Градината на Margaritenia

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от vanina_g »

И аз залепнах на тази последната снимка :potekoha:
Сега съм на вълна камъни и пътечки, обаче така, цялостно с камъчета много ми хареса! :daaa:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Ванинче, при мен камъни да искаш:))))
Ето още нещо каменисто, но не е завършено...имам да садя ниски растения за пълнежи и да редя големи каменни плочопътеки в чакъла между растенията.
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Калико, съгласна съм с теб за туята, но само в тази снимка...лехата от прерийна (като първоначален замисъл) отново стана иглолистна...тук все още не са засадени всички растения, те и сега не са, но поне е малко позапълнено. Като цяло аз харесвам комбинация от треви с иглолистни, виждала съм прекрасни неща, туята дразни понеже е жълта, а не би трябвало да е такава...цветът й е тъмно зелен принципно, но нещо тук е неразположена. Поизсъхна също така на места, та ще я видим тази година след атака с магнезий дали ще си вземе бележка.
Друг изглед на същото място:))) Храстите (снежноплодник и форзиция) отзад тази година ще изчезнат да красят улицата...
Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Един общ изглед, в супер сурово състояния на тази леха, недовършена е, а и растенията са засадени току що, на всичкото отгоре са малки...липсват и плочопътеките, но присъстват гигантските храсти, които режа безмилостно поне 2 пъти на сезон.
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Мерко, иглолистните по-добре да не цъфтят, но чакам с нетърпение да видя твоите ириси цъфнали:)))) насадила съм ги както ме инструктира, поливка, както ме инструктира и сега...редно е да има цветни изненади, нали?:)
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2225 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Мария Николова »

Margaritenia написа:Мерко, иглолистните по-добре да не цъфтят, но чакам с нетърпение да видя твоите ириси цъфнали:)))) насадила съм ги както ме инструктира, поливка, както ме инструктира и сега...редно е да има цветни изненади, нали?:)
Марги, като ги разсаждах, във всяка туфа имаше и мами, и юноши, и едрички и дребнички бебета. Като ги разпределях на купчинки за разпращане, гледах да слагам равномерно от всички големини. Иначе би било много кофти накрая да останат само обещания за след 2-3 години. :snif:
Та и при теб ще има някои, които ще растат 1-2 години, преди да видиш кой кой е. :daaa: Не се огорчавай, приеми го като обещание за изненада. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Знам, знам, видях, че има и бебенца, но градината е голям учител на търпение, така че ще почакам :gush:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2526
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 1366 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от gevkati »

Margaritenia написа:Един общ изглед, в супер сурово състояния на тази леха, недовършена е, а и растенията са засадени току що, на всичкото отгоре са малки...липсват и плочопътеките, но присъстват гигантските храсти, които режа безмилостно поне 2 пъти на сезон.
Изображение
кое е това рижавичкото, на преден план дето прилича на обърнато чадърче? и коя е дебеланата вляво, на втори ред?
ти имаш ли фотиния? според мен много ще ѝ хареса на твоя южен склон
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Gevkati, добре дошла:)))
Това оранжевичкото чадърче не го знам какво е, купено е безименно съвсем случайно за 8 лв. примерно. Даже гледах сега в сайта на разсадника дали го има, но нищо от качените растения не прилича на моето :hmmm:

Дебеланата от ляво на втора линия е Picea abies 'Ohlendorffii', или поне за това е купена.

Фотиния имам, тъкмо 3 бебета, но им е толкова топло, че са се препрарирали и не растат!!!!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2526
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 1366 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от gevkati »

Благодарско!
Моля те ,снимай рижко по-паспортно и ни го пусни за разпознаване. :D много е притегателен
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”