Градина - Дарина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

В този студ да загрея с малко слънчеви снимки.
Рози, първата е неизвестна, заварена в двора, истински фаворит. След нея е Cinco de mayo. Много ми е на сърце. Тази пролет я освободих от близки съседи, да се вихри.
Изображение

Изображение

И другите любимци, хортензиите. Blue Bird, трябва да е синьо лилава и Wim’s Red на последната снимка. Тя минава през три цвята в сезон - бяло, розово и тъмночервено наесен.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Margaritenia »

Ехееееей, кой вече може да качва снимки!
Най-накрая ще получаваме редовни фоторепортажи от тази чудна градина! :tzeluvka: :tzeluvka:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2204
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1145 пъти
Получил благодарност: 472 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от daneda »

Даринкааааа, най-накрая да видим твоите снимки от твоята прелестна градина! Хортензиите са невероятни и си ги представям след година-две какъв масив ще бъдат!!! Сега всеки ден слагаш по някоя снимка да въздишаме по твоите красоти!!! :gush:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Данеда, то пак от лакомия взех различни хортензии паникулати, с подобен размер, но не съм съобразила, че едните ще цъфтят, другите по-късно и няма да се получи ефекта дето съм замислила :ufff: Каквото съм надробила това ще сърбам! Може и да стане нещо, то знае ли човек. Уж са под бора, а на макрофила Blue burd пак не и е кисело и е розова, но си я харесвам.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Здравейте приятели, ще се опитам да продължа със снимковия материал и да споделя градинските си вълнения.
Данеда, реших че масива от паникулати напролет ще сменя само с един вид и той е hydrangea paniculata moonlight
Изображение

Ето от тази роза съм страшно очарована
Изображение


Изображение

Schone Maid на Тантау. Девина, благодаря ти :gush:

Ето я и новата арка с двете Зефринки. Стискайте палци да стане хубава като на Елизабет.

Изображение
Елизабет, чакам наставления, че Калико ме наплаши.
За да не става поста дъгъл, ще продължа в следващ.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Сега за любителите на езеро ще ви представя един мой любимец, закупен от Пландорекс есента на 2016 година, но чак през 2018 ме зарадва с окраската си.

Изображение

Тези, които го имат познахте ли го Acer palmatum Hana matoi. Как се развива при вас? Моя е посаден в алпинеума, в единия му край, дали няма да му отеснее след време. Дано се включи и Тишо.



Изображение

Един прекрасен пълзящ астер от Мишето Aster Ericoides Prostratus, всъщност на снимката са два броя, напролет единия ще го преместя, да не скучая ;)

Изображение
И тази симпатяга има ново място иначе с какво ще ви изненадам, като нямам място за нови растения.
Зад облечената слива с един клематис ще бъде масива от паникулатите, за който по горе ви писах.
А ето го и клематиса, купен от една възрастна жена. Все още няма име. Клематисовите феи да помагат
Изображение


Изображение
Късно почва да цъфти, трета група е.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Изображение

Масива от бебешки хортензии, дали ще стане масив се чудя. Старата ябълка яко го бомбардира. Дайте идеи как да го предпазя. За поставяне на мрежа за градушка си мисля. Хич не ми се ще да го загрозявам.


Изображение

Есенната премяна на старото ми кътче с иглолистни.

И част от новото, че ако ви го покажа цялото, тази година с Какво ще ва изненадам. С някое разместване, то без това не може.



Изображение

Ей, тия са на гъсто, но не мога да им помогна.

Изображение

Хайде и малко зимни премени.

Изображение


Изображение

Спирам до тук със снимковия материал.
И да не забравя да благодаря на всички вас за помощта при създаването на нашата градина :tzvetentze:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5507
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1486 пъти
Получил благодарност: 1446 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Тутти »

Тук има нужда от корекция. Градина - Dar да си стане темата ти или друго нещо, може би? Обърках те с Darina 1960, която има същото заглавие на темата. Не й повярвах, че е баба, тя добре, че се досети с кого я обърквам. И двете градини от хубави, по-хубави. Градинарките от добри, по-добри. Пълно припокриване.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Тутти написа: Яну 22, '19, 13:16 Тук има нужда от корекция. Градина - Dar да си стане темата ти или друго нещо, може би? Обърках те с Darina 1960, която има същото заглавие на темата. Не й повярвах, че е баба, тя добре, че се досети с кого я обърквам. И двете градини от хубави, по-хубави. Градинарките от добри, по-добри. Пълно припокриване.
Мерси Тутти :gush: . Ако някой може да ми помогне да промяната на името на темата ще бъда благодарна. Ако не може така ще си остане, нали адаш?
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Градина - Дарина

Мнение от Ава_и_мама »

Привет слънчево момиче! :tzeluvka:
Много се радвам, че вече можем да си качваме снимки и да се наслаждаваме на прекрасните ни градинки създадени с толкова много любов! :liubov:
Показвай ни я вече редовно , за да не пропуснем нито момент от развитието и.
:gush: :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”