Градина - Дарина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Изображение това е градинка № 2 с поглед от посока юг към къщата. Разделена е с пътека по средата.
Изображение от близо едната част на градинка 2
Изображение другата част на градинка 2. Тази градинка от терасата се вижда най-добре
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Изображение Това е градинка №3 снимана по отблизо, че от терасата се вижда малко като се разлисти черешата. Изображение Същата градинка снимана от юг към терасата. Тук ММ иска да правим алпинеум. Има и пролетни цветя и три рози от предишната собственичка
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

още малко ми остана да ви показвам. Ето я и градинка 1от стълбите на къщата, вижда се и от терасата Изображение
Изображение Това е почти цялата градинка с поглед от юг към терасата. Едно уточнение само: в ляво от шахтата, около два метра, дълбочината на пръста е около 60 см.
Изображение Ето я и другата част
Изображение Тук е направена снимката, вървейки по пътеката към туите. Вратата ще я сменим някой ден, но така или иначе едното крило, там където е саксията ще се полва да се изхвърля тревата след косенето, а другата се надявам да не се налага да се отваря, но...нищо не се знае.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Изображение Тук за тази стеничка съм ви питала с какво да я ския. Вчера четох темата за почвенопокривните рози и там имаше две предложения едното с една розова, която става висока до 30 см, просто не се сещам сега името, че и нещо имаше със страницата на форума и не можах да си го проверя, мисля, че на Калико беше предложението. Ще го видя и ще го обсъдим
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Забравих да ви пиша, че тази черната врата е вход към мазето с инструментите за градината. Май като снимки това е от мен. Дано да не съм ви досадила, но от село все още не мога да ви кача нищо да обсъждаме за съжаление. Благодаря ви предварително на всички :gush:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градина - Дарина

Мнение от calico »

Даре, защо ще я криеш тая стеничка
роза тук не е удачно, все пак човек трябва и да не се дере като отваря вратата.
виж как добре си я оформила, ще я аранжираш с нещо и готово
аз бих боядисала тухлите, този сив циментен цвят ;) има бои за цимент и бетон, водоразтворими, става супер
докарай нещо като камъните, или червени тухли, или с цвят на глина, едно керамично гърне голямо там, 1-2 по-малки и си готова
не ти трябва роза там
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от tsvetina »

Здравей, Дарина, имате прекрасно място!!!Много добре сте обособили трите градинки с пътечки от камъни, много ми хареса така.

Аз бих направила скално кътче там, където дълбочината на почвата е 60 см /градинка 1/, може да се насипе пръст и да се получи градинка с по-начупен релеф там с по-сухоустойчиви растения, виждам, че до оградата ще остане място и за рози ;) . В градинка 3 бих засадила по-високи рози, храстови /момичетата розарки ще предложат сортове/, които да скрият зеленчуковия двор - това хич не е задължително де ....и така си е добре.
Всичко зависи от твоето виждане за градината и най-важното е на теб да ти харесва. Май не бях особено полезна... :angel2:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Цветина, много ти благодаря! Мнението на всеки един от форума ми е полезно и ще го обсъждаме съвместно.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Dewina »

dar, докато пиехме кафе :scoffee: , разглеждаxме твоите снимки тук - къщата,градината... Спецът, MM, се произнесе с краткото: "Много е хубаво даже!" :D ... Толкова много място и простор имаш за цветните си планове! Чудно! :stiskam:
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Калико, харесва ми предложението ти за страничката. Много се надявам да ми помогнеш и за избора на розите.
Девина, радвам се, че ви харесва. В нашата градина ще има място поне за една Българска маслодайна роза.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”