Градина - Дарина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5507
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1486 пъти
Получил благодарност: 1445 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Тутти »

Ех, Dar, много губим всички заради липсата на снимки от твоята градина. Искаме много снимки и разкази. Права е Libra - много обгрижена, прекрасна градина с много красиви растения. Аз понеже знам какви иглолистни има, потвърждавам-чудесни. А розите само като сортове ги знам и с нетърпение чакам да ги покажеш. Много си ги мислила, не бъди толкова скромна. Освен това искам да кажа, че туите са като калибровани. Стига приказки, вижте какво видях на път към градината на Margaritenia, където “припаднах” още веднъж след градината на Dar.
Изображение

Изображение

Изображение

Любезна домакиня, подредена градина, голям релакс. Много премерено, няма нищо излишно, харесвам такива градини. И пак ще се върна, точно като щъркелите, които са обитатели на това място. :hihihi:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от shoshy »

Много полезни папараци ;) .
Прекрасна, синьо - лилава градина :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от polyabs »

Даре, прекрасно е станало при теб, всичко е пораснало и разликите са очевидни от 1ва страница и сега :potekoha:
Вече може да слагаш снимки преди форума и след ;) И снимай повече, сигурна съм че има и още красоти които криеш :liubov:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Мили мои Shami, pepelqshka71,shoshy, polyabs Тутти и Еличка :gush:, радвам се, че ви харесва градината. Пак да благодаря и на папараците Либра, Тутти и дано не пропускам друг, които качват снимки в темата ми :gush: Всички сте добре дошли, кой когато иска- кеф ти пролетни цветя, ако искаш ириси и рододендрони, божури и тем подобни. Рози , за сега двугодишни и няколко новички, иглолистни и най-новите ми попълнения за бъдещия масив - хортензии панукулати.Сега да отговарям подред на въпросите.
pepelqshka71- иглолистното в алпинеума е Larix kaempferi pendula 40-60 C5 44,00 от Шмит есен 2016 г. купен вместо високия на Светката. След това и него си взех, но е при групата на иглолистните, която ще ви покажа по-късно.
Специално за Чара - Physocarpus opulif. 'Little Joker'® Liners P7 2,35 - Незабравка, холандска поръчка 2017
За Тутти и Зеленко - препоръчаната розичка от Зеленко, на която не можах да си спомня името е Henrietta Barnett (Harmaxim) Harkness .
На Либра на въпросите ще отговоря малко по-късно, че трябва да се поровя в поръчките на Миша. Надявам се да се справя, ако не ще търсим помощ от Мишето. Само дано се оправи, че това кръвно... :stiskam:
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 106 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от desi_slava »

E , хубава работа Дарче :svekurva: Що я криеш тая градина, м :evil: ?
Айде сега да се поправяш. Чакаме розите след седмица - и не само :tzeluvka:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1506 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Гео, граф »

Леле Изображение... Къде съм бляла досега :ufff: ... Отивам да гледам от самото начало!

Дар, как не те беше срам да криеш тази красота, момиче :svekurva: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от elmaz »

Прекрасна градина! :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

desi_slava, elmaz, графиньо :gush: Крия я тази градина, защото не обичам много да променям, само си местя тук - таме разни недодялани неща. Та за това. След време няма да има нищо интересно, защото съм си запълнила цветните петна и сега само ако нещо се окаже, че не е мойто или се затрие ще си допълвам.
Магнолията от снимката на Тутти е магнолия Sunsation от Шмит есен 2017 год.

Ето и информация за Либра и за всички, вас които се интересувате за растенията от алпинеума. Това са само част от тях:

Campanula Cochlearifolia Advance – това е кампанулата, която ти подарих Либре. Сега гледам в сайта на Миша, че има такава бяла.

Arenaria Montana Avalanche -аренария, песъчарка (1008)
Бялото растение на алпинеума под ларикса

Gypsophila repens rosea - гипсофила стелеща , мишорка (1238)
Това е розовото растение на алпинеума, което се стели по камъните - на първата снимка от Тутти на тази страница

Aster Ericoides Prostratus-Пълзящ Астер (1010)
Между иглолистните пред алпинеума

Chamaemelum Nobile Flore Pleno- римска лайка (1023)

Това е топчестото растение, което видяхте пред Picea conica…..

Agastache Rugosa Golden Jubilee (1088)
Това агастаче е посадено между розите, на неподходящо място- до Goldese
Трябва да избера по контрастна роза до него

Veronica Incana Silbersee
Това е много красива вероника в алпинеума, но още не е цъфнала. Джоя много си я беше харесала. на първата снимка от Тутти на тази страница сиво - зелената листна маса. Чакам цвета. Любимка ми е!

Мише, благодаря ти за тези прекрасни цветя :gush:
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2204
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1145 пъти
Получил благодарност: 472 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от daneda »

Даре, страхотна градина! И наистина трябва да ти дърпаме ушите, задето криеш тази прелест! Хайде бе момиче, качвай снимки! Как ще разберем иначе кое растение си преместила и дали на новото място му е по-добре и изобщо най-интересно е да следиш как се променя градината! А тякакто казах вече е прелестна! :tzvetentze: :gush:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Daneda, радвам се, че си ми гостувала :gush:Местя си разни китки насам - натам, включително и едно лириопе, че от твоите загубих ума и дума. Бях чела, че им понася слънцето и три броя засадих в алпинеума на пълен пек. Дали, защото бяха първа година, дали слънцето не им се отразява добре, нещо не се развиваха според моите очаквания. Като видях и твоите се замислих....сега едното лириопе е прехвърлено в новата леха с иглолистни, която ще ви показвам по нататък. Есента, живот и здраве, там ще местя три иглолистни, едни камъни мисля да слагам и ще снимам да се похваля.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”