Двора на Тили

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

Ще чакаме, Милени, когато - тогава :)
Даа, все мрънкам, че пролетта не е баш каквато ми се иска и листа се навиват и спаружват, ама тази пролет е специална :lol:
Кога бяхме при теб, Калико, май по това време преди три години и розите бяха в пълния си блясък :potekoha:
Пък френските ириси от миналата година направо полудяха, особено този.


Изображение
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

Здравейте, мили форумни другарчета :tzvetentze: Да пусна малко снимки, че пак изчезнах и не че съм била много заета, но тая жега ме държа вътре на климатик. Градината се справя някак си сама, с малко мързелива помощ от мен.


Изображение



Изображение


Изображение

Изображение

Цъфтяха си и рози и лилиуми и хемерокалиси и всичко останало, както му се полага. Сега пак се разцъвтяха по хлад и кога ше заспиват, никой не знае :)
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

И още малко снимки от края на лятото и началото на есента. Някои рози си цъфтят, после ще ги снимам. Компенсация за пролетните тревоги :)


Изображение

Изображение

Изображение

Оказа се, че имам и реблуминг ирис от френската поръчка. Цъфтя си спокойно.

Изображение

Изображение

Хортензиите бяха с по-бледи цветове тази година. Дали трябва нещо калий, фосфор, магнезии и кога? Сега или напролет :hmmm:
И дали няма да се алкализира почвата, а те искат кисело ? Като един градинарски Хамлет се чудя :eeeh:

Изображение

Изображение

Разходихме се с Митака за две седмици до Базел и френските околности. Това е Колмар - френската Венеция и Флоренция накуп :) Много цветно и пищно, но главно петунии и копривки. Разхождах се основно аз, Митака си беше по работа :)

Изображение

Изображение

Това е задният двор на хотела в Базел. Спретнато, чисто, сукуленти върху покрива на съседския гараж. Кофите - с катинари. Всеки да си знае боклука :)

Изображение

Много снимки станаха, но само още две. Хортензиите актуално и Ози. Ретривера на приятелка, която пътува за няколко дни. Градско куче, като го пуснах на двора - полудя! То е препускане, търкаляне по тревата, душене и кихане по растенията. Точно като отвързан. Засега нищо не е изкопал ;)

Изображение

Изображение
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Двора на Тили

Мнение от iv.tarlen »

Тилииииии, най-после!Много ни липсваше!Пиши се за РД с Митака!
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Двора на Тили

Мнение от clock »

Тили, твоите хортензии са истинска мечта! И в лятна и в есенна премяна все са благородни хубавици!
А този зелен разкош..... Отмаря погледа и пълни душата!
Изображение

Имала си чудесно лято, Тили. Понякога си мисля, че градината има нужда от почивка от нашите грижи. Поливането е задължително, но постоянното ровичкане не и се отразява добре. Като гледам цялата ти градина е в цвят, нямаш и педя празно място. Цветята и сами си растат, ние трябва само да им се радваме :tzvetentze:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от greeneyed »

Тили, радвам се да ви видя - ти, момъка и градината. Всичко ви е наред, по чужбините миткате, градината процъфтява, супер сте! На хортензиите не виждам как ще им сложиш суперфосфат и калиев сулфат сега, ми то няма къде да стъпнеш около тях, камо ли да разкопаеш. Нищо не им трябва, не ги барай! :liubov:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7275
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от ljuboznatelna »

Това ми разтупка сърцето!

Изображение
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

Ивчо, Клоки, Грийни, здравейте момичета! :tzvetentze:
Зелено е при мен, зелено да искаш с тия дървета, мои и съседски. Борбата е за всяко светло местенце :) И се оправят някак си милите ми растюхи. Пипвам по малко само, през това горещо лято хващах и ръчния маркуч понякога да дъждувам иглолистните, че ми изсъхнаха няколко от полската поръчка. Сега размествам няколко рози, подарих извстно количество, че се мъчеха горките на сянка. Иска си една градина поне пет години за да заприлича на нещо.
Дано да успея за РД на Форума, защото обещах на две приятелки да отида в Кюстендил за промоцията на техните книги.
Като се измъкнеш от дупката - животът е хубав :) :angelche:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

Вярно, Люб, впечатляващи са хортензиите на Деди. Посади ги сигурно преди 40 години. Преминаха през строежи, бетони, мазилки, окършени и отъпкани от майстори и оцеляха :) Някой път като ги погледна и викам: Татко, доволен ли си сега?
Радвам се, че намина, Люб! :tzvetoman:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от сюзан »

Тили, разкошна е градината ти, както винаги. А хортензиите са ...нямам думи. Най ми харесват макрофилите, старите, и това си е!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”