Улица 5, номер 21

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Добра вечер, цветенца!
Еличка, благодаря ти от сърце за милите думи и благопожелания !
От днес си имаме нови попълненея - явно лястовичетата са се излюпили вече.

Изображение

Днес се сдобих и с първия си клематис - Йоан Павел втори. Дано да му хареса удома!


Изображение

Изображение

И един цветен водопад за лека нощ! До скоро!
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Добро утро, цветенца!
Вчера прибирах реколтата от ароматни билки и подправки. Скоро пак ще има ароматен чай от мента, мащерка, риган или маточина.
Ментата не е моят вкус и аромат, но мащерката, ригана и маточната успешно ги вписвам в ястия и десерти.
А вие какви билки и подправки обичате да отглеждате и ползвате?
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Цветен и ароматен ден, цветенца. До скоро!
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Добро утро, цветенца!
Реших тази сутрин да направя една малка ретроспекция на моите градинки, защото снимките в началото не се виждат. Надявам се новите, които качваме да не изчезнат след време.
Радвам се, че снимах често, честно и всичко. Сега откривам разликите и се чувствам горда и щастлива. И намирам сили за новите начинания.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тези снимки са от вчера - голямата и малката източна градинка. През по-голямата част от деня те са на сянка. Тук се вихри царството на хости, хортензии и кали. Отскоро си имам и азалия, рододендрон и камелия. Ако тук им хареса другата пролет ще добавя още няколко за да може и зимата да бъде облечена в зелено. През пролетта тук цъфтят стотици луковични, които след прецъфтяване бързо биват скрити от летните си заместници . Това беше основната идея - зелено торене, без оголване на почвата. За две години и половина по този начин кирпичът успя да разцъфи.

Изображение

Да , аз се влюбих в това!

Изображение

През юли 2016 беше така .


Изображение

И снимки от първоначалното залесяване.
Колкото и нескромно да звучи сега се гордея със себе си.
Цветен ден, цветенца! До скоро!
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 734 пъти
Получил благодарност: 709 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Lalel4e »

Ауу, каква идилия цари тукааа :smmm:
И какви иглики... :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Коя песен им пееш, че така избуяват??

Билки, божури, рози, ягоди... помечтах си :sdovolen:
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от cherry_23 »

Радостче, какво им слагаш на тия сакъзи че така са нацъфтели. Моите не мога да ги докарам. Ториш ли ги и с какво?
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Добро утро, цветенца!
Лалелче, най-хубавото на мечтите е, че се сбъдват! Тези иглики са ми много скъпи. Преди 5 години едно много обичано форумно другарче ми подари две коренчета. Сега се множат на воля - не ги ограничавам и подстригвам. Само ги поливам.
Чери, миналата есен за първи път не рязах сакъзити драстично преди прибиране. Само санитарно. Цяла зима бяха в неотопляема и слънчева стая. Поливах ги само с вода и то много оскъдно - на десетина дни веднъж. Още в началото на март ги изкарах и напоих добре. След петнадесетина дни започнах и с торенето - течен тор на лактофол за цъфтящи. Слагам по капачка на 5 литра вода веднъж седмично и си ги поливам редовно. Също ги чистя и от прецъфтелите цветове. В тези сандъчета растенията са на повече от 3-4 години.
Искам да ви покажа и южната градина - нея я започнах без план . Хаотично и импулсивно засаждах каквото имам. Сега си я пренареждам по няколко критерия, а част от растенията ги местя в двете градинки на тротоара пред къщата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сред тези рози си имам две много специални - тази безименна ароматна красавица е от градината на моята прабаба. Тя може би е най-ценната, която имам.

Изображение

Другата е Еден. Бях влюбена в нея. Любознателна показваше такива прекрасни снимки, а аз си мислех , че никога няма да имам толкова красива и скъпа роза. Един ден в Бриколаж имаше умиращи корени на промоция и аза купих една бяла - White night. А тя цъфна розова. После тръгнаха едни пръти нагоре. Не цъфтят изобщо повече през това лято. Посред зима ми дойде една налудничева мисъл в главата - Ами ако е Еден ? Да ! Оказа се тя ! После се наложи да местя голямата роза от квартирата тук , удома!
И ще добавя само няколко снимки от началото. Просто така, за нахъсване, радост и гордост!


Изображение

Изображение

Изображение

Цветен ден, цветенца! До скоро!
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от маргото »

Прекрасни сакъзи, Радост! :potekoha: Аз защо ли ги разлюбих? :sgiggle:
А с пчеличките как е, едва ли си се отказала?
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 716 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от ljuboznatelna »

Радост, промяната е фантастична!
И ни представи едно доказателство, че ако силно и истински желаеш нещо, непременно го получаваш!
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Здравейте, цветенца!
Здравей, Марго! В момента, в който пожелаеш ще ти изпратя резници от тях. Много благодатни растения са. Единственият им минус е, че трябва да зимуват вътре на хладно и светло. За пчеличките ни е мисията невъзможна за сега. След първоначалната еуфория с ММ стигнахме до извода, че нямаме подходящо място за тях в двора. Но след време ще го направя. Наскоро си родих още една мечта - да си сменя рязко професията. В нея са включени и те. Надявам се след няколко години да се похваля и с това.
Люб, благодаря ти за милите думи. Ти, Илиана Брьомер и Зорница Николова бяхте хората, които ме бутахте към този рай. Благодаря ви! Имам още много тичане, докато ви догоня. Сега съм щастлива, че с всеки ден се отдалечавам все повече от старт линията. Когато бях у вас на форумната среща се и слушах разказите ви се чувствах благословена, защото открих пътя си много рано и съвсем навреме. Сега, когато имам сили да се боря здраво.
Ето още малко снимки за нахъсване.

Изображение
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Ето го и обещания разказ в снимки .
Изображение

Изображение

Тези двете са от пролетта на 2016, когато все още уреждахме документите по покупката на къщата.

Изображение

Изображение

Така ни завари пролетта на 2017 след двумесечен студ и сняг. Втората снимка е от първата копка на новата сонда. Точно тази първа зима тук ми се отрази много зле. Гонеше ме страхотна депресия и гледайки снимките назад е имало защо.

Изображение

Изображение
В началото на юни теренът беше готов за затревяване. В края на юни вече беше зелено.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”