Улица 5, номер 21

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Добро утро, цветенца!
Лалелче, най-хубавото на мечтите е, че се сбъдват! Тези иглики са ми много скъпи. Преди 5 години едно много обичано форумно другарче ми подари две коренчета. Сега се множат на воля - не ги ограничавам и подстригвам. Само ги поливам.
Чери, миналата есен за първи път не рязах сакъзити драстично преди прибиране. Само санитарно. Цяла зима бяха в неотопляема и слънчева стая. Поливах ги само с вода и то много оскъдно - на десетина дни веднъж. Още в началото на март ги изкарах и напоих добре. След петнадесетина дни започнах и с торенето - течен тор на лактофол за цъфтящи. Слагам по капачка на 5 литра вода веднъж седмично и си ги поливам редовно. Също ги чистя и от прецъфтелите цветове. В тези сандъчета растенията са на повече от 3-4 години.
Искам да ви покажа и южната градина - нея я започнах без план . Хаотично и импулсивно засаждах каквото имам. Сега си я пренареждам по няколко критерия, а част от растенията ги местя в двете градинки на тротоара пред къщата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сред тези рози си имам две много специални - тази безименна ароматна красавица е от градината на моята прабаба. Тя може би е най-ценната, която имам.

Изображение

Другата е Еден. Бях влюбена в нея. Любознателна показваше такива прекрасни снимки, а аз си мислех , че никога няма да имам толкова красива и скъпа роза. Един ден в Бриколаж имаше умиращи корени на промоция и аза купих една бяла - White night. А тя цъфна розова. После тръгнаха едни пръти нагоре. Не цъфтят изобщо повече през това лято. Посред зима ми дойде една налудничева мисъл в главата - Ами ако е Еден ? Да ! Оказа се тя ! После се наложи да местя голямата роза от квартирата тук , удома!
И ще добавя само няколко снимки от началото. Просто така, за нахъсване, радост и гордост!


Изображение

Изображение

Изображение

Цветен ден, цветенца! До скоро!
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от маргото »

Прекрасни сакъзи, Радост! :potekoha: Аз защо ли ги разлюбих? :sgiggle:
А с пчеличките как е, едва ли си се отказала?
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от ljuboznatelna »

Радост, промяната е фантастична!
И ни представи едно доказателство, че ако силно и истински желаеш нещо, непременно го получаваш!
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Здравейте, цветенца!
Здравей, Марго! В момента, в който пожелаеш ще ти изпратя резници от тях. Много благодатни растения са. Единственият им минус е, че трябва да зимуват вътре на хладно и светло. За пчеличките ни е мисията невъзможна за сега. След първоначалната еуфория с ММ стигнахме до извода, че нямаме подходящо място за тях в двора. Но след време ще го направя. Наскоро си родих още една мечта - да си сменя рязко професията. В нея са включени и те. Надявам се след няколко години да се похваля и с това.
Люб, благодаря ти за милите думи. Ти, Илиана Брьомер и Зорница Николова бяхте хората, които ме бутахте към този рай. Благодаря ви! Имам още много тичане, докато ви догоня. Сега съм щастлива, че с всеки ден се отдалечавам все повече от старт линията. Когато бях у вас на форумната среща се и слушах разказите ви се чувствах благословена, защото открих пътя си много рано и съвсем навреме. Сега, когато имам сили да се боря здраво.
Ето още малко снимки за нахъсване.

Изображение
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Ето го и обещания разказ в снимки .
Изображение

Изображение

Тези двете са от пролетта на 2016, когато все още уреждахме документите по покупката на къщата.

Изображение

Изображение

Така ни завари пролетта на 2017 след двумесечен студ и сняг. Втората снимка е от първата копка на новата сонда. Точно тази първа зима тук ми се отрази много зле. Гонеше ме страхотна депресия и гледайки снимките назад е имало защо.

Изображение

Изображение
В началото на юни теренът беше готов за затревяване. В края на юни вече беше зелено.

Изображение
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Облагородяването не спря до тук.
Изображение
През пролетта на 2018 направихме конструкцията на асмалъка. Посадихме различни сортове десертни лози и две фиданки - ябълка и слива.


Изображение

Изображение

Изображение
Тази пролет беше аватарска - боядисахме всичко в синьо. Даже и косата ми още има синьо. Заздравихме и кирпичения дувар между нас и съседа. Открихме новия терен с една голяма кръщенка точно на Великден.

Изображение
И снимка от днес след дъжда.
Хубава неделя, цветенца! До скоро!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от ljuboznatelna »

Много работа сте свършили, Радост! И само който го е правил с двете си ръце, може да оцени какво ти струва и колко удовлетворение ти носи!
Синичкото е преобразило всичко, прекрасно е!
Може ли да ти дам едно предложение? Да варосаш кирпича. В миналото (съм чела) са го правили три ръце, така не се отмивало, а и пази кирпича. А ако има парички за някакъв фасаген, и децата могат да оставт своите цветни следи върху оградата :)
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Добра вечер, цветенца!
Люб, благодаря за милите думи и съвета. Това ще стане със сигурност, но поне след година. Сега ремонтираме втория етаж - доста средства гълта, а за труд да не говорим. ММ прави почти всичко сам. По някогашната му помага един наш приятел. Аз също доколкото ми е по силите. Дворът е изцяло на моите грижи, домакинството -също. Следващото слабо място на този дувар са керемидите - изпочупени са и при дъжд тече по кирпича. Все ги намесваме но си искат подмяна и запазване. Решили сме на есен да го покрием с цигли, а турските да ги ползваме за капаци. Дано догодина и да го белнем.
Бях планувала по сините врати да накова пирончета и по мрежа от корда да пусна клематиси в бяло или в светли тонове. Притеснява ме, че това пространство си е на сянка по цял ден. И сега се чудя как да ги накипря тези врати.
Когато тази сутрин излязох на двора видях това.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Цветни сънища, цветенца!
До скоро!
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Здравейте , цветенца!
Сега е сезонът на хортензиите. Ето я и моята алея на мечтите. За жалост цветовете на синята принцеса са малко поопърлени, но след година - две, когато младите попълнения разперят ръцете си над крехките цветове пъзелът ще се нареди!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Цветен ден, цветенца!
До скоро!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от ljuboznatelna »

Пак твориш някакви плетени чудеса! :sheart:
Много хубаво, зелено, прохладно!
Радост, кое е това растение под хостите? Ниското, което цъфти?
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”