Моята горска градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
РОУЗ

Re: Моята горска градина

Мнение от РОУЗ »

Правилни са ти изводите, моята Мунстед е полужива, от зимна поръчка е, цвят със сигурност няма да има тази година, едно стръкче е. :hmmm: Така са ми и други рози, за нашите зими, каквито са при мен и теб, мисля, че по-лесно ще се вкоренят и оживеят пролетно садените. Е, и до сортове е вероятно, но е по-сигурно.
Deleted User 5091

Re: Моята горска градина

Мнение от Deleted User 5091 »

На 25.05. засях тревата /Валморин/, а днес след 14 дни е така:
Изображение
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Моята горска градина

Мнение от ToBo »

Ще проверя аз тая трева тия дни :hihihi:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Моята горска градина

Мнение от ToBo »

ToBo написа:Ще проверя аз тая трева тия дни :hihihi:
Аз проверих тревата - идеална е :daaa:
За съжаление имам лошия навик да разнасям фотоапарат, без да го вадя :oops: А и нали бързахме и все гледах да ги подкарвам :gydigydi:

Мия има нещо незаменимо - наследено място с къща и вече обработен двор (сравнявам с други места, където е имало строителство и празна разорана земя :nod: ) Успяла е да запази духа на мястото, но го е обновила и осъвременила много успешно :daaa: Там във въздуха витае горска планинска атмосфера :liubov2:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Deleted User 5091

Re: Моята горска градина

Мнение от Deleted User 5091 »

От 30-те рози закупени и посадени имам няколко хубави, но доста от тях са си пълно разочарование.
Purple eden- от Barni- размерът и формата на цветовете се оказаха толкова малки и плътни като кюфтета,
Cardinal de Richelieu - ужасна и др.
Предната част започва да изглежда малко по малко градина. Розите, които качвам са тези, които харесвам.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Моята горска градина

Мнение от d_vitanova »

Тоз юнак Purple eden не бързай да го отписваш. Ако позволиш в твоята тема да разкажа - това е първата ми роза купена преди 4 год. Пълно разочарование през първата - нито пърпъл /по-скоро тъмно гащено/, чак пък еден ?! Прегаря на слънце, дребен цвят...
На втората му усетих аромата и разпознах лимонени нотки, цвета му /вече!/ си стана тъмно лилав. На третата го преместих на сянка и вече се харесваме /взаимно :lol: /

Виж му подредените цветчета:
Изображение
Deleted User 5091

Re: Моята горска градина

Мнение от Deleted User 5091 »

Боже, d_vitanova, златна си :tzeluvka: Какъв красавец ще си имам след някоя и друга година :ieeee:
Благодаря ти за снимката :liubov2: Ще го чакам!
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Моята горска градина

Мнение от маргото »

Мия, зацветила се е доста градината, станало е чудесно...и пътечките, и тревата, даже си имаш и катеричка! :sclap:
Много ми се иска да видя разположението на богатата ти иглолистна колекция, нямаш ли нещо панорамно?
Премести ли бъза под туите? Струва ми се, че юниперуса под тях прилича на моя/ на моя не му знам името,
от резник е/ Та погледни в моята тема, има снимки, на които се вижда как аз съм му изправила два от клоните
нагоре, като съм ги привързала към колчета/стр.6/ и така съм позапълнила празнината в арката...Идея само...,
а решението ще е твое, разбира се... :daaa:
Deleted User 5091

Re: Моята горска градина

Мнение от Deleted User 5091 »

Марго, благодаря ти :tzeluvka:
Видях юниперуса в твоята тема и е хитра идея, ще пробвам веднага :daaa: А дантелата не я махнах, защото сега ми цъфти и й се радвам.
Иглолистните са в различни кътчета, напр. покрай стълбите встрани от къщата, при бъдещото "поточе", пред терасата на входа, самички в нищото/за сега :lol: /

..ще се опитам да кача някои снимки, но чак панорамни- снимам с телефон.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Моята горска градина

Мнение от elmaz »

Мия, става страхотна градина :tzvetentze:
Прекрасни са тези сенки, ейййй...какви прекрасни неща цъфтят в тях! :dovolen:

Насадена клечица есента да роди цвят пролетта - няма описване на чувството на възхищение. :liubov:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”