Улица 5, номер 21

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Гео, граф »

Радост, благодаря за чудесните стихове и снимки :liubov: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

И аз благодаря, Графиньо, че се отби при мен!

Изображение
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4383
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1974 пъти
Получил благодарност: 688 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Emilly1212 »

Много живо и красиво е при теб Радост! :gush: Толкова е трепетно пролетното очакване на всеки цвят! Продължавай да показваш! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от cherry_23 »

Радосче много е хубаво при теб. Шибоят от семенца ли ти е и кога ги сееш?Иска ли много поливане? Имаш и много от любимите ми иглики. А лазарките са върха :ieeee: .
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Благодаря, Емили! Наистина живея с всяко ново стръкче. Бих могла да кажа, че това е любимото ми време от годината. През останалите сезони отново бих казала същото!
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от маргото »

"За това събуждаме се сутрин -
за малко обич, късче светлина.
Да вземем и дадем....."
Колко поетично, радостно и пролетно! :ieeee: Много цветно и свежо е при теб, Радост. :sclap: :tzvetentze:
Особено ме впечатлиха лазарките. Радостно е, че младите хора тачат българските традиции! :daaa:
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

След дългото си отсъствие не знам как точно да започна. Каквото и да кажа ще е оправдание , а се оправдават само виновните.
Лятото беше дълго и тегаво . Многото светли часове налагаха и много задачи. За това се радвам, че вече приключи това дълго тичане . Есента разкрива нови възможности - да оценим слънцето и топлината , да се насладим на забавящото се темпо и на прекрасното време за душевна отмора.
Средата на октомври е и всичко си е зелено . Не съвсем . Явно любимото занимание на есента е да си играе с цветовете , защото накара зелената роза да почервенее .

Изображение

Изображение

Изображение

Цветен съботен ден от мен .
Изображение
Малката Ида

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Малката Ида »

"Има и такива дни, които сякаш си поемат дъх, задържат го и цялата земя замира в очакване. Някои лета не искат да свършат."

Изображение

Поздрав най-сърдечен! :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Здравей , малка Ида - или както аз тайно си те наричам Душа . В тази думичка влагам всичко чисто и неопетнено ( не онова другото обръщение ) . Може би защото работата ми е много забързана , и ежедневието, и цялата ми същност е припряна ( колегите все се обръщат към мен с : " Ей , седмак !") тези дни са си моите - обичам времето да спира и да чака , а аз с любопитство да се наслаждавам на гледката и да премислям разни неща .
Ако днешната неделя не беше в депресия - мрачна, хладна и готова всеки момент да се разплаче , нямаше да мога да се порадвам на ето това .

Изображение

Тази орхидея е отворила осемте си цвята преди повече от два месеца . Преди месец и тази камбрия дойде у дома точно в тази цветна кашпа в почти същия нюанс като цвета на Фалчето . Сложих ги една до друга и ги подминавам ежедневно . Бързам . Ще закъснеем за работа, училище,градина .Имаме 4 страници ченгелчета за домашна, трябва да ... А всъщност второто цветче е с главата надолу и гледа някакси дяволито - като малко детенце , в чиято глава се върти поредната пакост . Точно като моя малък Преслав , който утре ще стане на 3 . А най-долното цветче е превило главата си сякаш търси нещо изгубено и размишлява за света , хората и делфините. Като Дани - той все мисли , а аз все му казвам , че няма време.

Днешният ми разказ рязко смени посоката си , а по план беше за сентполии , рози и разни други дворни красоти.

Цветна неделя , цветенца ! До скоро !
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Честито Рождество Христово , мили мои цветенца !
Вземете пример от цветята си - бъдете винаги красиви и жадни за живот, устоявайте на всяка буря , радвайте се на дъжда и на слънчевите лъчи ! Нека домовете ви бъдат уютни и препълнени с любов , здраве , щастие , късмет , любов ... и цветя разбира се !

Изображение

Изображение

Изображение

Цветна Коледа , цветенца ! До скоро !
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”