Селски работи

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Благодаря много за топлите думи :gush:

Клок, няма конспирация - с Иса сме "колежки" и в друг форум, пермакултурно-зарзаватчийски. Ама тука си е най-хубаво :nod: :tzvetentze:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Малко пролет в малко пиксели ;)

Изображение

Изображение
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Имааа... ощеее... :zzz: :mrgreen:

Изображение

Ей, голяма суша, страшно нещо! Май още изобщо не е валяло тази година. Лалетата едни дребни, нарцисите едни дребни, марулите едни дребни. А саксиите всеки ден тичам да поливам, сякаш е юли.

Изображение
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1989 пъти
Получил благодарност: 691 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Emilly1212 »

Много е красиво при теб! :tzvetentze: Имаш и люляк вече! Теменужките са прекрасни, много ги харесвам, а ти си ги наредила чудно!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Благодаря, Емили, честно казано, не е да е чак красиво :nod: но нали работим по въпроса, та може и да стане някой ден :mrgreen:

Семенужчиците ги получих подарък към една поръчка от Нановски и много ме радват. Заради тях се изкуших, та си купих и големи виоли за предната леха и две седмици вече се забавлявам с тях - всеки ден вехнене, всеки ден поливки, не щат и не щат да се закрепят. Нито имам сянка, нито влага, нито богата глинесто-хумусна почва, що ми трябваше виоли да имам :lol: Вече ще знам само от дребните да взимам.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Трудно се захванаха, ама пък много са ми хубави. С тия дъждове и хлад последните дни направо бликат от доволство.

Изображение

Ирисите почнаха, тази година май всички подаръци от Зелено :tzeluvka: са напъпили и ще ги видя за пръв път. За съжаление много ги харесва мъхнатия бръмбар и за ден-два ги прави на дантела.

Изображение

Изображение

Тази ноктеста салвия ме изненада, някой може ли да ми каже каква е?

Изображение

Почнах вече да слагам тиквичките в градинчето, тази година и доматен разсад съм си подготвила (взехме една малка оранжерийка от Кауфланд), току-виж премина на второ ниво градинар ;)
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7654
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2135 пъти
Получил благодарност: 1208 пъти

Re: Селски работи

Мнение от pepelqshka71 »

От кога поглеждам да светне темата ти. Много обичам да се разхождам при теб. Давай ощеее :tzeluvka:
Да снимаш оранжерийката.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 362 пъти

Re: Селски работи

Мнение от zeleno »

теменужките са суперски , разпрострат ли коренчета ще ти цъфтят до зимата :daaa:
радвам се , че и перуниките вече се отчитат , и те са дуракоустойчиви :lol:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Ето я, вече е почти празна, повечето неща са вън на въздух. Много съм доволна, мъничка е, но без нея не мога пукнат разсад да изкарам, понеже вкъщи е твърде тъмно и коткаво.

Изображение

Част от доматите ги преполяха дъждовете, надявам се да се оправят, но така или иначе съм насяла малко повече от мястото, което имам за тях.

Изображение

Започнах да си подреждам нещо като "potting station" за цялото туткане около разсади и саксии.

Изображение

И за десерт - още един от красавците :dovolen:

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1684 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Гео, граф »

Нонееее, как си се жива сетИла да вкараш старата мивка като плот :o :potekoha: :potekoha: ! Ако знаеш каква идея ми даваш, ще ми поискаш пет лева за нея :sdaaa: ! Ще сложа снимката ти в оная тема за идейките :daaa:
ln_none написа: Апр 19, '19, 11:49
Започнах да си подреждам нещо като "potting station" за цялото туткане около разсади и саксии.

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”