Градината на Margaritenia

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от alexalex12 »

Еееех, Марги, :gush:
Подозирам онова място в ниското, че ти е създало проблеми. Но ти си креативна личност и ще се справиш!
Градината ти е прекрасна, създадена с много любов, а там където има любов нещата се получават!
А кортадерията е уаууу :potekoha:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от МГХ »

Прекрасна градина, но не знам как съм пропуснала напоследък да надникна тук. Хич не знаех, че селото е Чавдар. Прекрасно място. През юни, точно когато бяха наводненията в Етрополско, ходихме на екскурзия по него край/Етрополски манастир/ и крайната цел беше с.Чавдар / и парк Тополница, разбира се/. Възхитени бяхме всички. Чудесно местенце. Изображение късмет с такъв кмет!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1439 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Тутти »

Никак не изглежда бедствено след толкова дъжд, напротив-всичко е дръпнало в ръст. Иглолистните са доволни даже. Много красива е тази градина, заедно с гледката е фантазия. Розите също харесват мястото, хубавеят и чакат своя час на споделена любов. :hihihi:
П.П. :ieeemyzh: О, прочетох в розарските теми и видях мааааалка част от хубавите ти рози. Ето, споделената любов си проправя път.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от маргото »

Марги, тази година не беше от най-добрите и ни костваше доста грижи и поддръжка. Люлякът при нас е цъфнал отново, кой знае
пък каква зима ни очаква...Но да се надяваме следващата да е по-добра и плодородна. :stiskam: Нали знаеш, надеждата умира последна...
При теб градината доста добре изглежда - всичко расте и хубавее и постоянно облика и се променя, наслаждавай и се с удоволствие!
А докато се разхождах , не усетих кога ми е свършило кафето :lol: ...Дори последната снимка с тези прецъфтели рози е пленяваща... :sclap:
Като знам какви западащи и все по-обезлюдени села има, Чавдар си е направо рай - красив и пълен с живот! :daaa:
Направо си уцелила в десетката с градина на това място! Да се радваш на успехи и здраве, ти желая! :tzvetentze: :sbear:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Daniela Pargu »

Това красиво село го знам от стари времена и винаги си е било поддържано, но тези последни красоти-
- направо :potekoha: Случили сте на управа :sbow: :sbow:
А за Маргината градина - си е удоволствие за сетивата :liubov:
Тази година наистина е ужасно- и при мен имам доста жертви :ufff: :ufff:
Много отсъствах и всяко завръщане беше кошмар,но...
нали има и нещо хубаво в тая ситуация-ето ни повод за нови придобивки :angelche:
И въпреки всичко- прекрасно е ,Марги!ПРЕКРАСНО :sheart:
fani34
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Сеп 26, '16, 20:14
Местоположение: Варна

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от fani34 »

Здравей Марги. Това е градината , в която най-често се разхождам. Поздравления..И селото е страхотно. Мислех да ти пиша на лични , но опита ти може да е полезен и на други. Знам , че градината ти е с геотекстил. Знаеш ли какъв е? Те са с различно тегло. Аз си купих 200гр/кв.м. Доста е плътно. Дали ще ми свърши работа? Цялата ти градина ли е в геотекстил ( освен райграса) ? Кое е по добро върху него, дървесен мулч или баластра?
Благодаря предварително.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

alexalex12 написа: Сеп 7, '18, 09:40 Еееех, Марги, :gush:
Подозирам онова място в ниското, че ти е създало проблеми. Но ти си креативна личност и ще се справиш!
Градината ти е прекрасна, създадена с много любов, а там където има любов нещата се получават!
А кортадерията е уаууу :potekoha:
Алексче :tzeluvka: , права си, там беше най - проблемно и в иглолистната леха под кладенеца. Интересното е, че дори на склона, при доста голяма денивелация, се задържаше вода на около 30 - 40 см надолу под повърхността. Не бих казала, че почвата е глинеста, на места сигурно е, но като цяло е песъклива и въпреки това, тук там откровено заблатяваше!

О да, ще се справя, разбира се, вече съм се сдобила с една върба и един блатен кипарис!:))))))))) :D Да видим как ще им се отрази на останалите като тези двамата започнат да утоляват жаждата си!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

МГХ написа: Сеп 7, '18, 09:57 Прекрасна градина, но не знам как съм пропуснала напоследък да надникна тук. Хич не знаех, че селото е Чавдар. Прекрасно място. През юни, точно когато бяха наводненията в Етрополско, ходихме на екскурзия по него край/Етрополски манастир/ и крайната цел беше с.Чавдар / и парк Тополница, разбира се/. Възхитени бяхме всички. Чудесно местенце.
Миленка, много се радвам, че си така доволна от визитата си по нашия край:))) Ако имате възможност, напролет отидете до водопад Казаните, много е живописно:)) Но трябва да има дъждове и вода съответно, която да се прелива от "казан" в "казан" :liubov2:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Тутти написа: Сеп 7, '18, 14:28 Никак не изглежда бедствено след толкова дъжд, напротив-всичко е дръпнало в ръст. Иглолистните са доволни даже. Много красива е тази градина, заедно с гледката е фантазия. Розите също харесват мястото, хубавеят и чакат своя час на споделена любов. :hihihi:
П.П. :ieeemyzh: О, прочетох в розарските теми и видях мааааалка част от хубавите ти рози. Ето, споделената любов си проправя път.
Хихи, Тутти :tzeluvka: , има да почакат розите :evil: А за оцелелите след "потопа" си напълно права, много дръпнаха на размер...неочаквано голям прираст тази година!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

маргото написа: Сеп 8, '18, 14:11 Марги, тази година не беше от най-добрите и ни костваше доста грижи и поддръжка. ...
Като знам какви западащи и все по-обезлюдени села има, Чавдар си е направо рай - красив и пълен с живот! :daaa:
Направо си уцелила в десетката с градина на това място! Да се радваш на успехи и здраве, ти желая! :tzvetentze: :sbear:
Марго, радвам се, че си тук!:)) Селото наистина е китно и пълно с живот, може би защото има поминък в района и хората, които работят, получават прилични доходи...поне тези, с които съм разговаряла по темата казват така:)))

А за "десетката" са виновни наши добри приятели, които имат наследствена къща тук и много са ни говорили за селцето!
И ти да си жива и здрава, Марго, все така вдъхновяваща с трудолюбието си!:)))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”