарис, здравец-има различни сортове с прекрасни бели,розови,червени и двуцветни цветчета.Също ще и подхожда на градината и хедера (бръшлян)също са най различни сортове едноцветни и шарени с различно нарязани листа.В Незабравка Варна има двуцветен ярко жълто зелен страхотен контраст.
Надявам се,че съм ти била полезна и не се притеснявай и питай за всичко тук всички са много мили,отзивчиви с прекрасни градини можеш много да научиш и да обменяме идей.
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Благодаря ти. Всяко мнение ми е нужно :ieeee: :gush: :gush:
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Здравейте! :tzvetentze:
Лека-полека започнахме с почистването на двора. В снимки няма голяма разлика..,но съм доволна от постигнатото ,като за начало :stiskam:
Нищо не е доизкусурено.
Площадката отпред пред къщата. Имате ли идеи за нея?
ИзображениеИзображение
Тук ще е езеро или шадраван ,ще орежа бръшляна. /ако е езеро ,ще е с водни лилии ,а много искам в.лилии ще се копае надолу/.
Изображение
Детски кът. Пързалката ще бъде пребоядисана, на люлката ще сменим дъските, след това боя. До пързалката мисля да направя пясъчник.
Изображение
Тук ще изорем ,фрезоваме и засеем тревна смеска. Искам рози и храсти, но НЯМАМ НИКАКВА ИДЕЯ как и къде ще ги разположа!
Също ще оправим градинското осветление. :angelche:
ИзображениеИзображение
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Да се похваля..какво намерих днес ,докато се разхождахме в гората
ИзображениеМисля да го напълня със седуми.
Ах, тези минзухари, невероятни са :tzvetentze:Изображение
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Здравейте :tzvetentze:
Днес си купих около 15 рози и 3 клематиса.
Искам да ви попитам дали е удачно някъде тук да има леха с рози? Как да я оформя? Мисля отдолу да сложа тъмен мулч, като цвета на пръстта /не харесвам цветния/ Ако има желаещи да ми помогнат с идеи ще покажа розите :dovolen:
Изображение
Изображение
Това са просто сегашните ми хрумки. Надявам се да ми дадете идеи ,че ми е доста трудно ,като начинаеща. А желанието за красива градина е много ,много голямо. :liubov2: :ieeemyzh: :tzvetentze:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята Градина

Мнение от clock »

ins, помисли има ли вариант розите да не са строени в една редица. Разчупи линията, раздвижи розите, съчетай ги, формирай групи. Мисля, че пространството не те ограничава. Само рози ли ще има там? Някое иглолистно тук там? Или друго дръвче? Кои са розите? А розите за арката?
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Иглолистни ще има, много ги харесвам. Дръвчета и храстчета също /магнолии и др. имам и 2 ацера/ Розите за арката са 2 бели катерещи и 2 розови ,много финни и красиви ми изглеждат на картинката :D
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Всички рози са: Queen Elizabeth , Sika, Pascali ,Blue Moon , на другите имената им не ги знам ,само как изглеждат знам ,да ги снимам и да ги кача?
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята Градина

Мнение от clock »

Снимай ги и ги качи. :nod:
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Съжалявам за ужасното качество. Но сега не ми се вадят ,а преди ги снимах набързо.
Надявам се все пак да се разбере :stiskam:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”