Градината на МаргО

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Добре дошла, devkati! :tzeluvka: Тези червените, ниските / като маргаритка които са/, са най-ароматни и малко по-ранни.
Благодаря ти за вниманието! :gush:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

:shi: Либра, приятно е, че си тук! :tzeluvka: Благодаря ти! :liubov: Признавам си, не достатъчни бяха грижите за тях, те всякога
са си хубави, но сега го нямаше изобилието, обаче и топлата есен допринася много, за да покажат красотата си. Да не се
каня, но напролет дано успея и да ги разсадя. :stiskam: Премисли се, могат да се усмихват и в твоята градина... ;)
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от libra »

И аз мисля,че са малко малко ,но нали ти каза ,че си ги редуцирала.Те ще се възстановят като количество.
Мерси за предложението,пак точех лиги тук .Аз по това време на годината неизбежно се запалвам по хризантемите ,после им се ядосвам.Защото не преживяват в градината и цяла година обикалям една цигания от саксии .Само едни обикновени розови и жълти маргаритки са почти безпроблемни .
Между другото ,имам някои които ти нямаш ,така че и аз мога да бъда полезна.
Казваш ,че ти ториш -кога и с какво ?
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 1764 пъти
Получил благодарност: 798 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от Polin »

МаргО, прелестни са!!!
С удоволствие се насладих на разнообразната и великолепна колекция :sheart: :sheart: :sheart:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Либра, в годините съм имала всякакви...преди 1-2 години се бях запалила по ниските големи цветни топки, накупих си
15 различни цвята, много им се радвах, до сняг. Но на пролет иззимяха 3-4 само, цъфтяха по-слабо, докато и те се загубиха
и се зарекох повече да не ги отглеждам. Явно нещо не им понесе при мен, климат ли, грижи ли, не знам. А много ги харесвам
спирам се, любувам им се в магазина, но само толкова...Може би по-хибридните са по-капризни и по-нетрайни във времето...
Тези, които са сега като, че ли се оказаха най-издръжливи. Е, човек не може да има всичко... по-добре по-малко, но да успява да
се грижи максимално добре за него, за да му се радва и да се чувства доволен... :daaa:
Рано напролет подхранвам с малко амониева да позасиля растежа, и сега наесен - покривам с оборска тор. Хубаво е и преди да
започнат да образуват пъпките, да се наторят с фосфор и калий, за по-обилен цъфтеж, което понякога пропускам ;) Но ако се
поливат добре при суша и по време на цъфтежа, и най-вече да е топла есента, те се отблагодаряват.
Четох някъде, че могат да се вкореняват от стебла, от букети, като се държат във вода да пуснат корени и тогава се засаждат в саксия.
Подсети ме напролет, ще имаш от които ти харесват. Ще се радвам да има и от мен частица в твоята градина. :tzeluvka:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Здравей Поли! Радвам се, че съм допринесла за твоята наслада! :D Благодаря ти! :tzeluvka:
Цял следобяд прибирах саксийните цветя вътре /че напоследък само за сняг се говори.../, и
...после се почерпихме с помощниците :lol: ...и закъснях с отговора си, ;) ... но надявам се
да бъда извинена... :daaa:
:zzz:
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 1764 пъти
Получил благодарност: 798 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от Polin »

Няма за какво да се извиняваш, мила, :tzeluvka:
Преди 2-3 дни и аз бях така - до тъмно, че и на лампи :lol: търча напред-назад със саксии и че чудех
коя къде да навра - хем да им е добре, хем да не се набиват в очи на домашните :lol:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от libra »

Благодаря за обстойния отговор .Топките ,а и всички други,се разсаждат всяка пролет .За да е младо и силно растението,иначе постепенно туфите залиняват .Но ,вероятно ,ти това си го правила.Както и всеки сорт си има специфична устойчивост.
Тази година ,освен че времето е хубаво , е и сухо .При нас имаше вече поне 6-7 слани ,а разни деликатни цветя не са попарени .Например ириси и делфиниум.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Така е, Либра :tzvetentze: Всичко си иска и време да имаш, и да спазваш изискванията му за ефектен цъфтеж...
Понякога, да не кажа често, не успяваме - че тъчем на много станове, две ръце не стигат... :lol:
Мисля си за тези големи и красиви топки от дребни цветове, скриващи дори саксията... :daaa: С много труд и постоянство
се постига знам, но си има и някакъв чалъм. Дали само определени сортове се поддават на тази технология или
всеки може? Нещо подобно... :ieeee:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от libra »

В случая се изказвам само като теоретик ,но имаме примери във форума.Топчестата форма е сортова особеност .Изисква се само разсаждане по един стрък през 50 см и съответно,1-2 кратно пензиране .После поливане и торене 1-2 пъти .Грешката ,която обикновено правим е в ежегодното разсаждане и пензирането.
Ти имаш много цветя и е нормално да не огряваш на всякъде.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”