Градина - Дарина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градина - Дарина

Мнение от calico »

нищо не ти липсва, Дарче, чудесно е просто.
дърветата още нямат листа и усещането е за рипса на обеми

а покрай тази ограда със зеленото платно има ли нещо засадено? Рози например? :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5627
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1715 пъти
Получил благодарност: 1940 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Тутти »

Dar, много е хубава градината в началото на пролетта. Обемите после, сега е живнало и имаш много красиви кътчета. Иглолистните не си показала, стари и нови, те са с постоянни обеми. :lol: А после като наедреят и розите, ..... :ieeee: Да съобщиш като пристигне щъркела, и пак снимки да покажеш. Ти лалета нямаш ли? А мускарито е уникално и тлъстичко милото.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Благодаря ви мили приятели за гостуването и милите думи! :gush:
Калико, на снимката с алпинеума по ясно се вижда, че от ляво на сливата има разперен Еден- двугодишен, след него ММ ще разперва една лоза, а от дясно на сливата е масива от хортензии паникулати - 8 м някъде, който след няколко дни вече ще е от еднакви видове, че с разнообразието от паникулати не ми се получи добре масива.

Изображение
Спрях се на тази.
Ще показвам снимки на масива още това лято.
Тутти, имам лаленца, но в момента само едно по ранно имам и то никак не е ок. Като сбъркано такова, криво, разпартушинено изглежда. Въобще много са ми зле лалетата бях писала по темите за това. Заложих много на предложението на Венче за French blend rose от Флуел. Много красиви, но при мен не щат да покарат като хората да не говорим за цъфтеж след известно време. Ако приемем, че проблема е времето да се надявам догодина да им се порадвам, ако не им се е скапала луковицата. Иглолистните ще снимам като нахвърля новите кори мулч и като малко се разлисти Спиреа Маджик карпет. Прекрасна е, но не я намирам в БГ разсадниците.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Да се отчета в темата си, ето засадени хортензиите, сега се виждат само етикетите, но ще видите лятото :dovolen:
Гевкати, благодаря ти :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:

Изображение

Изображение


Изображение


Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Гео, граф »

Представих си каква хортензиева стена ще имаш тази година, Дар :sooo: !
Ще се впише в градината ти великолепно :nod: :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Гео, за тази година не знам дали ще стане, но до две- три години се надявам. Грешка допуснах с различните видове. Но то от пустата лакомия, дето всички ни гони.
Благодаря ви за гостуването, приятели :gush:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5627
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1715 пъти
Получил благодарност: 1940 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Тутти »

Дарче, лалетата какво им е? Изглеждат добре, много сухо беше.
Увеличих снимката, с тези малки снимки няма ефект, трябва да се увеличават. Друго си е да ахкаш на всяка по-едра снимка.
Изображение
Моля те, направи кратък доклад какво е ставало в зеленчуковата градина. Някакви конструкции виждам. :tzvetentze:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 387 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от zeleno »

ся , ако кажеш , че таз слама дето си мулчирала с нея , си я пазиш от есента , Ша падна
ще чакам с нетърпение развитието в снимки
и зеленчуковия двор с арка на входа :daaa: , и една мотичка скрий зад арката , като нацъфти да не се вижда
който се захласне и се прилъже да влезе - хоп , мотиката в ръцете ....
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Тутти, снимка от увредените лалета има в тяхната тема. Изтрих я от телефона. Не ми позволяват възможностите да увеличавам снимките за съжаление. И на мен ми харесват по големички, но да не забравям момента, когато нищо не можех да качвам, та за това не мрънкам ;)
Конструкциите в зеленчуковия двор са от миналата година. Ще видим дали ще са удачни. Калико каза, че арката е малка за Зефринката, а конструкцията пречи да я удвоя :ufff: Каквото, такова! В момента съм сложила грах и марули. Не са покрити и от две седмици не са мръднали, но не са и изядени от охлюва. Каква ли е причината :hmmm: Чакам да заякне разсада и през май да го садя.
Зеленко, тая суха трева е извадена от аератора преди две седмици. Много пожълтяла беше. Не помня колко колички отнесохме и ако повторим упражнението ще е същото положение. Нахвърлих я по рецептата на Тутти и за родилно отделение имаше на съседската коза, та три ярета окози :ieeee: . Това за мотичката не се бях сетила. Идея е, нека се разлисти Зефринката и ще заложа капана :lol: Ей, на акъл не ми идва как с хитрост да накарам някой да ми помогне, щот съм директен човек, а ма то си трябва и от другото.
Ще ви чакам на гости, къде да гледаме китки, къде домати с домашно сирене и ракийка, а бе чакам ви :dovolen:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

За любителите на иглолистните растения и за новите форуми другарчета, и за всички вас приятели, да покажа новата леха с иглолистни от миналия сезон.
Сенколюбивите и киселолюбивите на преден план са от няколко сезона.

Изображение

Една щамба, която често тормозя с топсин. Светлите игли като, че ли все прегарят или боледуват. От миналата година започна да нараства :ieeee:

Изображение

И място, което не съм ви показвала май досега, всъщност в самото начало на темата има снимка, но сега е изцяло променено.
Това е една от страничните градинки покрай къщата. Чакам с нетърпение розата на пирамидата Prieure de St. Cosme. Едва ли някога ще запомня това име. С големи очаквания съм за нея. На Масад от поръчка на Петрович. Зеленко, благодаря ти :gush:

Изображение

На снимката долу вляво е пиратската роза Hommage Barbara, подарък от Зеленко :tzvetentze: . Дали така се изпитваше името на розата :hmmm:
В ляво от пирамидата ми е оставката Alnwick, подарък от Васи :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”