Нашето любимо място - Emilly1212

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4381
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1952 пъти
Получил благодарност: 682 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Марго :liubov: благодаря ти, ще ги оставя тогава, да видим догодина как ще бъдат. Ще ги напръскам, наторя и ще им дам шанс. Много се радвам на съвети, и ще ви послушам.

За съжаление сега в жегите не може да се работи, иначе ме сърбят ръцете :liubov2: ....нямам търпение да направим толкова много неща. А в ивицата с цветята до бялата ограда вече махнах някои растения. Ще подновявам с други - до есента имам време да го обмисля.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Светката »

Само дебелата сянка да търсиш през деня.Почивай си достатъчно.
Ще имаш време за местене и насаждане на нови растения.При мен се случват така нещата. :dovolen:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4381
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1952 пъти
Получил благодарност: 682 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Пуста нетърпеливост ...Никак не обичам да стоя и да не правя нищо :angelche: Особено като гледам колко много работа има.

Светка, вие със Светлето сте си направили райско местенце...много ви харесвам като екип, всичко ви е пипнато един път, образец сте ми. :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4381
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1952 пъти
Получил благодарност: 682 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Когато направих градинката си до къщата, честно казано си я харесвах. :dovolen: Не вярвах, че някога ще вадя и изкоренявам, размествам, и че в един момент ще съм в положение като сегашното...Силното слънце, на което е изложена градината обаче ми показа, че много растения не са за там, колкото и да ми харесват и да искам да ги имам.
В един момент това лято дори мислех да отскубна всичко, и да започна отначало. Но...за съжаление не разполагам с достатъчно средства накуп, за да мога да закупя всичко наново.
Цяло лято са ми разни идеи и схеми в главата, лягам вечер със списък, в който описвам слънцеустойчиви, сухоустойчиви, рози за слънце, и колкото повече чета, май толкова повече се обърквам. :angelche:

На есен обаче започвам полека да преформям и чакам вече с нетърпение да се захлади и да се започне... :liubov2: и се надявам напролет да покажа обновено местенцето покрай бялата ограда.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от lenuza73 »

Много красива гледка имаш Емили :mrgreen:
Какво толкова и се сърдиш на тази градина :hmmm: Сложи малко вечнозелени храсти,малко тревички ,някое друго иглолистно и по малко цъфтеливи щом не издържат на силното слънце...рози задължително :hihihi: Дръвчета имаш ли,поне сянка да хвърлят на градинката? Ако нямаш албиция ,вземи си..аз така засенчвам леко градината,че и при мен е много горещо :dovolen:
Хайде ще чакаме новите промени :tzeluvka: :gush:
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от краси кубарелова »

Emilly1212, имаш прекрасна гледка и страхотна бяла ограда! С моите очи би видяла съвършество! :daaa:
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4381
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1952 пъти
Получил благодарност: 682 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Ленузка, Краси :tzeluvka: благодаря ви момичета, че бяхте мои виртуални гости.

Гледката е богатството на нашето място, наистина е много красива. А аз си мрънкам лятно време, защото градината ми заприличва на пустиня - всичко изгаря, няма обилен цвят и ивицата покрай оградата е предимно зелена.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Deleted User 2919

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Deleted User 2919 »

Очите се страхуват, ръцете правят..Нещата тръгват.
Изображение
Deleted User 5091

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Deleted User 5091 »

Emilly1212, от моя скромен опит, тъй като садя в задния двор предимно растения, които са на ярко слънце, но не се поливат редовно, слагам тераует при засаждане или на стари растения около корена надупчваш с молив и слагаш тераует.
Много добре биха паснали рози с тераует и около тях мулч. Също треви, гаура, ехинацеи, дебелата мара, флокс, перовския и тук там някое иглолистно за слънце. Виж на тези снимки, колко смело си правят съчетания хората, няма поливна система/проверих/.
Изображение
Изображение
Имаш най-важното- гледката, другото е занимавка :tzeluvka:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7268
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1281 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от ljuboznatelna »

Прекрасна е оградката, толкова свежест придава!!!

Аз от опит да кажа, че ехинацеите не обичат много сухо, след два дни суша им висват цветчетата и листата. Разбира се, зависи от климата и почвата на мястото. Ако дневните и нощните температури са с голяма амплитуда, в почвата се получава конденз , от който се възползват растенията.
Ако има възможност, насади някакво дръвче, което ще хвърля сянка по някое време на деня, най-добре следобед.
Видях, че в Пловдив на склоновете на римския стадион са насадили сукуленти. Предполагам, че поливат, защото където има трева е зелена, но на този наклон вода не се задържа, а и летата в Пловдив са убийствени. Така че може да си направиш някакви кътчета. В Зелена Пролет имаха голямо разнообразие, не знам в момента как е. Там и на склоновете на разсадника си бяха насадили сукуленти. Има от тях такива, които зимата си сменят цвета. А и всички цъфтят.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”