Градината на Margaritenia

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Градината на Margaritenia

Мнение от calico »

Откривам аз тази тема, защото новото другарче Margaritenia е страхливо-срамежливо градинарче. А е регистрирана почти преди година, и досега само с едно мнение. :snif:

Добре си дошла, Margaritenia :tzvetentze:

При няколко разменени съобщения на ЛС, ми прати снимки от един скален кът, в процес на изграждане, и ми даде разрешение да публикувам снимка. Аз реших да й отворя тема, защото това, което видях ми говори, че ще изпуснем още една прекрасна градина. А не е честно така, трябва да я видим тази градина.
Силно се надявам, че Margaritenia ще попълни тази тема с още снимки, а ние ще я поздравим тук.
Засега от мен няколко снимки от скалния кът, Margaritenia ще обясни после за проблемите, вижданията, решенията си за това кътче и надявам се, за цялата градина

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Мария Николова »

Margaritenia, добре дошла и от мен! :tzvetoman: Прекрасен кът си направила! :daaa: :ieeee:
Не се притеснявай, показвай още снимки. :mrgreen: Страшно обичаме снимки, показващи как се ражда една градина стъпка по стъпка! :angelche: Обичаме и акъл да ръсим. :lol: Така че давай! :daaa: :liubov:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Здравейте, приятели!
Безкрайни благодарности на Calico за топлото посрещане, за темата и за куража, който ми даде! :tzvetentze:
Мария, огромно благодаря и на теб за милите думи на гостоприемство:)))
Нетърпелива съм да пусна още снимки, направени току-що, за да разкажа малко за моите трепети и очаквания за скалния кът, който се опитваме семейно да изградим:)))
А вие, мили приятели, моля, давайте съвети, мнения и всякакви идеи :idea1: , защото аз съм боса и неука и често вървя встрани от верния път! :D :lol:

Изображение

Все още непочистен...тук не спира да вали и е кал до уши!

Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
За този чакъл зад туята, където е изправената делва, бих искала да сложа нещо цветно и пълзящо. Отдолу е геотекстил и после около4-5 см чакъл. Готова съм да пробия текстила, за да садя направо в земята, защото и Calico и Миша ме посъветваха, че само върху баластра с пръст няма да се получат нещата с цветята :dovolen:


А това е моето слънце в градината, прекрасен клек според мен с невероятна зимна окраска в жълто, който обаче е нападнат от Ръждивата борова листна оса. Намерих екскременти по иглиците и младия прираст беше изгризан. Щетата е само на едно място, но ми се иска да взема мерки, защото знам, че са много опасни. Четох че ми трябва препрарат Димилин 480 СК или Форестър 48 СК. Някой може ли да помогне? Срещали ли сте подобна напаст? Ако не реагирам, ще ми изгризкат дървото тези гъсеници! :snif:
Изображение

Това е засега, скоро и при мен пролетта ще дойде с пълна сила и тогава има да показвам японски вишни и червенолистни сливи :ieeee:

Радвам се, че съм тук!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от kim »

Добре дошла Margaritenia! :tzvetentze:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2389
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от mds777 »

Margaritenia, страхотна градинка се заформя. Брезичките колко годишни са и от къде са купени, тъй като съм решила да си купя и събирам информация. PICEA pungens Glauca globosa от някоя поръчка ли е или от разсадник ?
С удоволствие ще следя за нови снимки. :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от calico »

Браво Маргаритка :tzvetoman: ето че не е страшно

аз пак ще кажа и тук, че насипа с чакъл много ми харесва така и ако се зацвети ще стане банално, а така е много хубаво.
и тук ще сложа и тази снимка просто за идея как може да се оформи насипа

аз чакъла зад туята не бих го пипнала, красиво е така. Само тук там някой голям рошав камък по него, и може би няколко траверса

Изображение

Марги, върху текстила по-надолу можеш да насипеш пръст като ручейчета, а другото да е пак от тоя хубав речен чакъл.
а върху пръстта някакви ниски почвопокривни.

Може би няколко- 2 или три по-големи, ама наистина големи камъка, които да имат и подпорна роля, нещо такова
Изображение

виж как е добре каменна градинка
Изображение
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от calico »

за клека питай в темата за иглолистни, МугоФродо сигурно ще ти каже нещо по въпроса :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Благодаря отново на всички!:) :ieeee:

Mds, брезичките са ми подарък от държавния разсадник в Пирдоп, бяха съвсем малки пръчици като ги засадихме април 2015, а сега вече забелват кората 2 от тях и 3те вървят много добре. Стига да искаш, ще им се обадя и ще ти взема безплатно. Вадят ги на гол корен и ги слагат в слама с някакъв субстрат, който държи кореновата система овлажнена. Много добре тръгнаха при мен. Подариха ми и 5 смърча, но всичките ми изсъхнаха :eeeh:
А Picea-та е от Проплантс в София, разсадникът се намира до Paradise center на ул.Сребърна в кв.Хладилника. Доста скъп го взехме, но тогава нямах представа, че можем и на едро да пазаруваме от чужбина като си обединяваме поръчките, за да достигнем изискванията на конкретния търговец. Лично мое мнение е, че са им добри растенията на Проплантс, защото от 20 растения, нито едно нямам, което да е загинало или страдащо, хем големи ги купих и садих!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Calico, мноооооого ги харесвам и аз тези камъни!!!!
В момента издирвам от къде да се сдобия с такива било то речни или скални късове! Даже и Luboznatelna на ЛС тормозих за информация, защото нейните скали са просто страхотни!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Ани, на мен ми се струва, че на тази снимка камъните са си тук, откакто са станали камъни. :daaa: ;) Също като на айсберг, виждаме само върха на грамадата! И всичко с "подвижните" камъни и "потока" с валчестите камъчета, е направено около тях. Около завареното положение. :swait:
Такава грамада фандрома не може да я побере в греблото си. :sneee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”