Моята Градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим

Re: Моята Градина

Мнениеот ins » Пет Май 12, 2017 11:52 pm

:tzeluvka:
Аватар
ins
Двойно кафе

Мнениеот ins » Сря Ное 22, 2017 3:09 am

Здравейте! Като гледам началото ми какви глупости съм дрънкала и какви китки съм слагала :D :lol: , но абстрахирайте се от старта :stiskam: :D
Розите ЧХ ги подарих , имам вече 10 маркови :angelche: Голяма страст ми се оказаха иглолистните, имам малка колекция от Полша и от тукашните разсадници ,та така пак правихме ремонти ,промени . Доволна съм засега. Харесва ми голямата леха с игл. и другата с розите. И треви имам. Набучках около 2-300 луковици на лалета ,на нарциси, минзухари и др. пролетни, ще ги видим :stiskam: Имам още доста място за озеленяване, но напролет с нови сили и вдъхновение ,а зимата ще кроя планове :ieeemyzh: Ще кача и някоя снимка ,за да покажа до къде съм :tzvetentze: Приятна вечер!
Аватар
ins
Двойно кафе

Мнениеот Daniela Pargu » Сря Ное 22, 2017 11:13 am

Ооо, мила, тук ли си се скрила? :ieeee:
Пускай и снимки :daaa:
Сигурно става страхотноо :daaa:
Аватар
Daniela Pargu
Баш кафе майстор

Мнениеот Гео, граф » Сря Ное 22, 2017 1:06 pm

ins написа:... Като гледам началото ми какви глупости съм дрънкала и какви китки съм слагала :D :lol: , но абстрахирайте се от старта :stiskam: :D

Ха :shappy: ! Няма съфорумец, дет' не е дрънкал глупости или правил такива, Инс, неизбежно е :ssmiah: ! Но забележи колко бързо (за по-малко от година) си се ориентирала и си усетила грешките си! Теб те помня с онези разкошни зидове и една умопомрачителна каменна чешма с извита на двойна дъга греда, покрита с турски керемиди, както и една каменна маса, която ме отвя Изображение
"Човекът е като роман: до последната страница не знаеш как ще свърши.
Иначе и не би си струвало да го четеш"

Евгений Замятин

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Години: 54

Мнениеот calico » Сря Ное 22, 2017 1:40 pm

ins написа:Здравейте! Като гледам началото ми какви глупости съм дрънкала и какви китки съм слагала :D :lol: , но абстрахирайте се от старта :stiskam: :D
Розите ЧХ ги подарих , имам вече 10 маркови :angelche: Голяма страст ми се оказаха иглолистните, имам малка колекция от Полша и от тукашните разсадници ,та така пак правихме ремонти ,промени . Доволна съм засега. Харесва ми голямата леха с игл. и другата с розите. И треви имам. Набучках около 2-300 луковици на лалета ,на нарциси, минзухари и др. пролетни, ще ги видим :stiskam: Имам още доста място за озеленяване, но напролет с нови сили и вдъхновение ,а зимата ще кроя планове :ieeemyzh: Ще кача и някоя снимка ,за да покажа до къде съм :tzvetentze: Приятна вечер!

хей, разсмя ме! :ieeee:

на лиатриса още ли викаш "храстче"? :lol:

и аз в началото колко саксифрага слагах, колко аубриети и почти всичко от твоята гама. Ма както казва Джоя, те си имат техен си живот, растенията, и най-често не съвпада с моите представи.
и на алпинеума(скалния кът) бучих какво ли не, пълната листа за алпинеумни растения дето се продава в Бг.
е, после разбрах че по-малко и еднакви растения е по-добре, както и че от малките камъни в алпинеума няма и следа...а бе, нормално си се развиваш, абсолютно
малко показваш :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Години: 65

Мнениеот ins » Сря Ное 22, 2017 7:27 pm

алпинеума....провал :D то се оказа много сенчесто и влажно мястото, лятото август в най-големите жеги там е влага и някои китки изгниха, други се издължиха да търсят светлина. Ще го мисля и него с някакви папрати, хойхери и др. сенко и влаго-любиви. Но пък за сметка на това камъните тук-там се покриха с мъх и придават вид все едно са там от години.
Аватар
ins
Двойно кафе

Мнениеот ins » Сря Ное 22, 2017 7:51 pm

Да ви покажа какви прелести имам на прозореца на механата, сутрин ходя с кафето при тях да си ги гледам :D Купих луковичките преди месец и не вярвах да цъфнат тази есен, както ми казаха и ги сложих в тези 2 работни саксии , те покараха едни бели връхчета и цял месец седяха така в един ъгъл. Една сутрин ,обикаляйки на проверка покрай иглолистните ги видях нацъфтели и си ги прибрах вътре. Има още да се отварят и се надявам да ме радват още. Ще им сложа по
една хубава кашпа ,че тези саксии не са особено привлекателни. Та ето ги минзухарчетата :ieeee:
Изображение
Аватар
ins
Двойно кафе

Мнениеот libra » Сря Ное 22, 2017 8:00 pm

Това е шафран.Сега даваха един другар с 30 дка нива,каза,че цъфтял края на ноември.
И аз си насадих есента луковички,но са поникнали само зелени иглички
libra
Чист кофеин

Мнениеот calico » Сря Ное 22, 2017 8:12 pm

може и да не е шафранов минзухар, и пак да цъфти сега и в лилаво.

Инс, като ги купува скъпи ли бяха, доколкото знам на шафрановия минзухар луковиците са доста по-скъпи от другите
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
Аватар
calico
Наркоман

Години: 65

Мнениеот ins » Сря Ное 22, 2017 9:29 pm

Тогава купувах и лалета ,и нарциси и не обърнах внимание, накрая го грабнах беше останало само 1 пакетче
Аватар
ins
Двойно кафе

Мнениеот greeneyed » Сря Ное 22, 2017 11:20 pm

Според мен не е шафран, виж как изглежда той. Разгледай го има тези 3те оранжеви мустаци, които са подправката.

Изображение
Моля, не пускайте много снимки в един пост.
Моля, не цитирайте всички снимки от предния пост в отговора си.

моите цветя
Аватар
greeneyed
Чист кофеин

Мнениеот ins » Сря Ное 22, 2017 11:42 pm

Да, точно това гледах и аз. Със сигурност не е шафран, а есенен минзухар.
Аватар
ins
Двойно кафе

Мнениеот libra » Сря Ное 22, 2017 11:47 pm

Лилавият цъфти при нас по ливадите значително по-рано,но пък на този наистина мустачките не са дълги.
libra
Чист кофеин

Мнениеот ins » Нед Дек 10, 2017 11:10 pm

Днес при нас валя сняг за трети път. Обожавам сутрин, събуждайки се навън да е чисто, бяло и вече ми е коледно :ieeemyzh:
Ето любимото ми Хопси, част от иглолистната ми колекция.
Изображение
Аватар
ins
Двойно кафе

Мнениеот calico » Пон Дек 11, 2017 11:14 am

Много е хубаво борчето, и снега, и белотата :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?