Градината на Margaritenia

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от calico »

Прегледах първите три страници след като видях сегашните ти снимки (и даже се потупах по рамото, че съм те ръчнала за темата :angelche: ) Каква разлика, какво чудо! И това само за 1 година :o
Мисля че ще трябва да те номинираме за приза "най-бързата градина", и дори трябва да го спечелиш :liubov2:

Върни се и ти да ги видиш, щото то някак избледнява в паметта на фона на сегашното. Поздравления големи, Марги :tzeluvka:
стана страхотна градина да толкова кратко време. Невероятен хъс, нестандартно мислене, отлична работа с обемите и пространството- страхотно, страхотно. :sbow: :sbow: :sbow:


(сега, ако имаше големи рози покрай оная ограда, щеше да ми е съвсем пълно, до 100 процента, но то е само 1%, може...)
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Хихихи, ще има, ще има:)))) Ще се запълнят и останалите 99%, няма къде да ходят! :angelche:
И да, много си права, Ани, наистина се забравя и само като погледна старите снимки си спомням какъв труд ни е минал през ръцете, както на всички хора, които с любов (или пък по задължение) си гледат градините...но наградата накрая е голяма :liubov2:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от libra »

Твойте борчета са велики ,страхотни композиции си направила, а колекцията ти е без аналог!
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от dar »

Марги, много красиво :tzvetentze: Кое е иглолистното, на една от снимките е на преден план със светъл прираст и увиснали шишарки? И има едно друго- може би някакъв клек с жълт прираст? За едни будлеи си мисля, че не са моите цветя, та о време да ги подменят с иглолистни.Благодаря ти
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Daniela Pargu »

Страхотноо,Марги,страхотно!
Е,няма по-красиво от борчестите! :sheart: :sheart: :sheart:
:tzeluvka: :gush:
Аватар
Rastaswf
Kъсо кафе
Мнения: 62
Регистриран на: Май 29, '15, 16:22
Местоположение: София
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Rastaswf »

Моите поздравления за страхотната работа,която си свършила с твоята градина :o мечтая си да имам такова разнообразие на иглолистни,каквото имаш ти :nod: страхотно е
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Благодаря, Зузи!:)) По-напред в темата Тобо ме е попитала колко са иглолистните в двора и аз на око ги сметнах към 60-70, но днес ги преброих и се оказа, че са цели 88 броя, без да ги повтарям, понеже от някои имам по 2 или по 3!:))))
Това и мен ме учуди, честно казано...знам, че съм като луд с картечница като вляза в градински център, но съм прекалила сякаш:nod:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

dar написа:Марги, много красиво :tzvetentze: Кое е иглолистното, на една от снимките е на преден план със светъл прираст и увиснали шишарки? И има едно друго- може би някакъв клек с жълт прираст? За едни будлеи си мисля, че не са моите цветя, та о време да ги подменят с иглолистни.Благодаря ти
Либре, Дани, Дарче, много съм щастлива, че ви харесва моята "подредена" градина, както каза Лили:)))))
Замислих се дали бих могла да я направя неподредена (страшно много ми харесва подобен стил, небрежно разбъркан и леко джунглест) и установих, че няма да мога....много съм праволинейна сякаш и правилата за мен не са бреме, напротив, правят живота ми по-лесен :angelche:

Дарче, това с увисналите шишарки и лимонения прираст е Picea Orientalis Aureospicata от поляците на Ким, пролет 2016. Страхотна хубавица, нищо, че е смърч:))))))))
А другото с жълтия прираст, топчестото, ако правилно съм разбрала, наистина е клек, Pinus mugo Rositech, пак от същата поръчка:)))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 263 пъти
Получил благодарност: 1338 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Lilly »

[quote="Margaritenia"][quote="dar"]
Замислих се дали бих могла да я направя неподредена (страшно много ми харесва подобен стил, небрежно разбъркан и леко джунглест) и установих, че няма да мога....

Мдаа..тоя въпрос и аз си задавам / накупувах тая година толкова много различни , шарени, тревисти ..а бе - всякакви растения/, че като се замисля как да ги подредя - и изпадам в ступор :D
Виждала съм прекрасни дизайнерски градини с много треви и цветя, ама честно казано - от безразборното събиране на треви ,бурени, цветя и всякакви разнородни растения /които сме си избрали заради хубавите картинки/ най-често не съм очарована :snif:
Така че и аз започнах да съжалявам от избора си тая зима - ама каквото, такова. Най-малкото - като не ти харесва - вадиш го и си решил проблема :D Сега, като погледна някои от буренчетата, за които и пари съм дала, чак не мога да повярвам :lol:
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2696
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от marillia »

За мен е истинско удоволствие да гледам градината ти! :liubov:
Бодилчетата ти са такива симпатяги и всяко със собствено очарователно излъчване. Абе приисква ми се и на мен да имам такива кътчета. :angelche:
Ама няма да ми се получи, щото две иглолистни ги въртя сто дни и пак не мога да ги натъкмя. :lol:
Как ги съчетаваш и комбинираш, идея си нямам. :hmmm:
Но както писа някой по-напред /и аз го подкрепям/, ти обичаш тях и те теб - също! :tzeluvka: :liubov2:

Обичайте си се все така, за да ни радвате още дъъъълго време! :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”