Градината на Женя

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

ljuboznatelna написа: Юни 17, '19, 21:33 Жени, а ухае ли каталпата? Много я харесвам като нацъфти!
Да ,Любознателна,има аромат ,слабичък ,но приятен.Моето дръвче е малко и има около десетина цвята,надявам се като порасне ,аромата да е по-силен при по-обилен цъфтеж :hmmm: Ако е като Мелията ,ще е красота :nod:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Хоп .......пак съм аз ;)
От пипкави нещица по къщата ,за малко да пропусна лилиумната вълна :D Не стига това ,ами и жегата е ужасна .Всичко прецъфтява скорострелно :ufff: тревата изгоря ,а поливаме всяка вечер :ufff:

Изображение



Изображение


Изображение

Изображение

И Хемерокалисите цъфтят ,но няма един читав цвят за снимка .

Изображение
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

:shi:
В градината почти няма цвят вече ..............изморена е :snif: само в сенките тук- там има малко оцеляващи ,но пък тревата е неизтребима :svekurva: пак изгубих битката :hmmmmmm:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

И розите се измъчиха ...........докато разцъфтят ...........вече се разпадат :snif:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Приятно е чак на смръчаване ................добре че има бодливковци :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

От няколко дни съм в чуденка ................ ей тва нещо ............. с какво да го украся :hmmm:
Изображение
наложи се нещо инпровизирано набързо да спретнем ..................лисица шета из селото .............навестила е и нас ..............денем ще затваря кокошките ,а вечер ще пази градината от кучето .
Изображение
Високо е ,десният кол е около 2 м. там е и крана от мотора -влажно е , а и трябва да е нещо, не много бодливо :D Искам нещо цъфтящо.......много цъфтящо :D Мислех Ипомея Алба ,но нея вече я имам на друго място .Текома и Вистерия - също .Шоколадка и Жасмин съм засадила до къщата .Май роза ми се дава :lol: но нямам никаква идея коя :ufff: само да не е жълта ,пък ако е ароматна и цветовете ,и падат надолу ще е супер :daaa:
Хайде момичета ,моля помогнете :liubov2:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Градината на Женя

Мнение от iv.tarlen »

Аз ти предлагам тази роза zephirine drouhin има силен аромат и цъфти почти непрекъснато.

Изображение
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Градината на Женя

Мнение от iv.tarlen »

Жени покажи ми снимки на тази зимоустойчива пасифлора, или ми напиши латинското име да я видя в нета.Езерцето още не е готово, а лилиите станаха огромни, пълня големи кофи с тях, побесняха.Взехме тиня от езерото на патките и се чувстват страхотно.
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Ив :gush: ще я разгледам розата ,но сякаш е голяма за нашата конструкция :hmmm:
Пасифлората е Passiflora Caerulea
Изображение
при свекървата е презимувала две зими , знам ,че и в Сливен има оцеляла .Станала е нещо огромно :o не се сетих да я снимам :ufff: ако ти хареса и решиш да пробваш ..........не си купувай ,сигурно ще има вкоренени клончета ,ще ти пратя ,нека само захладнее малко .
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Здравейте момичета и момчета :gush:
Скоро не съм наминавала-не че съм от активните :mrgreen: ама не пропусках вечер да ви нагледам :dovolen: , но да знаете, че не съм ви забравила и зарязала :gush: много ми липсват красивите ви градини :nod:
Ние вече сме в новата къща :liubov2: още не сме довършили всичко ,има много неща за дооправяне ,но вече сме върли,доволни селяни :lol: и хич не ни липсва града :nod: Само интернета е отвратително ,отвратително скапан :ufff: :ufff: :ufff:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”