Градината на Ема.

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 941
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Градината на Ема.

Мнение от hrissi2009 »

Ем, съвършено е............ :liubov2:
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1430
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 284 пъти
Получил благодарност: 423 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Ема »

Ида, Ленузка, Пепеляшка, Оля, Нини, Хриси, Сюзан, благодаря ви за хубавите думи :tzvetentze:

Пепеляш, искам :ieeee:

Оля, да, иглолистната гора е надвиснала над двора ми. Обичам я тази гора толкова много, но за съжаление преди няколко години, след някакви общински врътки, я продадоха на частен собственик, който сега сече поголовно :hmmmmmm:
Ето тук се вижда хубаво.

Изображение

И ей този асмалък (който не харесвам особено, но е заварено положение) може да зарозя някой ден, като изперкам съвсем :lol:

Сюзан, чемшири са това, както е предположила ins.
От тази година са, ще видим как ще им се отрази зимата.
Lois

Re: Градината на Ема.

Мнение от Lois »

ей, ама този изглед не бях го виждала, много е потайно с тоя асмалък :liubov2:
Саксиите май бих ги увила с малко вата, ако стане като миналия студ, може и да замръзнат, знаеш ли.
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1078
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 24 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Оля »

Жалко за горичката, дано се запази повече, защото е разкошно да си имаш такава гледка. И нашия двор от едната страна граничи с такава, но ние навреме се усетихме и си я купихме, та ще си я пазим. Иначе дворът ти от всички страни изглежда супер :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от МГХ »

Направо мечта ....и има тооолкова място още ... :D :lol:
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от elmaz »

Еййй, тоа асмалък е магичен :nod:

Ема, много ми харесва градината ти :tzvetentze:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2210
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1321 пъти
Получил благодарност: 513 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от daneda »

Невероятно е всичко! Наистина последната снимка е магична! Покажи тази градина от всички ъгли, защото е много интересно да погледнем всички ъгълчета от нея, от това което си сътворила със твоите ръце и душа! Прекрасна градина :tzvetentze: !
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от сюзан »

Lois написа:ей, ама този изглед не бях го виждала, много е потайно с тоя асмалък :liubov2:
Саксиите май бих ги увила с малко вата, ако стане като миналия студ, може и да замръзнат, знаеш ли.
Ема, послушай Лоиз и ги увий с нещо. Може и с оня найлон с мехурчета за изолация или с някое старо зимно яке.
Напролет ще кажеш какво е станало, дали са оцелели.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1430
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 284 пъти
Получил благодарност: 423 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Ема »

Момичета, много сте мили, но аз си знам, че съм далече от съвършенството :dovolen:
Не съм показала нелицеприятните кътчета :nod:
Ей така, като замижим с едно око, т.е. като позамъглим детайлите, става :mrgreen:

Изображение

И едва ли ще увия саксиите. Само една годин правих чучело в градината за една маслина, ама тя си измръзна като по учебник.
А чучелото цяла зима го гледах. На мен ми е по-скоро за самите саксии, защото са стари, големи и много си ги харесвам. Ако има кой да ми помогне следващия път като отида, че са доста тежки, може да ги привлечем под терасата, поне да не киснат във влагата.

Оля, завиждам за горичката :dovolen:

МГХ, изобщо няма чак толкова място, така изглежда на снимките. Като цяло градината никак не е голяма, на фона на градините, които видях тук. Целият двор е малко по-малко от декар, а мястото за градина е около 200 кв.м.
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 78 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от katina »

Здравей, Ема! От снощи разглеждам градината ти, зарадвах се като видях, че е в активните теми и ще има нещо хубаво за душата :ieeee: Заредих се с много красота, благодаря ти :tzeluvka: Новите кътчета са :daaa: и ще стават все по-хубави като пораснат растенията. Асмалъка ти е направо разкошен, представям си каква хладина е там лятото, не го разваляй, ще сгрешиш! Ти вече си сложила рози там, но толкова са премерени и е толкова красиво! Харесвам градини с простор, не нагъчкани , затова не мога да ти кажа, че имаш още тоолкова много място за други растения :dovolen:
Не мисля, че ще има проблем за саксиите да са навън, аз също имам глинени гърнета навън от 10 години, садя петунии и сакъзи лятото, после остават само с почва, няма им нищо.
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”