Градина - Дарина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Благодаря на всички ви за милите думи :gush: Тези червенокраки приятели са почти всяка сутрин в градината. Дворът е с южно изложение и цял ден напича за това снимките ги правя сутрин и той, а напоследък те, са главните герои. Чакам ги с нетърпение. Наблизо има няколко гнезда и не съм сигурна едни и същи ли са гостите или не.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 225 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от polyabs »

Даре, какво си крила до сега :shock: .... имаш прекрасна градина и още толкова много място да се вихриш :daaa:
Показвай още снимки да им се радваме през зимата :daaa: А щъркелите и лупината наистина приковават вниманието :)
Страхотна панорама от верандата за кафе :) :daaa:
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2533
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1007 пъти
Получил благодарност: 1443 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от gevkati »

Дар, мисля си аз за бялата ‘кьлбовидна’ роза и все ми се приисква да ти предложа да я комбинираш с ниска еуфорбия.
Аз миналата година засадих една euphorbia bonfire и направи разкошно храстче.ще пратя снимка в понеделник.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Благодаря ти, Gevkati. Вчера си припомнях какво чакам от поръчки и си мислех дали няма да е добра комбинация с един тъмен седум, забравих му името? Ще чакам да видя снимката и да прочета за това растение.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Margaritenia »

Дарче, ето я рецептата, извинявай, вчера не ми остана време... :tzeluvka:

viewtopic.php?f=4&t=6522&start=60
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Еличка »

Даре, чудесно е! Толкова млада и подредена градинка - със собствен почерк и обитатели.
И аз да благодаря на теб и Марги, че в тоз студен зимен ден ме постоплихте с чаша кафе тук! :tzvetoman:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градина - Дарина

Мнение от calico »

dar написа:Добро утро! Марги благодаря ти, мила за репортажа и милите думи:gush: Има и снимка на розата- кълбо още по разцъфнала и с една тъмно цикламена саксийна розичка до нея. Саксийните розички не са много здрави и я изкорених. Сега търся с нещо да я заместя. Не по високо от 30-40 см и толкова широко.По възможност да цъфти цяло лято. :hmmm: Дайте някакви идеи. От ляво на тази слива мисля да местя Едена, който садих по Коледа, а от дясно ще бъде масив от паникулати.На есенната снимка се вижда, че съм разкарала част от малините.
Дарче, какви паникулати? Да не масив флоксове паникулати? ;) сакън недей това, че се маносват повече от всичко друго.
или за хортензии говориш?
какъв цвят роза искаш за там? малката роза, дето търсиш? Не знам, ама има място там и едно Файри ще стои прекрасно според мен :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Да, Calico от хортензия ще е масива. Дано се получи. Нещо тъмно розово или лилаво мисля да е през розата-кълбо, но мястото е наистина малко. Просто за акцент. За това го искам да цъфти лятото. Бях писала за седем с тъмни розово лилави листа. Дали пък няма да е много тъмно :hmmm:
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от mileni »

Даре,чудно местенце си имаш!
Простор,гости с крила,без крила...
Още по-красиво ще става занапред.
Често ще ти идвам виртуално,на гости.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Оля »

Даре, и аз някак съм пропуснала хубавата ти градина, но вече ще следя какво се случва при теб. Всичко ми харесва,но лупините и щъркелите са :potekoha:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”