Улица 5, номер 21

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от calico »

Радост, с такава любов говориш за твоите цветенца :tzeluvka:
да ти цъфтят много
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2020 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Emilly1212 »

Благословен да е домът ти, мила Радост! :liubov: Бъдете здрави и щастливи! Обичам да те чета и ще се радвам да те виждам по-често тук! :gush:
Весели празници! :tzeluvka:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
kuntova
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Апр 23, '13, 21:36
Местоположение: Пловдив

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от kuntova »

Весела Коледа, Радост! Да се множат цветенцата в градинката ти, да не слиза усмивката от лицето ти. Да има много радост в дома ти :liubov:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от маргото »

Честита Коледа, Радост! Здраве, много любов и щастие в семейството! :tzvetentze:

Изображение

Винаги усмихната и позитивна бъди! :sbear: :sheart:
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 126 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Здравейте ! Ани , Емили , Кунтова , Марго , сърдечно ви благодаря за милите думички по мой адрес !
Тази шантава година е към своя финал , аз съм във ваканция и имам свободата отново да размишлявам на цветна тематика .
То май си ми личи - голям мечтател съм . А тази година се изживяваше като фокусник - затваряше очи , бъркъше в чувала с най-съкровените ми желания . Вадеше едно на съвсем случаен принцип и го сбъдваше по най-щурия , невероятен и неочакван начин . Една голяма част от списъка ми с мечти е вече в графата " изпълнени " , а новите набъбват като бобови зърна . И не , не без труд ! Всичко беше една неуморна въртележка от учене и доказване .
Спомените от последните десет месеца ми се измерват в програми , вектори , чертежи , настили , кройки , модели , много английски , малко испански и какво ли още не . А цветята тихо и кротко си цъфтяха и прецъфтяваха и без моите лирически отклонения .
За моя огромна жалост градината остана на заден план - не се случи нищо съществено в нея през този цветен сезон .
Днес си грабнах бела и реших да вкарам нещата малко в ред - преместих си Цветелината в райграса . Доста зор видях с ваденето , а помощникът ми беше толкова всеотдаен , че успя да премаже очичките ми като танк . Доста пострада розичката - прекършена е много ниско но нивото на земята . Извадих я и засадих по-дълбоко . Има две живи клончета над земята , които покрих с отрязана бутилка . Дано се окаже силна и да оцелее .
Извадих перления равнец и едни летни хризантеми изцяло . Смятам тази година розите ми да се кипрят върху килим от диви ягоди и алисум - доста лесно решение за поддръжка е този вариант и ми допада .
И докато си създавам нови концепции за моето малко местенце си наснимах коледарчето .

Изображение

Според моята прабаба това цвете се казваше Коледарче . И аз така предпочитам да го наричам - като реверанс към един мил детски спомен . То е едно от новодомчетата през последния месец вкъщи . Промяната на местоположението му се отрази зле - останаха само три цветни пъпки . За това си ги дебна и им си радвам .

Изображение

Надявам се до края на ваканцията да успея отново да се потопя в този прекрасен свят на цветя и приятели . Благодаря ви , че сте тук ! Светли празници от мен !

Изображение

Цветен ден , цветенца ! До скоро !
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от clock »

Честита Коледа, Радост!
Нека домът ти бъде сгряван от обичта, топлината и разбирателството в семейството!
Бъдете благословени!
Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от dar »

Радост, от първата до последната страница се разходи в градината ти, но за съжаление почти до 8 стр ги няма снимките ти. Ще оцелее розата, стискам палци. Разказвай за новите планове! Весело посрещане на 2019 година!
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 126 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Здравейте, цветенца!
След дълго отсъствие се завърнах отново. В градинката всичко расте и хубавее, а аз не успявам да огрея навсякъде. Тази пролет си имам нова радост - дълго чаканият божур разцъфтя удома! Той е много ценен сорт - от градината на бабата на ММ е.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Има и още много за разказване и показване!
Цветна вечер!
До скоро!
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1464
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от vanina_g »

Радост-31, нали ти беше в събота у Люб на пловдивската среща? :hmmm: Или има и други Радости във форума ...
Давай, показвай снимки още, много е приятно да свързвам снимки с истинския човек зад тях :liubov:
А божура е прелестен :potekoha:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2020 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Emilly1212 »

Радост, мило слънчево момиче, радвам се, че темата ти пак светна отгоре :liubov: Божурът е прекрасен, много е красив. Ще чакам с нетърпение снимки от градинката ти. :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”