Градина - Дарина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Градина - Дарина

Мнение от макс »

Имаш прекрасна градина Даре,огромна равна цветна абе красотаааа ,двор мечта ,днес отново си я разгледах ей така да ми стане цветно и топло ,голяма си щастливка с щъркелчетата ! :liubov2:
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 194 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Донка Тодорова »

Dar,създала си много красива градина !Очарована съм от стари и нови кътчета ! Би ли ми казала имената на двете иглолистни от новия кът , на които им е тясно ? Имаш ли иглолистно на сянка , а и ако е синьо...Значи да си призная - нямам условия за иглолистни , защото мястото ми е малко, сянката ми е твърде много , ама пък как ги харесвам :cry: Засега при мен оцеляха Picea abies 'Pusch' ,Cryptomeria japonica Dinger , Picea glauca daisy's white .Дано оцелеят и тази зима :stiskam:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Мими, Макс, Дони, благодаря ви за гостуването :dovolen:
Дони, това виненото иглолистно е лъжекипарис chamaecyparis thyoides Red star от Пландорекс. Четох, че е с параметри 0,6 м ширина на 1,20 м височина. Пролетта и лятото е зелен.
Другото иглолистно е pinus mugo Rositech. Пролетта е с по жълт прираст. Подведох се по информацията на поляците за височина 0,50 м и шир. 0,80 м за 10 години, а след това в нета намерих инфо, че стига вис.1,5 м и шир. 2 м. Изпаднах в ужас, но ще му чупя свещите и ще го мъча. Не е извадило милото късмет.
За сянка знам, че цугите и тисовете стават. При мен няма много сянка и не съм се и интересувала. Влез в темата за последната поръчка от Маргаритения и прочети, тя там препоръча няколко иглолистни за сянка, едното беше един жълт красавец, но мисля, че и синьо имаше.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от libra »

Всичко е много хубаво,на живо -още повече !
Хортензиите ме впечатляват ,ще станат страхотни .
Заварената роза не е Айсберг,има кремав нюанс в началото ,по друг начин са клъстерите.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Либре, благодаря ти :gush: Чакам пак да ни гостувате. Калико я беше разпознала като Waltz, но сега като погледнах снимките в розебук, май не е тя. Разцъфтява в кремаво и с разтварянето на цвета побелява. Тази година ще я снимам всякак и ако има мераклии ще и търсим името, ако не ще си е без име.
Либре, кои хортензии хареса? Нали разбра, че паникулатите ще са други, живот и здраве. Само се чудя какво разстояние да оставя между тях, защото цвета е доста голям и тежък и пише, че ще си стои изправен, а ма се чудя е ли е възможно или е търговски трик. Ема я има и е между други растения и е уникална. Ще обсъдя и с нея терзанията ми, ако няма нищо против. А другите , макрофилите как ще ги опазвам от ябълката не знам. Не могат да порастнат милите. Но и мястото много не си харесват. По едно и също време съм ги засаждала с една до елата, разликата е огромна. Но купешките и те едвам кретат, а пък и те са до елата.Цветна му работа.
Скоро ти търсих темата и не мога да я намеря, дай ми жокер моля те :tzvetentze:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Сега ще направя опит от телефона да кача клипче на нашия " домашен любимец". Наричам го така, защото почти всяка лятна сутрин е в градината, че даже и компания си води. За съжаление от телефона не мога да се справя с качването на кпип. Така, че няколко снимки ще ви покажа.



Изображение

Изображение

Изображение

Това е репортажа от мен! Сега отивам в подходящата тема да видя има ли шанс да покажа клип чрез телефона.
Аватар
Стаси
Кафевар/ка/
Мнения: 803
Регистриран на: Май 18, '14, 18:45
Местоположение: София, Редута
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Стаси »

Страхотна градина Даре. Разгледах я днес отново и някак ми стопли душата в снежншя зимен ден.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от libra »

Дар,всичките цветя ми харесват,защото ти беше много упорита да купуваш само най-отбрани цветя.И резултатът е впечатляващ.Освен това,си много ентусиазирана градинарка и всичко ти е подредено и направено.
Кажи ,неизвестната заварена бяла роза има ли бодли?
Аз нямам тема.
Последно,твоята кампанулка в момента преживява в хола,защото проклетите охлюви много я харесаха.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Градина - Дарина

Мнение от clock »

Дарче, имаш мнооого да наваксваш! Градината ти е прелестна и трябва често често да ни я показваш, за да и се радваме и ние през всички сезони! Много стилна, много премерена и в същото време много богата градина!
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4956
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 772 пъти
Получил благодарност: 1282 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от мечтица »

Даре,градината ти става все по хубава! :liubov:
Харесва ми че не претрупана с много растения,личи се че подбирани внимателно и с вкус.
Имаш страхотни кътчета,а зимната градина ме очарова,да не говорим за пролетните ти гости. :o
Това кътче страшно ми харесва,надявам се позволяваш да го увелича,
че с това ''увеличи-намали''губи се ефекта от наслада.
Тука се вижда как добре подбрани растения и засадени с добро разстояние едно от друго,
след време като поотраснат,ще бъде перфектно.
Това до ларикса,предполагам някакъв вид конусовиден JUNIPERUS,аз бих засадила за пълен синхром,още един от същия вид.
Въх,зеленото човече спря да работи,ще пробвам чрез postimage,дано да се вижда. :hmmm:

Изображение
Имам един въпрос за името на туите,сигурно вече си писала,но не ми се връща назад. :oops:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”