Моята Градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Благодаря ви много! :tzvetentze:
Относно иглолистните- обожавам ги. Розите не са ми страст- никак даже.Имам 30-40 от срам към форума,хаха. :oops: Да,лятото е цветно и хубаво с тях, но после ..... резитба,болести,вредители,дъждове и т.н.
А иглолистните- садиш,мулчираш,поливаш, и се наслаждаваш целогодишно.
  • Приятна вечер :tzvetoman:
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Вчера беше пролет, днес...пак е зима :hmmm: Но пък е красиво,снежно,бяло...
Изображение


Изображение


Гледката от вкъщи...
Изображение


Замръзнали седумчета
Изображение




Изображение




:tzvetentze:
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Моята Градина

Мнение от lenuza73 »

Ах как искам и аз така...иглолистни ,камъни,спокойствие ...при мен нещо умират иглолистните или боледуват,за това и спрях да купувам изтънчени кокони :nod: вземам най обикновенни които можеш да си купиш от всеки ъгъл колкото да има обем в градината..иначе за розите и аз почвам да мисля като теб,особенно сега когато е времето за рязане :lol: има кръв,рев,сополи и скован кръст .Обожавам къщи като твоята :nod: всичко е пипнато ,подредено ,умерено ... Някак съм пропуснала твоята градина ,но сега я разгледах .Пусни и малко панорамки за по любопитните като мен :mrgreen: :tzeluvka:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята Градина

Мнение от calico »

Инс, изчетох ти пак цялата тема отначало. Наистина страшно ми харесва при теб, направи много нещо за малко време.
всичко е така хубаво и хармонично подредено, поздравления за всичко - усет, вкус, идеи, изпълнение....
....само ми е малко тъжно, че сред всичкото това разсипано благословение, няма ни една роза :snif: :snif: :snif: - истинска, голяма, великолепна и солитер някъде из тези прекрасни дувари и гледки.
(да, знам, има някакви неща от вида роза, до коляното дето стигат, не ги броя тях)
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Права си,Калико! Имам място за няколко огромни, ако имаш желание напиши ми няколко имена,не много (5-6) ще си знам,че тези рози са предложени от теб,а твоята тема съм я чела над 20 пъти от-до и винаги съм изумена..А ако ти кажа, че имам повече орехи от теб? :hihihi: :gush: :liubov:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята Градина

Мнение от calico »

Орехи? :potekoha: :potekoha: :potekoha:
дай моля моля моля снимки с орехите :angelche:

кажи какво е мястото за рози:
-ориентация по посоките
-кога и по колко часа ще пече прякото слънце
-засенчване от дърво или асма или сграда или нещо друго ще има ли?
- поливната система опръсква ли това място?
- до колко най-много падат зимните температури и колко време се задържа големия студ
- колко рози ще са правостоящи и колко ще имат опори
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Дворът ни е голям, терасиран, както съм казвала. В най-горния двор, където е овощната ни градина имаме 5 огромни орехови дървета, насадени са точно по края и не засенчват нищо , разположени са много добре, не сме махнали нито един клон.
Долу, при басейна има 2, които правят много хубава сянка през лятото, на пътя пред у дома има 2, общо взето,супер.Страхотни дървета са!
Ето тук се виждат двата, на които се забелязват само короните.
Изображение

Това също е за теб,Калико.Някъде бях чела,че харесваш и стари,плодни дървета, тук се вижда една доста стара череша(левия горен ъгъл,а в десния ъгъл е ябълка-Петровка),не знам на каква възраст е,много ранна, едра и сладка. На 24 май заповядайте да берем и ядем череши :angel2:
Изображение
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Относно розите, до към 13-14ч. ще са на пълно слънце,след това ще ги засенчват двата големи орехи на пътя. Но има достатъчно слънце и светлина.

Тук да покажа разлика 1 година:
Преди:
Изображение

След:

Изображение
п.с Изключително съм благодарна на Марги,че ми отвори очите за това голямо бижу- picea pungens hoopsii,изключителен цвят, много бързо расте,а прирастът е невероятен!


Изображение


Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята Градина

Мнение от calico »

еййй, много обичам такива градини, със стари плодни дръвчета.
толкова уют дават.

а къде точно ще са ти розите?
без опора и като солитери могат Греъм Томас и Голдън Целебрейшън. И двете прекраси, големи храсти, обилни. Добре е да се попдържат на около 170 см, тогава са и много компактни. И двете жълти, с приятен медено-жълт цвят, те почти не се различават от два метра. Разликата им е единствено във формата на храста. Голдъна е фонтановидна роза, а сър Томас е като обърнат конус. ако имаш място, вземи и двете.

ако пък някъде ще има опора- най-добре стена, сложи и Клер Матен, това чудо е от най най цъфтежните рози, но иска опора.
виждала си я при мен, и пак мога да я покажа, невероятен цвят има, като петно е просто неотразима.

за червена роза силно ти препоръчвам Флорентина, нейния кусур е само тоз, че няма аромат. също иска опора.

и си мисля, че не бива да оставаш и без храстовидния Айсберг, машина за цвят е той, моя до Коледа беше обсипан

разбира се, има още много и много прекрасни рози. Тези които съм ти предложила, са изпитани през времето не само при мен, и са се доказали като страхотни рози. Сега, има и много нови красоти, но аз предпочитам да залагам на нещо, дето вече е расло в много градини и се е доказало.

Както може би забелязваш, не ти предлагам Абрахам дарби, не щото не искам, а именно защото в някои градини не върви така добре както другаде. Но ако имаш неустоима любов към него, ти ще му намериш място после.

за малко по-ниско- около 1,20-1,40 м храсти, има други рози, но аз нали знаеш, че предпочитам големите храсти.

ако пък някъде ще имаш арка, или пергола - това е друга тема, и за там има много подходящи неща

Момичетата също могат да се включат и да предложат нещо

ако можеш, отбележи на някой снимка къде ще са розите, щото то трябва и цветово да ги съчетаваме с околния пейзаж.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Нещо пролетно и от мен :tzvetentze:

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”