Градината на МаргО

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Благодаря ти Радост, за хубавите думи и пожелания! :tzeluvka: Изображение

И аз ти пожелавам прекрасни Коледни празници, здраве, сплотеност и успехи в семейството! :sbear:

Изображение

Вълшебства и много любов на Коледа и до следващата Коледа! :daaa: Само, и положителни емоции, и празнично настроение от :sheart: !

Весела Коледа! Изображение Весела и щастлива Коледа!
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Изображение

ИзображениеМирна и успешна да е новата 2019 година за всички посещаващи тези странички! :daaa:
Нека ни донесе благоденствие, много късмет и мъдрост, за един по-красив живот! :D Изображение

Изображение

Обичайте се, защото любовта е най-силното оръжие срещу всяко зло и най-силното лекарство за дълъг и щастлив живот! :daaa:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на МаргО

Мнение от calico »

Марго, за много години! :daaa:

тази снимка ще си я открадна :angelche:

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от радост-31 »

Здравеай , Марго ! От известно време обмислям да засадя вечно зелен храст пред прозореца на кухнята , за да мога да му се радвам през зимата . Имах голямо желание за пираканта , но сама се разубедих . Сега се замислих доста за махония - би се вписала вай-лесно в сегашните условия - не искам да жертвам кайсията в никакъв случай .
Искам да те поразпитам за нея - лесна ли е за отглеждане и поддържане , колко време се задържат плодчетата на храста , вкусни ли са ( четох , че били полезни ) ? На каква възраст започна да цъфти и плододава ?
Видях , че и берберисът ти е с плодчета . Моят ми е скъп подарък - издънка от любознателна . Беше една клечица през пролетта на 2017. Това лято даже цъфтя . Мога ли да се надявам на плодчета за следващата зима ?
маргото написа: Юли 17, '17, 00:58
Изображение плодчета махония
Изображение плодчета червен берберис
Благодаря ти ! Цветен ден !
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

За много щастливи години, Калико! :daaa:

Изображение

Пожелавам ти една успешна Нова Година, с много любов и разбирателство в семейството
и чудесно здраве за още по-цветна градина! :tzeluvka:
Разбира се, че можеш да си откраднеш и която друга снимка си харесаш от мен, което може само да ме радва, че точно ти
споделяш частица от красотата, която се стремя да постигам за себе си и всички обичащи цветята. Благодаря ти! :sbear: :dovolen:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Щастлива Нова Година, Радост! :daaa:

Изображение

На теб и цялото семейство, :sheart: пожелавам една светла и позитивна година с безупречно здраве, истинска любов и
много сбъднати мечти! :tzeluvka:

Радост, махонията е много лесна за отглеждане, не е претенциозна, трябва и само сянка, расте и под дървета. На пролет леко
просветлявам отвътре, отстранявам изсъхнало и счупено, ако не искам да ми се шири много, ограничавам някои клонки. При
мен сега гони 2 метра, може би защото я ограничавам в ширина, че да има място и за другите около нея. Ако не се ограничава,
обича да расте в ширина и тогава може би ще е около 150 см.Не съм обърнала внимание на каква възраст е започнала да
плододава, но и в момента тук там има плодчета по нея, явно е любима храна за птиците през зимата и пролетта. :lol: Знам, че
плодовете и са много полезни , но не съм ги опитвала и аз не знам защо.
Расте бавно, студоустойчива е, ако е много студена зимата може да поизмръзнат върховете и, но на пролет изкарва нови издънки
и бързо се възстановява, цъфти рано на пролет около цъфтежа на нарцисите, лалетата, черешите.

Изображение /2017 г./

Цъфти с красиви жълти цветове, в големи съцветия с лек аромат и с много прашец за пчеличките. Тъмносините и плодчета узряват
през август, около зреенето на кайсиите. Листата и са тъмно зелени и кожести, назъбени и с бодли. При застудяване стават кафяво-
червени, рано на пролет са сиво бронзови, докато се появят новите листа в светло зелено, интересно е...

Изображение

Червеният берберис е доста бодлив, но е атрактивен в градината храст. Сухоустойчив, студоустойчив, търпи подрязване, листопаден
и много красив по време на цъфтеж, с жълто-червени и леко ароматни дребни цветове, който продължава 1-2 седмици, през април
и е по време на цъфтежа на махонията. Пчелите също ги посещават.
Ярко червените му плодчета узряват през септември и се запазват на храста цяла зима, чак и с новия пролетен цъфтеж ги има...
Ядливи са и също много полезни, но за предпочитане е да се прибират след слана, когато са по-малко кисели.

Изображение

По принцип мисля, че щом има цъфтеж и опрашване би трябвало да имаш и плодове, Радост. А може и да е от значение, и възрастта
на храста?... Изкуших се и отидох в градината...останалите съвсем малко от птиците плодчета на махонията са твърди, без вкус и се
трошат ситно, но берберисовите плодчета са сочни и приятно сладко-кисели...
Дано да съм била полезна! :tzvetentze:

п.п. Радост, съжалявам мила :tzeluvka: за закъснелия отговор, но Share отказа да "сътрудничи" :sgiggle: ...неприятно е, но сме зависими...
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1660 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от Emilly1212 »

Добро утро Марго! :liubov: Откога чакам пролетни снимки от твоята прекрасна градина....Знам, че имаш много за показване, зарадвай ни, моля те! :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Добро утро, Емили! :liubov: Радвам се, че си се сетила за мен. :D От отдавна ми се иска да пораздвижа темата, но много пролетна работа се отвори в градината и не остава време.
Освен това, не се справям с качването на малките снимки, а големите се налага да ги преоразмерявам преди качването, което се оказва голяма играчка, особено ако ти се иска
да покажеш повече...и така все отлагах,... но снимам, трупат се... :lol: Обаче, с намаляването на работата се надявам, ...скоро и очакването да има край! :ieeee:
Хубав ден ти пожелавам мила, здраве и късмет за теб и твоето семейство! :tzeluvka: :gush:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5507
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1478 пъти
Получил благодарност: 1444 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от Тутти »

Я да си призная, че и аз чакам снимки от твоята градина.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Край на чакането, Тутти! :tzeluvka: Добре ми дошла, мила! :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”