Градината на Женя

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Потребителски аватар
радост-31
Двойно кафе
Регистриран: чет мар 10, 2016 9:26 am

Re: Градината на Женя

Мнение от радост-31 » ср мар 28, 2018 11:11 pm

:gush: Още една приказна форумна градина! Нека да бъде цветна, градивна и изпълнена с много приятни емоции градинарска година!
Минзухарените облачета докосват сърчицето ми - белите минзухари винаги са били на почит в цветарския ми списък, но все ми обягват.
Орхидеената колекция ... Невероятна е!
Винаги когато разглеждам градините на съфорумци все се питам : " Ами вие тук ли живеете? ". И май вече е време да задавам смело този въпрос, както Калико пита за Дарби. Водя си една лична статистика колко хора предпочитат лукса на къща с двор в малко населено място.
Ще чакам с нетърпение следващия репортаж от това прекрасно местенце! Поздрави!
http://kushtichkanaselo.blogspot.bg/201 ... -post.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
jenni
Виенско кафе
Регистриран: пон юни 28, 2010 6:52 pm

Мнение от jenni » ср мар 28, 2018 11:47 pm

Радост :gush: Благодаря :gush:
ние сме много ,много назад още ,тепърва ще ставаме градина :hmmmmmm:
Не ,все още не живеем там ,но селото е близко и винаги щом имаме възможност изчезваме от града :nod: а аз най-често ;) Децата ни натискат все по-упорито да се изнасяме от тук .Съгласни са да живеят в неудобствата на незавършената къща :o но да сме там :nod:
През уикендите сме при родителите ми /пак на село/така ,че за статистиката ;) брой ни 4 човека :daaa:

Потребителски аватар
Еличка
Кафевар/ка/
Регистриран: пон мар 21, 2016 3:39 pm

Мнение от Еличка » чет мар 29, 2018 12:06 am

Жени,
Прекрасно е! Основните са положени, нататък ще е запълване леко ( при нас е леко обратно, но.... Всеки си върви по пътечката)
Много красиво, бъдете здрави и щастливи да се радвате на всеки миг и бучка земя!
Искрени поздрави!
:ieeee:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."

Потребителски аватар
jenni
Виенско кафе

Мнение от jenni » чет мар 29, 2018 11:59 pm

Благодаря Еличка :gush:
Нека се случват нещата :daaa: все ще има по някоя цъфнала китка ;)

Потребителски аватар
Polin
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: нед ное 15, 2015 9:55 pm

Мнение от Polin » пет мар 30, 2018 6:53 am

Жени,наминах и аз в прекрасната и многообещаваща градина :potekoha: :potekoha: :liubov:
Да си призная ....лекинко завидях...просторно и много красиво, всичко подредено и премислено!
Очарована съм :sheart: :sflower: :sflower:
Всичко най-добро на теб и всички около теб :tzeluvka: :tzvetentze:

Потребителски аватар
jenni
Виенско кафе

Мнение от jenni » нед апр 01, 2018 9:58 pm

Благодаря Polin :gush:
Уж я мисля ,даже и чертая ,но все местя и все нещо има не на място :hmmmmmm:

Потребителски аватар
jenni
Виенско кафе

Мнение от jenni » нед апр 01, 2018 10:11 pm

И сега нещо, което започнах в петък .Не е довършено .................времето не ми стигна ,а и имам въпрос :nod:

Изображение

Изображение

Алпинеум или скален кът .................сложих един слой пясък ,а отред между камъните чакъл ,да го подпират .
Отгоре върху пясъка с какво да засипя :hmmm: само с почва или смес от почва и пясък :hmmm:

Потребителски аватар
Polin
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: нед ное 15, 2015 9:55 pm

Мнение от Polin » нед апр 01, 2018 10:13 pm

Много ми е познато :lol:
Всяка година ни идват нови идеи и все някое цвете или храстче си сменя квартирата :daaa:

Потребителски аватар
nadin
Чист кофеин
Регистриран: вт май 17, 2011 3:33 pm
Контакти:

Мнение от nadin » пон апр 02, 2018 8:48 am

А ще садиш ли нещо там или само камъните ще оставиш да се виждат? Само да ти кажа че ако садиш смеската с която ще покриваш а и да запълваш зависи от изискването на самото растение, някои искат едри камъни други предпочитат торф, трети - обикновена почва.
Също ако садиш внимавай какво слагаш, трябва да е нещо дребно и бавно растящо, за да не скрие камъните. Те са си красиви и така. В никакъв случай не бучи оня почвопокривен седум или белия рожец, защото след половин година няма да се вижда нито един камък.

Потребителски аватар
jenni
Виенско кафе

Мнение от jenni » пон апр 02, 2018 1:10 pm

Благодаря nadin :gush:
Да ще има малко и мънички растения ,не повече от десетина :hmmm:
Разбрах-ще добавям пръст според растението :daaa:
За сега ,съм си взела Левизия и Делосперма, ще търся и още нещо дребничко .Ще сложа и някоя тревичка .Останалото ще запълня с чакъл .
Сигурно ще има още промени ,но ще бъдат в движение :D

Потребителски аватар
Margaritenia
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: вт апр 07, 2015 6:24 pm

Мнение от Margaritenia » пон апр 02, 2018 1:28 pm

Здрасти, Jenni,
Много добре се получава! :daaa:
И аз имам същите "алпинеумчета", собственоръчно направени преди 2 години и между камъните засипах с почва от градината и засадих студоустойчиви сукуленти.

Вчера бях на село и ги инспектирах :lol: , екстра са растенията, даже не са и усетили зимата:))))
Това са малко стари снимки, но в момента ситуацията е същата.

Изображение

Изображение

Изображение

Довърши го, засади си мъниците, които си си избрала между камъните и ще стане страхотно!
Един съвет, там където искаш да сложиш китка, остави по-голямо разстояние между вертикалните камъни и отпред сложи по-малки, за да държат пръстта и да се получи нещо като саксия от изправени камъни.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение

Златка Трънова
Кафевар/ка/
Регистриран: вт сеп 20, 2016 10:56 pm

Мнение от Златка Трънова » пон апр 02, 2018 2:58 pm

Браво jenni! Чудесно си се справила с алпинеума! Представям си каква красота ще стане , като сложиш и растения!Направо ми се иска да я открадна тази идея от теб и Margaritenia, обаче не бих се справила толкова добре! :dovolen:

Потребителски аватар
nadin
Чист кофеин
Регистриран: вт май 17, 2011 3:33 pm
Контакти:

Мнение от nadin » пон апр 02, 2018 5:08 pm

Щом ще садиш растения намали малко нивото на камъните и пясъка. Те са добър дренаж но много малко растения виреят на камъни. Нека да не са повече от половината ниво. Смеската в която аз садя на слънчевия алпинеум е 2/3 смес от ( пясък, перлит, керамзит - най-дребната фракция мисля беше 5мм, серамис ( не знам на български как се казва - това са едни дребни оранжеви глинени камъчета ползват се за орхидеи ) , вермикулит ( дребна фракция или претрит през едро сито) и зеолит ) и 1/3 смес от градинска почва и торф като в зависимост от растението може да преобладава торфа или почвата.

Потребителски аватар
jenni
Виенско кафе

Мнение от jenni » пон апр 02, 2018 10:08 pm

Благодаря, момичета за съветите :gush:
Margaritenia ,толкова пъти съм я гледала твоята градина ,а тази красота нещо ми се е изплъзнала :hmmm: Да, оставила съм "джобове " , където ще са цветенцата :daaa: отпред съм засипала с чакъл така ще направя и около растенията :daaa:
Злате ,тя идеята не е моя :nod: и аз крада :angel2: не се отказвай ,щом аз се справих до тук ................всеки може :daaa:
nadin ,чакъл има само в предната част,да не се разнася пясъка ,а там няма да садя .Него ще го намаля :daaa: Оранжевите топчета ги имам .Остава ми и на смеската почва да го докарам ;)

Потребителски аватар
Skio
Кафевар/ка/
Регистриран: нед дек 15, 2013 2:50 pm

Мнение от Skio » пон апр 02, 2018 11:15 pm

Женя, много се радвам, че ситуацията, която ти попречи да дойдеш на среща, се е разведрила! И ти изказвам комплиментите си, момиче, много добре сте започнали -- с планиране, с точна идея, просто изглежда, че ще стане супер!!! :sclap: :sclap: :sclap:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]

Отговори

Върни се в “Нашите албуми”