Градината на greeneyed

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от МГХ »

Есенната ти градина е прекрасна. :daaa: :tzvetentze: А лилавата хризантема е :sheart: :sflower: красавица. Напролет ще прося хризантеми и ще раздавам от моите. Пък дано има и поръчка. Много ги обичам.
Ние не сме ходили тази седмица и не знам какво е на балкана, но вероятно ще пръсне снежец тази нощ. И моите рози имат пъпки и цъфтят. Как ли ще им се отрази студът. Другата неделя може и да успея да отида.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от vanina_g »

Оооо :shock: Последната снимка е прекрасна - типично есенно и много свежо в същото време :dovolen:
Страхотна градина, много много ми харесва през всеки сезон! :tzvetentze:
Направо като сбъдната моя мечта - много растения, трева, езерце ... :angel2:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10021
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 571 пъти
Получил благодарност: 1033 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от greeneyed »

Сега ми се иска да имам повече иглолистни, че много оголя градината. Освен това искат по-малко грижи от розите ;) , и също са красиви , макар да е различна красотата им от тази на царицата на цъфтящите. Този смърч съм го снимала само заради миниатюрните шишарчици-нямат и 2 см.

Изображение

Розата заспива, магнолията е готова за пролетно избухване.

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1693
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от darina1960 »

greeneyed, не е късно да си поправиш грешката с иглолистните. :swink:
Но и с тези, които имаш градинчето ти е много кипро. :gush:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градината на greeneyed

Мнение от dar »

Грийни, градината ти ми е една от любимите. Като влезна вътре и потъвам. Рози, езеро, лилии, божури,иглолистни и широколистни. Пълна палитра.
Наскоро с приятелки коментирах точно това, което и ти си установила за иглолистните. Толкова по лесни са за отглеждане и красиви през цялата година! В това забързано ежедневие и постоянен стрес имаме нужда от почивка. От сега обикалям розите и си блъскам главата как ще ги режа, чистя, пръскам и какво ли още не. За успокоение отивам в иглолистната част с кафе в ръка и мечтая за повече бодливкоци. Весело посрещане на 2019!
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10021
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 571 пъти
Получил благодарност: 1033 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от greeneyed »

Даре, :liubov: , чувствата ни са взаимни! И аз съм залепнала към премерената ти, внимателно планирана и успешно реализираща се градина! :daaa:

Сега за иглолистните- трудно ми е да избирам, искам да не се мъчат, а условията ми не са за всяко от тях. Вече знам , че
-abies/ела/ оцелява при мен -иска дълбока и влажна почва/ с централен корен е/
-araucaria- иска влажна и кисела глинеста почва, ярко слънце- няма да се пробвам, хич, хич 8-)
-cedrus deodara имам, справя се отлично, парковете на централната градска част са пълни с кедри
-chamaecyparis- иска влажна почва с добър дренаж, завет. Имам лъжекипарис Boulevard- горещо му е, хвърля иглици, съхне, майко мила. :hmmmmmm:
-cryptomeria/ японски кедър/ -характерно дърво за японските храмове и паркове, иска си влажния климат ,кисела, влажна почва, ярко слънце, тежък сняг по клонките ще го начупи. :snif:
-juniperus -расте във варовити и чакълести почви, издържа на суша по-добре от повечето иглолистни. Имам Mother lodde, малък е , добре е. :daaa: Другият юниперус при мен е communis Bagnet, добре е.
Справките са от енциклопедията на Хесайон, продължението - по азбучен ред
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градината на greeneyed

Мнение от dar »

Communist Bagnet имам даже два броя. В началото бяха едни мъници и не бях кой знае колко очарована, но сега са пораснали и много си ги харесвам. Mother lodde имам 4 бр. Да скрият една стеничка да видим дали ще се получи, а между тях таз годишно засадени 2 бр Мадам Исак Периер. Ще видим какво ще се получи.
Как се казва смърча с малките шишарки? Сладур е. Знам наколко твои кътчета с иглолистни, другите разпръснати ли са или на групи?
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10021
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 571 пъти
Получил благодарност: 1033 пъти

Re: Градината на greeneyed

Мнение от greeneyed »

Communist Bagnet си е удвоил височината , а Mother lodge ми е от пролетта, не е нараснал кой знае колко. Възлагам големи надежди и на двете.
С малките шишарчици е picea abies Push.
На няколко групи са иглолистните. :nod:

- Larix kaempferi pendula - японска лиственица, иска кисела почва и слънце. Иска, ама няма, това е положението,вегетира си ,жива е вече 4-5 години.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градината на greeneyed

Мнение от dar »

Моя Пуш е като почвенопокривен :lol: , а твоя колко е наперен! Браво! И аз залагам на тия 4 бр. юниперуси да се спуснат по стеничката след време. Защо не разровиш и да сложиш малко кисела тор на лиственицата? На пролет нали ги ториш с тор за иглолистни? Аз и яра мила им слагам. От 2016 са повечето ми. Много ме радват. Имам 2 жертви обаче.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на greeneyed

Мнение от calico »

Грийни , и от теб си вземам снимка, ей тая, разтопи ме

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”