Градината на Margaritenia

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Rastaswf
Kъсо кафе
Мнения: 62
Регистриран на: Май 29, '15, 16:22
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Rastaswf »

Ее голяма красота в твоя двор, браво :liubov2:
В с.Чавдар миналата бяхме миналата година , ако така изглеждаха всички села в България , щеше да е страхотно 😊 Много е красиво и нямам търпение пак да го посетим
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от ljuboznatelna »

Селото е мечта, а градината ти е невероятна! Голямо удоволствие е да я гледам как става все по-хубава!
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от hitolq »

Селото наистина е много красиво!За жалост такава красота по нашия край няма...Явно може да стане,но на никой не му се занимава .Има много запустели и занемарени села,но вашето е уникално!
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Приятели мили, думите ви ме радват безкрайно:)))) Благодаря! :tzeluvka: :tzvetentze:

Тази година беше ужасна за градината...в Чавдар валя целия юни и юли без да спира дори за ден, много растения загинаха поради преовлажняване и заблатяване в корените и, тъй като нямах много варианти за действие, просто се наложи да ги гледам как умират...не знам, сигурно не е нормално, но през цялото време тъгувах мълчаливо и търпеливо чаках и още чакам да дойде есента, с надеждата зимата да е студена и снежна.

А сега, стига сълзливи градински истории, време е да поизтупам малко прашлясалата ми тема :nod:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

И още малко:

Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от alexalex12 »

Еееех, Марги, :gush:
Подозирам онова място в ниското, че ти е създало проблеми. Но ти си креативна личност и ще се справиш!
Градината ти е прекрасна, създадена с много любов, а там където има любов нещата се получават!
А кортадерията е уаууу :potekoha:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от МГХ »

Прекрасна градина, но не знам как съм пропуснала напоследък да надникна тук. Хич не знаех, че селото е Чавдар. Прекрасно място. През юни, точно когато бяха наводненията в Етрополско, ходихме на екскурзия по него край/Етрополски манастир/ и крайната цел беше с.Чавдар / и парк Тополница, разбира се/. Възхитени бяхме всички. Чудесно местенце. Изображение късмет с такъв кмет!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Тутти »

Никак не изглежда бедствено след толкова дъжд, напротив-всичко е дръпнало в ръст. Иглолистните са доволни даже. Много красива е тази градина, заедно с гледката е фантазия. Розите също харесват мястото, хубавеят и чакат своя час на споделена любов. :hihihi:
П.П. :ieeemyzh: О, прочетох в розарските теми и видях мааааалка част от хубавите ти рози. Ето, споделената любов си проправя път.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от маргото »

Марги, тази година не беше от най-добрите и ни костваше доста грижи и поддръжка. Люлякът при нас е цъфнал отново, кой знае
пък каква зима ни очаква...Но да се надяваме следващата да е по-добра и плодородна. :stiskam: Нали знаеш, надеждата умира последна...
При теб градината доста добре изглежда - всичко расте и хубавее и постоянно облика и се променя, наслаждавай и се с удоволствие!
А докато се разхождах , не усетих кога ми е свършило кафето :lol: ...Дори последната снимка с тези прецъфтели рози е пленяваща... :sclap:
Като знам какви западащи и все по-обезлюдени села има, Чавдар си е направо рай - красив и пълен с живот! :daaa:
Направо си уцелила в десетката с градина на това място! Да се радваш на успехи и здраве, ти желая! :tzvetentze: :sbear:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Daniela Pargu »

Това красиво село го знам от стари времена и винаги си е било поддържано, но тези последни красоти-
- направо :potekoha: Случили сте на управа :sbow: :sbow:
А за Маргината градина - си е удоволствие за сетивата :liubov:
Тази година наистина е ужасно- и при мен имам доста жертви :ufff: :ufff:
Много отсъствах и всяко завръщане беше кошмар,но...
нали има и нещо хубаво в тая ситуация-ето ни повод за нови придобивки :angelche:
И въпреки всичко- прекрасно е ,Марги!ПРЕКРАСНО :sheart:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”