Селски работи

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Селски работи

Мнение от calico »

опитай и с едногодишния флокс друмонди, много е ефектен
ей това са му семената, а цветовете са такива
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1656 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Emilly1212 »

ln_none написа:
Спец-ефекти над Малешево :dovolen:

Изображение
Страхотна снимка! :tzvetentze:

Много е хубаво при теб! Акъл не мога да дам, само гледам и се любувам! :liubov2:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Тутти »

Зюмбюлената полянка е прекрасна. И само си представям как ухае. Това са едни от най-ароматните зюмбюли. Имаш ли снимки на цъфтящите храсти? Снимката със спец-ефекта е страхотна. И аватара ти много ми харесва. Винаги се усмихвам на кучето. Поздравявам те.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Харесвам го флокса, взела съм си досега три туфички, но от тези с острите листенца. Единият, който е на слънце в алпинеума даже цъфна тези дни. Този също изглежда много симпатичен, ще го пробвам :daaa: Дано само не е късно, за него и другите, дето съм намислила, че вече си е доста жегаво при нас.

Изображение

Емили, благодаря :tzvetentze:

Зюмбюлите ухаят божествено наистина, като са толкова много. А храстите тепърва ще ги видим как ще вървят. Те са един стар люляк, който обаче много невъзпитано се е обърнал към съседния двор; лигуструми от сега пролетта и един червен физокарпус от есента, и див кучешки дрян. Общо взето бучкам там всичко, до което се докопам и има шанс да издържи на сянка.

Кучо е откраднат от нета, но много точно отразява изумлението ми от нещата, които откривам в този форум... и в живота като цяло напоследък :angelche:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Е, не издържам да не се похваля с божурчо - такова чудо не е било досега, толкова пъпки :D Как го чакам само да го видя цъфнал... а пък как ме е яд, че е баш отровно-цикламен :lol: Ама какъвто-такъв, грозно цвете няма!

Изображение

Дори прецъфтелите цветове на прасковите са красиви

Изображение

Дори и простия грах

Изображение
лалесъм

Re: Селски работи

Мнение от лалесъм »

Синьо и бяло е моята противоотрова за цикламеното ;)
Lois

Re: Селски работи

Мнение от Lois »

Бе кога го отгледа тоя божур? Пък и граха? При мен божурите са като химикалки, ама на половина :) :lol:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

С нещо беличко да го заобиколя, викаш, Лаленце? Хитро :daaa: Аз обичам беличко... само трябва да избера нещо, дето синхронно с мосю Божу да цъфти.

Лоис, тук климатично е ранно лято ;) Грахът е есенен; а за божу, че го отглеждам е силно казано, по-скоро само го оглеждам :D
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Margaritenia »

ln_none написа:... а пък как ме е яд, че е баш отровно-цикламен :lol: Ама какъвто-такъв, грозно цвете няма!
Че какво не му харесваш на отровно цикламения цвят? Уникален е, от далеч грее като светофар и те приканва да се приближиш:)
Аз първоначално исках да си направя градината изцяло само с бели (рози и други цъфки) и зелени растения (иглолистни разбирай), но сега си давам сметка, че нямаше да успея...ми че то всичко ми харесва!
ln_none написа:Дори прецъфтелите цветове на прасковите са красиви
:potekoha: Леле, при мен още не са цъфнали, а при теб прецъфтели, красиви са:)))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Селски работи

Мнение от libra »

Най-натрисащото цикламено е Karl Rosenfield ,с бяло ръбче по листенцата.Труден е за издокарване този цвят,може би тази снимка
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”