Нашето любимо място - Emilly1212

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1989 пъти
Получил благодарност: 692 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Люб, :gush: благодаря ти! Твоята градина е една от любимите ми, за мен е чест да си тук, на нашето място.

Качвам ги така, защото пиша все през телефон или таблет. И наистина съм виждала в други теми, снимки назад в страниците, които са изчезнали...Ще прочета за качването по другите начини. Благодаря ти.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Deleted User 1445

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Deleted User 1445 »

Еми, огромен труд, невероятна промяна и заслужена прекрасна градина :daaa: За гледката няма какво да кажа, тя си е дар божи и за минутка сигурно ти променя настроението и ти лепва усмивката на лицето, колкото и човек да е изморен. Очаквам още много промени, такъв потенциал, възможности и простор. Да сте живи и здрави, да му се радвате дълги години :tzeluvka:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1989 пъти
Получил благодарност: 692 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Nini, :tzeluvka: благодаря ти. Много!

На мен все ми се иска всичко да стане бързо :liubov2: , но виждам как красивите ви градини са станали такива с времето.
Всяко растение има нужда от време, за да порасне, за да предаде обем и разкрие красотата си. Така е с всичко. Търпение му е майката, труд и все пак и баналните финансови средства.
А най - важно е да сме здрави и да имаме време да се радваме на сътвореното.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1989 пъти
Получил благодарност: 692 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Още малко...за да довърша представянето на нашето място.

Тук вече е мястото, отвъд бялата ограда - стръмното.

Концепциите ни за това място се мениха многократно. Преди година тук садихме краставици, домати , боб и подправки. От тази година решихме да сменим предназначението му. :stiskam: След различни идеи, които ни се въртяха в главите, накрая решихме, че това ще е мястото за басейн, шезлонги, трева, растения...и отмора. :snif:

Предстои доста работа.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Промените започват.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1989 пъти
Получил благодарност: 692 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Изображение

Изображение

Това е временно решение, за да може да се ползва басейна сега, тепърва ще се оформя и развива.

Отново приемам идеи и съвети за всичко, и за растения, издържащи на целодневен як пек.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1989 пъти
Получил благодарност: 692 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

За да завърша в общи линии представянето тук, ще сложа някои любими мои снимки. След това ще показвам развитието, и ще споделям с вас всичко, което се случва в нашето място.

Мечтая един ден да ви поканим на малка форумна среща в нашия двор! :stiskam: :nod:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1989 пъти
Получил благодарност: 692 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Благодаря ви, че се спряхте тук, :tzvetentze: и се извинявам, ако съм станала досадна. :angelche:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1989 пъти
Получил благодарност: 692 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Най - любимият ми сезон винаги е бил лятото. Но в последните години летата са особено горещи, сухи и откакто имам градина на припек, която всяко лято изгаря, вече не обичам толкова лятото. ;)

Пролетта е моят сезон - когато всичко разцъфва, когато е прохладно, влажно и зеленото е най - хубавия цвят. Градината ми е най-хубава тогава. Сега е в кома. :snif:

Мислих, мислих и след като доста цветя загинаха реших да пренареждам. Да извадя тези, които се мъчат и
просто не са за там и да слагам само издръжливи на силно, изгарящо слънце и не толкова често поливане. Почвата също макар и обогатявана се измива, и през лятото е като изсъхнала кал.

Моля ви момичета, давайте идеи за такива растения. Аз чета и си правя вече списък за есента.

Определено пъстролистната вайгела ще я вадя. Листата изгарят през лятото. Чудя се дали друга, със зелени листа ще издържи на силното слънце... :hmmm: Жълтият берберис също гори. Розите, които са в редицата, до бялата ограда 5 на брой първата година бяха добре, тази са трагични. В момента са се затапили и не мърдат - орязала съм ги и ще ги махам от там.

И да не е без хич, останаха ми розите на стръмното място, повечето подаръци от момичета тук, които много ме радват.

Изображение
Мулинекс от Марианна

Изображение
Барбара от Елена Кирилова

Изображение
Мария Терезия или Лариса :hmmm: от Марианна

Изображение
Леонардо от Ноел

А най - благодатното цвете за нашата градина си остава непретенциозният тагетис - той издържа на силното целодневно слънце и без често поливане.

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от zeleno »

много , много , ама много красиво :daaa:
не прочетох как сте с водата , кладенец ли имате , с канализация ли е :?: , може ли да се направи поливна :?:
розите се затапват така на втората година , защото първата използват ресурсите с които са закупени , изчерпват ги в напън да се представят добре , но понеже не са се вкоренили свястно , не успяват да ги наваксат
и втората година страдат
наесен , когато захладнее , ще живнат
и ако и с корените напреднат , малко тор напролет - и няма да планираш да ги местиш
;)
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1989 пъти
Получил благодарност: 692 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Зеленко, благодаря ти! :tzeluvka:

Нямаме кладенец, нямаме и поливна засега. Поливане два пъти в седмицата, с маркуч, вода от чешмата. За моята малка градина 3-4 часа отива в поливане. ;) Зорна работа, знаете го. И неефективна.

Благодаря ти за информацията за розите. Дано живнат, макар и да подозирам, че това място до къщата, в ивицата до бялата ограда не е много подходящо. Засипвано е с камъни и пръст, и ако корените стигнат камънака, едва ли ще се развият успешно.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”